يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹  |  Sunday, 20 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۳۸۲۲
تاریخ انتشار : ۰۷ : ۰۷ - ۲۸ دی ۱۳۹۴


فیلم سینمایی «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» در این تعطیلات آخر هفته، توانست فروش کلی خود در سطح جهان را به حدود ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار برساند. دیباچه :


فیلم سینمایی «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» طی تعطیلات سه روز گذشته 47 میلیون و 300 هزار دلار در سطح بین‌المللی (خارج از آمریکا) فروخت و بدین ترتیب فروش این فیلم در سینماهای خارجی به 1 میلیارد و 12 میلیون دلار رسید.


فارس نوشت این فیلم به عنوان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما که تاکنون 851 میلیون و یکصد هزار دلار در آمریکای شمالی فروخته و به دین ترتیب فروش جهانی خود را به یک میلیارد و 860 هزار دلار رسانده است.


فیلم «نیرو برمی‌خیزد» که هفتمین قسمت از سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» است، در چین به عنوان بزرگترین بازار فیلم‌های آمریکایی در جهان، 95 میلیون و 200 هزار دلار فروخته و این شانس برای این فیلم باقی مانده که بتواند رکورد 2 میلیارد و 186 میلیون دلاری فیلم «تایتانیک» را شکسته و به دومین فیلم پرفروش‌ تاریخ سینما تبدیل شود. در حال حاضر فیلم سینمایی «آواتار» به کارگردانی «جیمز کامرون» با 2 میلیارد و 780 هزار دلار عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را داراست.کارشناسان سینمایی بر این عقیده‌اند که «والت دیزنی» برای اینکه بتواند چنین موفقیتی را برای «جنگ ستارگان» به ثبت رساند، باید حداقل تا پایان ماه آوریل، این فیلم را در سینماها نگه دارد.


فیلم «نیرو برمی‌خیزد» با 168 میلیون دلار فروش، تاکنون بیشترین فروش را در کشور انگلستان داشته و در آلمان با 100 میلیون دلار فروش، سومین فیلم پرفروش گیشه و در پنجمین هفته از اکران خود در کشور ژاپن با 73 میلیون و 500 هزار دلار فروش همچنان صدرنشین گیشه است.


فروش این فیلم در کشورهای فرانسه، 80 میلیون دلار، در استرالیا 60 میلیون و 700 هزار دلار، در اسپانیا 33 میلیون و 400 هزار دلار، در ایتالیا 27 میلیون و 900 هزار دلار، در مکزیک 26 میلیون و یکصد هزار دلار، در روسیه 25 میلیون و 700 هزار دلار و در کره جنوبی 24 میلیون دلار بوده است.


بنا بر این گزارش، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به کارگردانی «جی. جی. آبرامز»  و بازی بازیگرانی چون «جان بویگا»، «دیسی ریدلی»، «آدام درایور»،«هریسون فورد» و «کری فیشر» از 18 دسامبر سال گذشته میلادی در آمریکای شمالی و بسیاری از کشورهای جهان اکران شده است.


داستان فیلم «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد»، 30 سال بعد از اتفاقات بازگشت جدای رخ می‌دهد.


موسیقی متن این قسمت از جنگ ستارگان را همچون قسمت‌های قبل «جان ویلیامز» ساخته و «جورج لوکاس» نیز به عنوان مشاور خلاق در این پروژه سینمایی حضور داشته است.


فیلمبردای این فیلم در ابوظبی و ایسلند آغاز شده و بقیه آن نیز در استودیو پاینوود در انگلستان ساخته شده است.برچسب ها: دیباچه ، جنگ ستارگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک انتخاب خوب در خانه سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی رقم خورد

محمد علی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما شد ؛ علی قائم مقامی تهیه کننده سینما به عنوان سخنگو ادامه کار می دهد !

۱۵:۰۳  -  ۱۵ شهريور ۱۳۹۹