دوشنبه ۰۷ فروردين ۱۴۰۲  |  Monday, 27 March 2023

دیباچه

کد خبر: ۴۰۶۰۳
تاریخ انتشار : ۳۶ : ۰۹ - ۲۰ آذر ۱۳۹۵
رییس سازمان سینمایی در جلسه هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی حضور یافته و از عملکرد این نهاد سینمایی ابراز رضایت کرد.

به گزارش دیباچه، جلسه هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد برگزار شد و در این نشست که سومین جلسه هیأت امنای بنیاد در سال جاری بود، مدیرعامل بنیاد فارابی گزارشی از اقدامات اصلاحی انجام شده با عنوان «فارابی در افق تحول» به حاضران ارائه داد و فیلم کوتاه مستندی از روند بهسازی و مرمت عمارت تاریخی بنیاد به نمایش درآمد. در این جلسه همچنین گزارشات مالی، اداری و حسابرسی یکساله بنیاد نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

حجت الله ایوبی: چتر حمایت های فارابی متنوع و گسترده شده است

حجت‏ الله ایوبی معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی طی سخنانی با ارزیابی اقدامات انجام شده در این بنیاد گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده و اتخاذ سیاست های جدید، چتر حمایت های فارابی متنوع و گسترده شده است و تعامل مثبت و بیشتر بنیاد سینمایی فارابی با سینماگران از طیف های مختلف، ملموس و قابل تقدیر است.

وی گسترش چتر حمایت فارابی از تعداد بیشتری از تولیدات سینمایی به ویژه فیلم های دفاع مقدس، کودک و نوجوان و فیلم اولی ها را در نسبت با سال گذشته، قابل تقدیر دانست.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به دغدغه ها و منویات مقام معظم رهبری در حوزه هنر، رسانه و مسائل اجتماعی افزود: توجه به مضامین خانوادگی، امید آفرین، ارزشی، کودک و نوجوان و اجتماعی، در اولویت و توجه بنیاد سینمایی فارابی بوده است و کارنامه بنیاد فارابی در این زمینه موفق است.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های بنیاد طی یک سال گذشته به تشریح فعالیت ها و رویکردهای جدید بنیاد فارابی در حوزه نوسازی و تحول، نیروی انسانی، احیای تولیدات سینمای کودک و نوجوان، برنامه ریزی اکران فیلمهای کودک و نوجوان، حمایت از آثار سینمایی ارزشمند، فعالیت های بین الملل، برون سپاری حوزه پشتیبانی تولید، کوچک سازی و بازنگری ساختار بنیاد پرداخت.

وی بازنگری فرایندهای عملیاتی و ساختار سازمانی بنیاد با هدف چابک‏سازی و کارآمدی بیشتر، انظباط مالی و رعایت صرفه جویی، بهسازی فضای کالبدی و اداری بنیاد، توجه به امور رفاهی کارکنان، حمایت از تولیدات ارزشمند در سینمای ایران، حمایت از توسعه و تثبیت ظرفیت نهادهای بخش خصوصی برای پشتیبانی فنی تولید فیلم در سینمای ایران، کمک به ارتقای کمی و کیفی سطح دانش و فناوری، تولید مشترک سینمایی، آماده‏ سازی فیلم‏ های جدید ایرانی برای عرضه بین ‏المللی و حضور مؤثر در رویدادهای بین‌المللی از جمله جشنواره‌ها، بازارها و هفته‌های فیلم را از مهمترین اقدامات سال جاری این بنیاد بر اساس برنامه های مصوب هیات امنا دانست.

اعضای هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی در این جلسه، پس از استماع گزارش مدیرعامل، خزانه دار و گروه حسابرسی، و بحث و بررسی درباره رویکردها و عملکرد بنیاد، هیات عامل بنیاد را به واسطه فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته، شایسته تقدیر دانستند.

محمدمهدی حیدریان، هوشنگ مرادی کرمانی، سیدمحسن مهاجرانی، محمدمهدی عسگرپور و شهریار بحرانی از اعضای این جلسه بودند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یوسف کرمی، در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

برای پس گرفتن قهرمانی جهان باید صبور باشیم/ تکواندو در کشور پاکستان خیلی غریب است

۱۶:۲۴  -  ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
فدراسیون فوتبال با چه ملاکی به « قلعه نویی » رضایت داد؟

امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد / اختلاف بر سر مدت و مبلغ قرارداد مانع از نشستن سانچز روی نیمکت تیم ملی شد!

۱۲:۱۵  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
با مشخص شدن مجریان ویژه برنامه های سال تحویل شبکه های سیما؛

پروژه حذف احسان علیخانی، علی ضیا و دیگر چهره‌های سرشناس حوزه اجرا در صداوسیما جدی‌تر شد؟

۱۲:۵۱  -  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در حاشیه مراسم روز درختکاری مطرح کردند + فیلم

مسئولین مسمومیت دانش‌آموزان را با جدیت دنبال کنند/ این جنایت بزرگی است/عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند

۱۲:۰۱  -  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱