پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹  |  Thursday, 04 June 2020

دیباچه

کد خبر: ۴۰۵۸۶
تاریخ انتشار : ۵۵ : ۱۲ - ۱۹ آذر ۱۳۹۵
محمدرضا آهنج گفت: شرایط نامعلوم و هدف گذاری نامشخص در ساخت و شرایط بودجه‌ای از مهمترین دلایلی بود که از ساخت «بازگشت» انصراف دادم.

به گزارش دیباچه «محمدرضا آهنج» کارگردان سریال «بازگشت» به تهیه کنندگی محسن شایانفر گفت: مدت کوتاهی است که از کارگردانی این سریال انصراف دادم. حتی قراردادهایمان بسته شده بود و منتظر زمان کلید خوردن بودیم که آبان ماه تاریخ قطعی بود، اما به دلیل مشکلات مالی من دیگر حاضر به همکاری نیستم.

انصراف آهنج از ساخت «بازگشت»

وی دلیل این موضوع را اینگونه بیان کرد: مسائل مالی بزرگترین دلیلم بود. همچنین شرایط نامعلوم و هدف گذاری نامشخص در ساخت این سریال و شرایط بودجه‌ای انصراف دادم. مدام امروز و فردا می‌کنند و بودجه‌ای را به ما نمی‌دهند که سریال را کلید زنیم و هم تهیه کننده و هم پروژه در شرایط خطر قرار می‌گیرند.

این کارگردان ادامه داد: در بخش بودجه سیاست‌های سازمان صدا و سیما خیلی سخت شده و تصمیم گرفتند که با وجود مشخص شدن هشتاد درصد از بازیگران و گروه، همچنین زمان کلید خوردن، و فیلم‌نامه کامل، سریال متوقف شود و این وعده را دادند که بزودی دوباره کار تولید را آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: منتظر بودیم که بودجه تزریق شود و بتوانیم کار را تولید کنیم که متاسفانه بعد از چند ماه معطلی و وعده و وعید هیچ کدام انجام نشد و تجربه به ما نشان داده که به این دلیل که کار سختی هم بود قطعا دچار چالش و ورشکستگی در طول کار خواهیم شد و به همین دلیل انصرافم را اعلام کردم.

کارگردان سریال «آسمان من» با اشاره به مدت زمان پیش تولید این سریال نیز بیان داشت: حدود چهار ماه مشغول پروسه پیش تولید بودیم اما با این اوضاع پیش آمده دیگر نتوانستم لااقل برای امسال گروه را همراهی کنم. اگر سال آینده شرایط جدیدی پیش رویمان بود انشاله با گروه همراه می‌شوم. شاید این سریال ماه آینده کلید بخورد اما من دیگر نیستم.

آهنج درباره اینکه با این اوصاف سریال با کارگردان دیگری ساخته می‌شود، گفت: محسن شایانفر دوست دارد تا با یکدیگر کار کنیم، اما با شرایط موجود من دیگر حاضر به همکاری نیستم.

وی ادامه داد: من دوست دارم که با تلویزیون کار کنم و هیچ مشکلی هم ندارم، منتهی اگر با شرایط جدید از من بخواهند حتما همکاری می‌کنم. قصه این سریال درباره زیاده خواهی انسان‌ها بود و جذابیت بسیاری برای مخاطبان داشت. دو با جناق بودند که در دو طیف مختلف داستان خانواده‌هایی داشتند و ... این سریال 28 قسمتی بود.

این کارگردان با اشاره به وضعیت موجود در تلویزیون گفت: تلویزیون نیز شرایطی تحمیل شده دارد و گل سر سبد برنامه‌هایش سریال‌ها است و مردم از بین برنامه‌های تلویزیون بیشتر سریال‌ها را دنبال می‌کنند و اگر این سریال‌ها تعطیل شود زنگ خطری برای تلویزیون است.

وی افزود: ماحصل ساخت محصولات فرهنگی آرامشی است که به جامعه تامیم داده می‌شود که آن هم در حال حاضر مورد خطر واقع شده است. وقتی سریالی 36 سال پیش پخش شده و الان دوباره پخش می‌شود، قطعا بخشی از مخاطبین را زده می‌کند چراکه فقط تعداد محدودی از افراد با آن نوستالژی دارند.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
وقتی خوانندگان ما هم مثل سایر خوانندگان کشورها به احترام کادر درمانی می خوانند

ویدئو | اجرای قطعه زیبای « امیدواران » توسط علیرضا عصار همراه با پیانونوازی این خواننده

۱۳:۰۵  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاد دانشگاه گلاسکو در گفتگو با دیباچه مطرح کرد:

کیارستمی غول سینمای جهان است! | از فیلمهای ایرانی برای تدریس در دانشگاه گلاسگو استفاده می کنم

۱۱:۰۲  -  ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
وقتی انزوا خلاقیت را شکوفا می کند

نگاهی به ده شاهکار هنری که در قرنطینه خلق شدند!

۱۸:۰۶  -  ۲۲ فروردين ۱۳۹۹
فیلم | گفتگو ویژه برنامه «مدیا» با فاطمه مسعودی فر بازیگر فیلم دلهره آور «پوست»

بازیگر ۲۳ ساله‌ای که با گریم سنگین، نقش زن ۳۶ ساله را بازی کرد | خاطره یک اتفاق عجیب و واقعی برای خانم بازیگر توسط یک زن فالگیر

۱۶:۴۱  -  ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
یک اتفاق تلخ بین دو بازیگر | جدال لفظی بین هانیه توسلی و امین زندگانی به چه قیمت؟

توسلی : مسخره بازی کافیه |زندگانی : به توصیه خانم توسلی شاد نباشید!

۱۶:۳۶  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
رئیس بخش مسمومین بیمارستان لقمان حکیم :

این یک باور غلط است که شُرب الکل می­تواند در پیشگیری از بیماری کرونا موثر باشد!!

۱۴:۲۰  -  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸