چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹  |  Wednesday, 03 March 2021

دیباچه

کد خبر: ۴۰۱۸
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۴ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۴
با توجه به اعلام نامزدهای اسکار امسال، نگاهی به تأثیر این رویداد بر مسیر تجاری فیلم می اندازیم و برای اینکار از نامزدهای اسکار سال ۲۰۱۵ استفاده می کنیم
دیباچه:

اسکار

 

تیری که به هدف نشست


یورونیوز نوشت: فیلم تک تیرانداز آمریکایی (American Sniper) اثر کلینت ایستوود که به زندگی و دوران خدمت یک تک تیرانداز برجسته ایالات متحده در طول دوران خدمتش در جنگ عراق می پردازد، پس از نامزد شدن برای اسکار ۳۱۷ میلیون یورو فروخت.

این فیلم همچنین به بالاترین درآمد نسبی پس از نامزدی اسکار دست یافت. یعنی ۹۰.۴ کل درآمد خود را پس از اعلام نامزدی اسکار کسب کرد. اما سرانجام فیلم پرنده مرد (Birdman) بود که اسکار بهترین فیلم را از آن خود کرد. فیلم کلینت ایستوود، همچنین در میان دیگر نامزدهای اسکار ۲۰۱۴ یک نمونه نوعی است، چراکه تنها این فیلم و فیلم سِلما (Selma) بیشترین فروش خود را پس از نامزدی برای اسکار به دست آوردند.

مرد پرنده (Birdman)، پسربچگی (Boyhood)، هتل بزرگ بوداپست (The Grand Budapest Hotel) و نظریه همه چیز (The Theory of Everything) بیش از نیمی از درآمد خود را پیش از دریافت نامزدی اسکار کسب کرده بودند.در این میان پسربچگی (Boyhood) و هتل بزرگ بوداپست (The Grand Budapest Hotel) به شکلی غریب تمامی فروش خود را پیش از نامزدی برای اسکار کسب کرده بودند.

پاداش برنده


گزارش پرفسور رندی نلسون در ایالات متحده حاکی از آن است که فیلمهایی که در مراسم اسکار برنده جایزه بهترین فیلم می شوند به طور متوسط ۱۵.۴ میلیون یورو به درآمد خود می افزایند.
برچسب ها: اسکار ، دیباچه ، ارزش
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در پی آتش سوزی بامداد امروز رخ داد

وارد شدن خسارت جدی به سالن « هادی حجازی فر »

۱۴:۳۱  -  ۰۸ آذر ۱۳۹۹
در دومین سال نبود جمشید مشایخی ،نادر مشایخی از پدر گفت

بهترین هدیه عمرم را از پدرم گرفتم

۱۰:۰۶  -  ۰۶ آذر ۱۳۹۹