پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰  |  Thursday, 15 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۱۱۵۴
تاریخ انتشار : ۱۲ : ۱۴ - ۱۴ دی ۱۳۹۵
خیلی خوشحال می‌شوم سازمان سینمایی درباره اینگونه برکناری و سرفصل‌های آن توضیح بدهد آن وقت شاید من هم پاسخی بدهم.

به گزارش دیباچه، فرید فرخنده‌کیش (مدیر سابق انجمن سینمای جوان) در مراسم تودیع خود حضور پیدا نکرد و برای مدتی تا پس از برکناری سکوت اختیار کرده بود. اما سرانجام در پایان این سکوت درباره حضور نیافتن در مراسم تودیع خود گفت: متن حکم ابلاغ آقای موسوی دلیل اصلی حضور نیافتن من در مراسم تودیع و معارفه بود زیرا این متن سراسر زیر سوال بردن همه تلاش‌های من و دوستانم در انجمن سینمای جوان در دوسال گذشته بود که متن زیبایی نبود و من به احترام خودم، دوستانم و مجموعه‌ای که با آن کار می‌کردم؛ ترجیح دادم به این مراسم نروم.

فرید فرخنده کیش: سازمان سینمایی درباره اینگونه برکناری ها توضیح بدهد !

وی ادامه داد: ایوبی گفته است این مراسم اولین و آخرین تودیع معارفه ایشان نیست. طبیعی است من با سابقه‌ای که در سینما دارم؛ هیچیک از مجموعه‌هایی که با آنها کار کردم چنین رفتاری با من نداشتند و من هم طبیعتا چنین رفتاری را نداشتم.

وی درباره دلایل برکناری خود گفت: هنوز نمی‌دانم چرا حکم برکناری من صادر شد و خوشحال می‌شوم که دلایل این اتفاق گفته شود زیرا تمام تولیدات انجمن در دو سال گذشته جوایز داخلی را کسب کرده بود و برنامه‌های آموزشی درحال ثمر دادن بود. سینماگران جدیدی نیز در حال ورود به دنیای سینما بودند. تمامی برنامه‌های ما براساس زمان‌بندی تا اردیبهشت ۹۶ آماده و بسته شده بود.

وی ادامه داد: قرار بود از پایان هفته جاری تا اسفند ماه جشنواره‌های مختلف منطقه‌ای را برگزار کنیم و روال داشت به خوبی پیش می‌رفت اما ناگهان همه برنامه‌ها متوقف شد.

فرخنده‌کیش با انتقاد از اینکه گفته می‌شود در انجمن سینمای جوان خرد جمعی وجود نداشته؛ گفت: برای اولین بار در انجمن در جشنواره فیلم کوتاه تهران خرد جمعی حاکم شد و مشورت‌هایی که در هیچ دوره‌ای نبود؛ در این جشنواره کاملا وجود داشت.

وی درباره تاثیر نامه گروهی از سینماگران جوان بر برکناری خود گفت: چنین نامه‌نگاری‌های طبیعی است مگر درباره شخص ایوبی این نامه‌نگاری‌ها وجود ندارد. حضرت علی (ع) فرمودند اگر کسی را دیدی که همه با وی دوست هستند در رفتار‌هایش شک کنید زیرا هر فردی براساس رفتار‌هایش تعدادی دوست دارد و تعدادی دشمن.

فرخنده‌کیش افزود: مواردی که در نامه اعتراضی تعدای از هنرجویان و چند نفر از سینماگران نوشته شده بود؛ مخاطبش من نبودم بلکه سازمان سینمایی بود زیرا مواردی همچون کمبود بودجه انجمن سینمای جوان یا حذف جشنواره فیلم کوتاه از جشنواره فیلم فجر مستقیم به تصمیم ایوبی و سازمان سینمایی بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: من هیچ اطلاعی از تغییر خودم نداشتم و قرار بود این هفته به ساختمان جدید انجمن سینمایی جوان در خیابان گاندی که بعد از چند سال بازسازی آن با همه مشکلات تمام شده؛ منتقل شویم. اگر من می‌دانستم قرار است برکنار شوم شکل دیگری برنامه‌ریزی می‌کردم درحالیکه الان مجموعه بین دو ساختمان آرژانتین و گاندی معطل است.

وی ادامه داد: من خیلی خوشحال می‌شوم سازمان سینمایی درباره اینگونه برکناری و سرفصل‌های آن توضیح بدهد آن وقت شاید من هم پاسخی بدهم.

فرخنده‌کیش افزود: البته این حق هیات امناست که هر زمانی که تشخیص داد نسبت به تغییر مدیریت مجموعه اقدام کند.

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
هشدار سخنگوی سازمان انتقال خون به ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با دیباچه

استمرار قانون منع تردد عبور و مرور در شب، امکان حضور داوطلبین اهدای خون در ماه مبارک رمضان را کاملا محدود می سازد!

۱۴:۵۷  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها