جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱  |  Friday, 12 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۲۴۲
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۰۷ - ۱۲ دی ۱۳۹۴
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از ساخت سریال زندگی شاعر پرآوازه و نامدار مازندرانی کشورنیما یوشیج در آینده نزدیک خبر داد.
 

دیباچه:

 

 

نیما یوشیج

 

 

 

ایرنا نوشت: احد جاودانی شامگاه جمعه در ششمین همایش ملی شب نشان نیما در نوشهر گفت: در آینده نزدیک شاهد ساخت سریال زندگی شاعر نامدار مازندرانی کشور نیما یوشیج هستیم.
وی با توجه به حضور خسرو معصومی در این همایش از وی خواست به عنوان یک کارگردان مازندرانی مطرح در کشور ساخت سریال نیما یوشیج از شعرای برجسته و پرآوازه کشور را برعهده بگیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هنر را زبان مشترک تمامی ملل جهان بر شمرد و گفت: باید از این ظرفیت برای انتقال فرهنگ و ارزش های اسلامی بهره لازم را برد و در این راستا نیز باید بیش از پیش به هنرمندان و آثارشان به ویژه نیما یوشیج توجه کرد.
خسرو معصومی، کارگردان مازندرانی نیز در این همایش ملی اظهار داشت: تمام سعی خود را بکار می گیرم تا یک اثر هنری در خورشان این هنرمند نامدار و جامعه هنری و مردم هنردوست کشور را به نمایش بگذارم.
مدیر موسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج در این همایش سینمای مدرن را مدیون نیما دانست و افزود: این شاعر در حوزه های مختلف هنری از جمله شعر، ادبیات، هنر، موسیقی، سینما، مطبوعات و تئاتر به بیان مفاهیم نو پرداخت و سینمای مدرن، مدیون نیما یوشیج است.
میثم زندی، هدف بنیاد مردم نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج را معرفی اندیشه و تفکر نیما عنوان کرد و اظهار داشت: در تمام سیاست گذاری های فرهنگی و هنری این بنیاد، اشاعه تفکر نیمایی مدنظر است به ویژه خصلت نوخواهی و به روز بودن که باید از آن حمایت لازم صورت گیرد.
منصور علی اصغری شاعر معاصر نیز در این همایش با اشاره به اهمیت زبان مادری گفت: امروز باید از به فراموشی رفتن و نابودی زبان تبری که دغدغه نیما یوشیج نیز بود با تلاش و سعی مردم مازندران جلوگیری کرد.
در ششمین همایش ملی شب نشان نیما از هنرمندانی چون شهرام ناظری، آناهیتا همتی، رویا تیموریان، مسعود رایگان، خسرو معصومی، محمد عموجوادی، محمدرضا عموجوادی، جلال محمدی، ایرج سام دلیری، کامبیز میرزایی و شجاع الدین شهابی تجلیل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱