يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹  |  Sunday, 27 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۳۲۳۴
تاریخ انتشار : ۲۰ : ۱۵ - ۱۱ دی ۱۳۹۴
با طرح شکایت دو فیلمنامه نویس، درام تازه‌ی کوئنتین تارانتینو در دنیای واقعی شکل می‌گیرد.
 

کارگردان «داستان عامه‌پسند» متهم شده که کاراکترها و داستان «جنگوی آزاد شده» را از فیلمنامه‌ی «آزادی» سرقت کرده است.

دیباچه:

 

تارانتینو

 

 

خبرآنلاین نوشت: اسکار کالوین‌جونیور و تورنس جی‌کالوین دو نویسنده‌ای هستند که علاوه بر تارانتینو، از کمپانی واینستاین و کلمبیاپیکچرز نیز شکایت کرده و خواستار دریافت بیش از 100 میلیون دلار غرامت شده‌اند. آن‌ها مدعی هستند که تارانتینو با برداشتن ایده اصیل آنها در فیلمنامه «آزادی» قانون کپی‌رایت را نقض کرده است.

آن‌ها در شکایت‌نامه‌ی خود در دادگاه فدرال واشنگتن آورده‌اند : «قبل از جنگو فریمن، برده‌ای فراری به نام جکسون فریمن وجود داشت که می‌خواست آزادی خانواده‌اش از مزرعه‌داری بدنهاد خریداری کند، و پیش از دکترشولتز، فردی سفیدپوست به نام سامسون وجود داشت که جکسون فریمن را در راه نجات معشوقه‌اش یاری می‌کرد.»

این دو نویسنده ادعا می‌کنند که خالق چارچوب اصلی داستانی هستند که به فیلم «جنگوی آزادشده» تبدیل شده است. البته آنها به همین نیز بسنده نکرده و در شکایت‌نامه‌ی خود با استناد به یک نقل‌قول از تارانتینو، کارگردان برنده جایزه‌ی اسکار را فردی معترف به دزدی خطاب کردند.

نمایندگان تارانتینو و کمپانی واینستاین هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. براساس این شکایت‌نامه، تورنس کالوین فیلمنامه خود را به آژانس ویلیام موریس ارائه می‌کند و در جریان بحث درباره کارگردان مناسب برای ساخت فیلمی از روی آن، نام تارانتینو مطرح می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده