سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  |  Tuesday, 02 June 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۰۷۹۴
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۱۰ - ۳۰ آذر ۱۳۹۵
4 سینما به نمایش شرفناز اختصاص دادند اما در عمل 3 سینما اصلا بلیتی نمی‌فروشند.سینمای چهارم نیز فقط یک تک سانس خود را به شرفناز اختصاص داده است.

به گزارش دیباچه؛ درحالیکه این روز‌ها صحبت از رونق گیشه در سینماست بعضی از فیلم‌ها شرایط اکران عجیبی را دنبال می‌کنند. مثلا همین دیروز که برای دیدن فیلم شرفناز ساخته حسن نجفی به سایت سینما تیکت مراجعه کردم؛ متوجه شدم با وجود آنکه پخش فیلم شرفناز برعهده حوزه هنری‌ست اما تنها یک سینما (سینما آزادی) آن‌هم به‌صورت تک سانس در روز دوشنبه و سه‌شنبه ساعت ۱۱ صبح فیلم را نمایش می‌دهد و جالب‌تر آنکه چراغ کلیک و خرید بلیت این فیلم در سایت سینماتیکت خاموش است.

تهیه کننده «شرفناز»: یا باید لودگی کنید یا کنار بمانید و مورد ظلم واقع شوید!

موضوع را با حسن نجفی (کارگردان فیلم شرفناز) در میان گذاشتیم. او گفت: جریان موجود اجازه ورود به حیطه‌ اکران عادلانه را به شما نمی‌دهد. یا باید همراه آن‌ها باشید یا باید لودگی کنید یا کنار بمانید و مورد ظلم واقع شوید.

این کارگردان با اشاره به این موضوع که چیزی که امروز وجود دارد اکران نیست بلکه تنها توجه به منافع گروهی‌ست که نامش اکران گذاشته شده؛ از رسانه‌ها خواست که نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نباشند.

کارگردان مجموعه تلویزیونی عائله لر؛ افزود: امروز افراد مظلوم یا صاحب اندیشه به راحتی کنار گذاشته می‌شوند. آنها در سیستم خودشان؛ 4 سینما به نمایش شرفناز اختصاص دادند اما در عمل 3 سینما از این 4 سینما اصلا بلیتی نمی‌فروشند. سینمای چهارم نیز فقط یک تک سانس خود را به شرفناز اختصاص داده و با این وجود فیلم را در جدول فروش هم قرار داده‌اند.

وی درباره شرایط سخت تبلیغات فیلم شرفناز گفت: برای تبلیغات من فقط توانستم تیزر بگیرم که در قبال آن به سازمان صداوسیما یک تعهد کت و کلفت دادم تا هرگز تیزری از این فیلم در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش نشود.

کارگردان فیلم آسمان هشتم؛ درباره شرایط سخت اکران فیلم گفت: این فیلم دربرابر فیلم‌هایی قرار گرفته که با سازو آواز و رقص‌های هندی، مخاطبان را به سمت سینما هدایت می‌کنند. اصلا معلوم نیست چه اتفاقی برای سینمای ایران افتاده است! البته جریانی که جهت‌دار باشد؛ عاقبتش همین می‌شود. شما فیلم دختر و پسری بساز یک مقدار رقص و آواز هم بگذار؛ دیگر خیالت راحت باشد.

تهیه کننده «شرفناز»: یا باید لودگی کنید یا کنار بمانید و مورد ظلم واقع شوید!

کارگردان فیلم شرفناز ادامه داد: من تمایلی به نام بردن از فیلم خاصی ندارم ولی وقتی فیلم‌های روی پرده را می‌بینید، همه چیز دست‌تان می‌آید. یا باید آن طرف باشید یا لودگی کنید تا تحویل‌تان بگیرند. اگر بخواهید جدی کار کنید و فضای جدی را در کار را رعایت کنید؛ حتما مشکل دارید. خصوصا اینکه جهت‌دار هم باشد. یعنی اگر بخواهید درباره منافع ملت یا اعتقادات صحبت کنید مشکل اساسی خواهید داشت. البته رسانه همین است باید بجنگیم. ما مجبوریم پوست کلفت باشیم..

نجفی درباره اکران هنروتجربه نیز گفت: هنروتجربه هم برای خودش باندی درست کرده. شما مطمئن هستید من به سمت هنروتجربه نرفته‌ام؟! آن‌ها هم امپراطوری خودشان را دارند. خیلی راحت فیلم مرا پس زدند. دراصل اوضاع فرهنگ کاملا آشفته است و ما در حوزه فرهنگ صاحب نداریم.

کارگردان فیلم آسمان مال ماست؛ درباره افزایش نارضایتی‌ها از چرخه اکران گفت: چون مطبوعات و رسانه‌‌ها ضعیف عمل می‌کنند اتفاقاتی از این دست رخ می‌دهد. آیا انصاف است درحالیکه شرفناز یک سینما و یک تک سانس دارند؛ نامش در فهرست فروش آورده شود؟!

نجفی در پایان اظهار کرد: البته این اتفاق درباره من سابقه دارد. برای کار قبلی‌ام (اسب‌ها همچنان می‌تازند) نیز چون 30 نفر در سالن نشسته‌ بودند؛ آنها را به تماشای نهنگ عنبر بردند!

منبع: ایلنا
برچسب ها: دیباچه ، شرفناز ، حسن نجفی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸