يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹  |  Sunday, 20 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۳۰۸۴
تاریخ انتشار : ۲۹ : ۱۵ - ۰۶ دی ۱۳۹۴
بعد از یک شروع معمولی، یک ادامه کمی طولانی و یک شخصیت‌پردازی اصولی، حالا سریال «کیمیا» در بازنمایی دومین فصل تاریخی مهم سریال، تبدیل به سریالی جذاب و دیدنی شده است.
 

 

دیباچه:

 

 

تسنیم نوشت: با نمایش قسمت 69 سریال «کیمیا» در هفته گذشته و آغاز نمایش جنگ در این سریال، امیدها برای ماندن این سریال در حافظه تاریخی سخت پسند ایرانی‌ها زنده شده است. در این قسمت، آغاز جنگ تحمیلی در خرمشهر روایت شد و علاوه بر یک نمایش مستند و واقعی از چگونگی آغاز جنگ، به نحو موثری چگونگی درگیر شدن عامه مردم ایران با جنگ را نمایش می‌داد. کشور همسایه به ایران حمله می‌کند و بهتی که ناشی از مورد تجاوز قرار گرفتن است، خیلی زود جای خودش را به مقاومت می‌دهد و این حماسه مقاومت، اینجا در «کیمیا»، به نحوی کاملا مردمی و به دور از افسانه‌پردازی‌های معمول روایت می‌شود.

عادت کردن به گونه‌ای از سینما و سریال‌های دفاع‌مقدسی که جنگ را فقط در جبهه‌ها می‌دیدند و تاریخ پراثر مقاومت مردمی و درگیر شدن تمام قشرهای اجتماعی در جنگ را نمی‌دیدند، باعث شده است که «کیمیا» هم اکنون تبدیل به یکی از روایت‌های قابل‌توجه و موثر در تاریخ روایت ایرانی‌ها از جنگ شود.

«کیمیا» هم اکنون در حال نمایش دادن بخش مهمی از تاریخ انقلاب است و در حال‌و‌هوایی که سینمای دفاع مقدس به رکود بی‌سابقه‌ای رسیده است و سابقه سخت و تنگ روایت رسمی از دفاع مقدس، مشتریان ابتدایی «کیمیا» را دور کرده است، «کیمیا» اتفاق این روزهای تلویزیون است.

سریال «کیمیا» جان تازه‌ای گرفته است، شخصیت‌ها به بلوغ رسیده‌اند و ریتم تندی که سریال در این قسمت‌ها پیدا کرده است امیدواری به سریال را به شدت افزایش داده است.

جواد افشار و محمدرضا شفیعی، ظاهرا در سریالشان به روزگار معاصر هم خواهند رسید. نقطه عطف دوم سریال رقم خواهد خورد؟
برچسب ها: تلویزیون ، دیباچه ، کیمیا
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک انتخاب خوب در خانه سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی رقم خورد

محمد علی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما شد ؛ علی قائم مقامی تهیه کننده سینما به عنوان سخنگو ادامه کار می دهد !

۱۵:۰۳  -  ۱۵ شهريور ۱۳۹۹