چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱  |  Wednesday, 17 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۷۸۴
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۵ - ۲۷ دی ۱۳۹۴
نیما طباطبایی کارگردان مستند «من ناصر حجازی هستم» می‌گوید که بازیگران شناخته شدۀ سینمای ایران برای حضور در این فیلم و خواندن گفتار متن، به خاطر ناصر حجازی هیچ دستمزدی نگرفته‌اند.
دیباچه:

 

ناصرحجازی

 

خبرآنلاین نوشت: مستند«من ناصر حجازی هستم» یه مستند پرتره است که دربارهۀ دروازه‌بان و مربی پیشین تیم استقلال ساخته شده و در گروه «هنر و تجربه» اکران شده است.

در این فیلم بازیگرانی چون پرویز پرستویی، شهاب حسینی، مسعود رایگان، بهرام رادان و مهران مدیری گفتار متن فیلم را خوانده‌اند که متعلق به دوره‌های مختلف زندگی دروازه‌بان پیشین تیم ملی ایران است.

طباطبایی به «هنر و تجربه» گفته که اسم ناصر حجازی باعث شده تا این بازیگران بپذیرند گفتار متن فیلم را بخوانند و هیچکدام هم هیچ پولی بابت حضور در این فیلم نگرفته‌اند.

او می‌گوید:«این دوستان همه به شکل افتخاری در کنار ما بودند و من همین‌جا از همه‌شان تشکر می‌کنم. تو باید یک فیلم‌ساز جوان باشی که حس کنی حضور این آدم‌ها در فیلمت چقدر لذت‌بخش است. من نمی‌خواستم کسی این متن را بخواند، من نریتوری می‌خواستم که این حس را بازی کند.»

او در مورد استفاده از چند صدا به جای یک صدا در گفتار متن هم گفته: «صدای شهاب حسینی محکم است و من این محکم بودن را برای جوانی که انرژی دارد و می‌خواهد برود آن بالاها لازم داشتم. بهرام [رادان] صدایش شیطنت دارد. این شیطنت در شخصیت خودش هم هست و من برای دوران کودکی این صدا را می‌خواستم. پرویز پرستویی آن جنس صدایی را دارد که درد را می‌تواند بازی کند.»

طباطبایی معتقد است که سخت‌ترین بخش کار متعلق به مسعود رایگان بوده چراکه؛ «مونتور وقتی متن را می‌چید می‌گفت که حواست باشد در این بخش همه‌اش داری بیننده را بمباران اطلاعاتی می‌کنی و اگر بیننده فوتبالی نباشد می‌بُرد. مسعود رایگان خواند و گفت من فوتبالی نیستم، جواب دادم اتفاقا چون فوتبالی نیستی می‌توانی حس‌ها را درست دربیاوری. آقای رایگان نزدیک یک هفته این متن دستش بود و می‎خواند و گاهی به من زنگ می‌زد و صدای مسعود رایگان در این بخش خیلی شبیه صدای منوچهر انور درآمد. اگر این متن بد خوانده می‌شد، شبیه اخبارورزشی ساعت هشت تلویزیون می‎شد. مهران مدیری انتخاب من و خسرو نقیبی بود. تهیه‌کننده نگران بود که مردم با شنیدن صدای مهران مدیری نخندند چون به هرحال عادت دارند صدای او را در موقعیت‌های کمیک بشنوند. ما فکر می‌کردیم این آدم خیلی باهوش است و مال همین مقطع است.»

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱