دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹  |  Monday, 21 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۳۲۵۳
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۱۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۴
«جنگ ستارگان، نیرو برمی‌خیزد» با سرعت به نزدیکی رکورد فروش «دنیای ژوراسیک» و «تایتانیک» در سینماهای آمریکا رسید.
دیباچه:


 

 

جنگ ستارگان

 

 

خبرآنلاین نوشت: هفتمین قسمت از سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» با فروش 22.9 میلیون دلار در روز پایانی سال 2015 مجموع فروش خود در سینماهای آمریکای شمالی به 652 میلیون دلار رساند. به این ترتیب دیگر شکی باقی نیست که این فیلم از مرز رکورد 652.3 میلیون دلاری «دنیای ژوراسیک» عبور خواهد کرد و در گام بعدی به سمت شکستن رکورد  658.7 میلیون دلاری «تایتانیک» پیش می‌رود. هر چند که شکستن رکورد «تایتانیک» نیز امری محتمل به نظر می‌رسد اما «نیرو برمی‌خیزد» برای تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماهای آمریکا باید رکورد 760.5 میلیون دلاری «آواتار» را بشکند.

فروش جهانی «نیرو برمی‌خیزد» هم اکنون از مرز 1.3 میلیارد دلار عبور کرده و این فیلم را در رده‌ی هشتم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان قرار داده است.

البته فروش بالای جنگ ستارگان تنها خبری نیست که این روزها از این فیلم به گوش می‌رسد. جرج لوکاس خالق دنیای جنگ ستارگان هفته‌ی گذشته در گفتگویی با چارلی رز فروش لوکاس فیلم به کمپانی دیزنی را به دادن فرزندش به برده‌فروشان سفید تشبیه کرده بود. البته او پنجشنبه از این تشبیه نادرست ابراز پشیمانی کرد و گفت از کاری که دیزنی با اپرای فضایی او کرده به هیجان آمده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک انتخاب خوب در خانه سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی رقم خورد

محمد علی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما شد ؛ علی قائم مقامی تهیه کننده سینما به عنوان سخنگو ادامه کار می دهد !

۱۵:۰۳  -  ۱۵ شهريور ۱۳۹۹