جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 12 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۲۹۳
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۵ - ۱۴ دی ۱۳۹۴
هیات انتخاب فیلم‌ها؛ نسخه‌ای که به جشنواره ارائه شده بود را تماشا می‌کرد و اگر آن نسخه برای قضاوت کفایت می‌کرد.ما آن را می‌دیدیم و براساس آن تصمیم‌گیری می‌کردیم.
 

دیباچه:

 

 

شجاع نوریان

 

ایلنا نوشت: سرانجام با اعلام اسامی فیلم‌های بخش نگاه نو و همچنین سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر؛ اسامی هیات انتخاب جشنواره امسال به صورت رسمی اعلام و مشخص شد چه کسانی فیلم‌های امسال را انتخاب کردند.

علیرضا شجاع‌نوری، یکی از اعضای هیات انتخاب سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر، با اشاره به وضعیت فیلم‌هایی که توسط هیات انتخاب بررسی شده، گفت: امسال فیلم‌های بسیار خوبی را تماشا کردیم و کیفیت فیلم‌ها و همچنین کمیت آن‌ها بسیار امیدوارکننده بود.

وی با اشاره به اینکه هیات انتخاب به صورت کاملاً مستقل آثار را بررسی کرد، گفت: به هیچ عنوان از طرف هیچ فرد یا نهادی برای انتخاب فیلم‌ها تحت فشار نبودیم.

شجاع‌نوری درباره این مسئله که گفته می‌شود هیات انتخاب بعضی فیلم‌ها را ناقص دیده یا بعضی آثار لحظات آخر به جشنواره ارائه شده و هیات انتخاب زمان کافی برای تماشای آنها نداشته، گفت: ما نسخه‌ای که ارائه شده بود را تماشا می‌کردیم و اگر آن نسخه برای داوری کفایت می‌کرد آن را می‌دیدیم و تصمیم‌گیری می‌کردیم.

وی ادامه داد: این مسئولیت برعهده خود فیلمسازان بود که چه نسخه‌ای را به جشنواره می‌دهند و از آنجا که ما در طول بررسی آثار و تا پایان روز آخر هیچ اسمی اعلام نکرده بودیم و هیچ نظری نداده بودیم، فرصت تماشای فیلم‌ها و قضاوت آن‌ها وجود داشت .

عضو هیات انتخاب سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر در پاسخ به این سوال که آیا فیلمی به دلایل ممیزی از جشنواره کنار گذاشته شده یا به هیات انتخاب گفته شده بود که این فیلم را نمی‌توانند انتخاب کنند، گفت: تا پایان شب گذشته (یکشنبه ۱۳ دی ماه) ما مشغول تماشای فیلم‌ها بودیم و به محض آنکه به جمع‌بندی رسیدیم؛ نظر خود را به دبیر جشنواره اعلام کردیم که در کمتر از یک ساعت؛ اسامی فیلم‌ها از طرف روابط عمومی به رسانه‌ها اعلام شد. همین امر نشان می‌دهد هیات انتخاب به هیچ عنوان تحت فشار یا براساس سفارش کار نکرده است.

وی درباه تاثیر فیلم‌های امسال در وضعیت اکران سال آینده گفت: قطعاً ما سال آینده اکران خوبی خواهیم داشت. فیلم‌هایی که ما امسال به عنوان هیات انتخاب تماشا کردیم؛ نویدبخش همین اتفاق است. هرچند شاید هیچ فیلمی شگفتی ایجاد نکند یا به اصطلاح گیشه را منفجر نکند اما اکثر فیلم‌ها از فروش خوبی برخوردار خواهند بود.

علاوه بر علیرضا شجاع نوری، محمد احسانی، شهرام اسدی، فریدون جیرانی، محمد باقر قهرمانی، حسین کرمی و  رضا مقصودی  عضو هیات انتخاب سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر بودند
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱