جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹  |  Friday, 25 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۳۲۳۰
تاریخ انتشار : ۵۹ : ۱۴ - ۱۱ دی ۱۳۹۴

نشریه شیکاگو ریدر، پایگاه اصلی منتقدین شیکاگو، فیلم سینمایی ماهی وگربه، به کارگردانی شهرام مکری و تهیه کنندگی سپهر سیفی را به عنوان بهترین فیلم سال 2015 برگزید.


 

دیباچه:

 

ماهی و گربه

 

 

ایرنا نوشت: این نشریه در حالی ده فیلم برتر سال خود را در دو لیست جداگانه اعلام کرد که در لیست اول فیلم «ماهی وگربه» بالاتر از آخرین ساخته پل توماس اندرسون ، ژان لوک گدار ومایکل مان قرار گرفته است.
بن ساچز منتقد این نشریه در یادداشتی درباره این فیلم نوشته است: ماهی وگربه پلانی بلند است اما تمام ویژگی اش در این خصوصیت نیست. فیلم با فلش بک و فلش فورواردهای فراوان دنیایی از اختلاف نسل ها را در ایران نمایش می دهد درحالیکه به فیلم های اسلشر امریکایی هم نگاهی دارد.
این منتقد ماهی وگربه را فیلمی برای بارها و بارها به تماشا نشستن، دانسته است.
نکته قابل توجه در این لیست حضور اکثر فیلم های مهم سال در رده های بعدی است.
به عنوان مثال فیلم مد مکس که انتخاب اول بیشتر نشریات آمریکایی هست در این لیست در جایگاه هفتم قرار گرفته و فیلم اندره تشیه کارگردان فرانسوی رتبه دوازدهم جدول را به خود اختصاص داده است.
از سایر فیلم های مهم این لیست می توان به آخرین ساخته دیوید گوردن گرین با بازی آل پاچینو اشاره کرد.
ماهی وگربه محصول ایران نوین فیلم در سال 2015 در جلسات نمایش فیلم که به همت موزه هنرهای مدرن آمریکا برگذار شد، این فرصت را پیدا کرد که در ایالت های مختلف آمریکا به نمایش درآید و دیده شود.
همان زمان نشریاتی چون نیویورک تایمز، واشینگتن پست و همچنین هالیوود ریپورتر و ورایتی نقدهای ستایش آمیزی درباره فیلم نوشتند.
پخش بین المللی ماهی و گربه را محمد اطبایی برعهده دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده