سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  Tuesday, 15 June 2021

دیباچه

کد خبر: ۳۹۶۳
تاریخ انتشار : ۴۷ : ۱۳ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۴
نمایشگاه عکس چین زیبا صبح امروز (جمعه) با حضور وزیر اطلاع رسانی چین و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در محل این کتابخانه به مدت یک هفته گشایش یافت.
 

دیباچه:

چین

 

ایرنا نوشت: صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حاشیه گشایش این نمایشگاه گفت: نمایشگاه عکس «چین زیبا» آغازی برای ارتقای سطح فرهنگی، تعاملات و همکاری های گسترده در عرصه فرهنگ میان دو کشور است.
وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری هر چه بیشتر دو کشور، سطح روابط فرهنگی ایران و چین که از گذشته شریک تجاری کشورمان است همپای روابط اقتصادی و دیپلماتیک دو کشور شود.
صالحی امیری گفت: کتابخانه ملی ایران که نهاد بسترساز فرهنگی است در زمان برگزاری نمایشگاه «چین زیبا» در واقع جاده ابریشمی فرهنگی خواهد بود تا جلوه های زیبای طبیعی چین را در مقابل دیدگان افراد نخبه و فرهیخته ایران به تصویر بکشد.
وی افزود: در نخستین جمعه پساتحریم ایران که روز مقدس ما مسلمانان است در یک بنای فرهنگی و محل اجتماع اندیشمندان، جویندان علم، کمال و فضیلت این نمایشگاه افتتاح شده است.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اینکه از دیرباز جاده تاریخی ابریشم مسیر تبادل تجاری و فرهنگی میان دو کشور بوده است اظهارداشت: از ابتدای انقلاب اسلامی روابط ما با چین در سطح مطلوبی بوده و در نقاط عطف تاریخی و تنگناهای پیش روی کشورمان از جنگ تحمیلی تا تحریم های ظالمانه علیه ایران همواره ملت و حاکمیت چین در کنار ما بوده اند.
صالحی امیری، صلح جویی و سازگاری و تعامل را ویژگی بارز فرهنگ ایرانی و چینی دانست و گفت: در فرهنگ هر دو کشور احترام به بزرگان و پیشکسوتان جایگاه ممتازی دارد و همانند یک سرمایه ماندگار به آنها نگریسته می شود.
وی اضافه کرد: براساس اسناد تاریخی موجود، برقراری روابط رسمی ایران و چین به بیش از دو هزار سال قبل و زمان حاکمیت سلسله اشکانیان در فلات ایران از دودمان (هان) در چین بازمی گردد.
وی به حضور هیات رسانه ای چین شامل سردبیران ارشد و مسئولان نشریات اثرگذار در عرصه جهانی در کشورمان اشاره کرد و گفت: امیدوارم آنها زیبایی های ایران را با هنر خود به نحو شایسته منعکس کنند.
جیانگ جیان وزیر اطلاع رسانی چین نیز در حاشیه گشایش نمایشگاه عکس چین زیبا گفت: بیش از 70 عکس از طبیعت و سیمای انسانی چین در یک هفته در این نمایشگاه برگزار است.
وی اظهار داشت: این نمایشگاه در کتابخانه ملی ایران با قدمتی دیرینه به معرض نمایش بازدیدکنندگان گذاشته شده است.
جیان با بیان اینکه ایران و چین کشورهای بزرگ متمدن و فرهنگی در جهان هستند، تصریح کرد: در این نمایشگاه عکس هایی با موضوع های برکات طبیعی، سازگاری انسان و طبیعت و میراث جهانی در چین به نمایش گذاشته شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گپ داغ دیباچه با علیرضا افخمی درباره تفکرات عجیب برادرش بهروز و حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت

حواشی سریال پنج کیلومتر تا بهشت تاثیر مخربی بر ذهنم ایجاد کرد | مسئولین رده بالای سازمان صدا و سیما و بخش حقوقی آن از زیربار مسئولیت شانه خالی کردند!

۱۵:۳۷  -  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها