جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 12 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۷۸۸
تاریخ انتشار : ۳۷ : ۱۵ - ۲۷ دی ۱۳۹۴
فیلم محمد رسول الله(ص) برای اولین بار در منطقه، شنبه شب در پایتخت عراق به نمایش درآمد و جامعه هنری و شخصیت های مذهبی و دینی حاضر در سالن 'مسرح الوطنی' بغداد را به وجد آورد و کارگردان فیلم به تندی، منتقدانی را که ندیده فیلم را تحریم کرده اند، تقبیح کرد.
دیباچه:

محمد

 

ایرنا نوشت: این فیلم که با حضور مجید مجیدی کارگردان فیلم و برخی عوامل ساخت آن اکران شد، بطوری مورد توجه قرار گرفت که در صحنه های بسیاری از فیلم تشویق حاضران را به دنبال داشت و در بسیاری صحنه ها اشک ها را جاری کرد.
این فیلم با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بغداد و وزارت فرهنگ عراق، به نمایش گذاشته شد درحالی که وزیر فرهنگ، معاونان وی و ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق، سفیر ایران در بغداد و همچنین شخصیت های دینی، فرهنگی و هنری در سالن مسرح الوطنی به تماشای آن نشستند.
مجیدی پیش از شروع پخش فیلم، در سخنانی از آن دسته علمایی که ندیده از این فیلم انتقاد کرده اند، ابراز دلخوری کرد و گفت برای این فیلم که حاصل 7 سال کار بهترین سینماگران ایران و جهان است؛ دو سال تمام کار مطالعاتی صورت گرفته و تحقیقات کامل از علمای شیعه و سنی در خصوص زندگی پیامبر گرامی اسلام به عمل آمده است.
وی افزود: امروز تصویری که از اسلام ارائه می شود، تصویر واقعی و صحیح نیست و اسلام دین دوستی و محبت و رحمت است.
مجیدی خطاب به هنرمندان و شخصیت های دینی و فرهنگی حاضر در سالن گفت: شما عراقی ها بیش از هرکس ازقرائت زشت و نادرست از اسلام در این سال ها رنج برده اید.
وی تاکید کرد که با کار فرهنگی می توانیم این تصویر را اصلاح کرده و نگرش جهان را به دین اسلام تغییر داده و قرائت درستی از آن ارائه کنیم.
کارگردان شرشناس ایرانی، گفت که ما سعی کرده ایم چهره رحمانی اسلام را ارائه کنیم و ما در شرایط کنونی بیش از هرزمان به دعوت به وحدت شیعه و سنی نیاز داریم و پیام فیلم نیز همین است.
کارگردان فیلم محمد رسول الله فیلم خود را تلاشی برای ایجاد وحدت در جهان اسلام توصیف کرد و گفت ما از علمای اسلامی اعم از شیعه و سنی می خواهیم در انتقال پیام اسلام ، از زبان رسای سینما بهره بگیرند.
مجیدی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی علمای اهل سنت بویژه الازهر و سعودی ها، بدون مشاهده فیلم آن را تحریم کرده اند،از آنان خواست ندیده فیلم را تحریم نکنند.
وی افزود: متاسفانه روحانیان سعودی و الازهر فیلم را ندیده تحریم کردند.
مجیدی همچنین با اشاره به اینکه مسیحیان درباره عیسی مسیح 200، یهودیان درباره حضرت موسی 120 و حتی بودایی ها راجع به بودا 42 فیلم سینمایی ساخته اند، گفت بعد از فیلم مصطفی عقاد کارگردان سوری در 42 سال پیش هیچ فیلم از پیامبر گرامی اسلام ساخته نشده است و این دومین فیلم تاریخ سینما در این زمینه محسوب می شود.
در پایان مراسم وزیر فرهنگ عراق و معاون وی بصورت رسمی و با اهدای تاج گل از مجیدی تقدیر کردند.
هنرمندان و سینماگران عراقی در پایان فیلم به گفت وگو با مجید مجیدی پرداختند و با ابراز احساسات از وی تقدیر کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱