سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱  |  Tuesday, 16 August 2022

دیباچه

کد خبر: ۳۰۴۶
تاریخ انتشار : ۰۰ : ۰۹ - ۰۶ دی ۱۳۹۴
کوچ و جابجایی مجریان در شبکه‌های سیما تقریباً اتفاقی غیرممکن است که انجام آن نیاز به هماهنگی زیادی دارد. باوجود رخ دادن این مسئله برای علی ضیاء او هنوز نتوانسته در شبکه یک سیما تبدیل به یک برند شود.
 

دیباچه:

سینما مثبت نوشت: «علی ضیاء» از مجریان جوانی بود که با حضور در برنامه «ویتامین ث» شبکه سه سیما رشد کرد. کاراکتر و شخصیت او به‌عنوان جوانی محجوب و دوست‌داشتنی موردتوجه بینندگان سیما قرار گرفت اما رخدادها و حواشی پیش‌آمده برای وی سبب شده تصویر آن جوان محجوب در ذهن بینندگان سیما زدوده شود. البته ضیاء خود هم در این زمینه بی‌تقصیر نیست. او در برنامه «امشب» خود همان شیوه اجرای برنامه در شبکه سه را ادامه داده و بر آن اساس پیش رفته حال‌آنکه بینندگان شبکه یک ماهیتاً با بینندگان شبکه سه تفاوت دارند. آن‌ها علاقه چندانی به «فانتزی» ندارند و بیشتر به دنبال مباحث جدی و چالشی هستند. به همین دلیل است که در چنین شبکه‌ای مجریانی مانند «محمدرضا شهیدی فر» و «داوود کیا اسفندیاری» گُل کرده و با استقبال مواجه می‌شوند.

«شب یلدا» فرصت مناسبی بود تا دوباره شاهد اجرای او در تلویزیون باشیم. در این برنامه «ضیاء» اجرای سردی داشت و در بخشی از برنامه که به سراغ شخصیت آبدارچی می‌رفت، ریختن چای برای این شخصیت و آوردن چای آن‌قدر تفرعن‌آمیز صورت گرفت که حسی از صمیمیت را به بیننده منتقل نکرد.

بعد از حواشی پیش‌آمده برای وی درخصوص توهین به یکی از تیم‌های فوتبال، بینندگان دیگر او در مقام شخصیت قبلی باور نمی‌کنند. این مسئله از ویژگی‌های رسانه است که به‌سرعت به افراد محبوبیت می‌دهد و خیلی زود هم از آن‌ها سلب اعتماد می‌کند.

یکی از مهم‌ترین مشکلات جدی ضیاء این است که زیاد صحبت می‌کند حال‌آنکه مجری باید فضایی را برای صحبت طرف مقابل فراهم کند و از حداقل کلمات بهره بگیرد.

شاید در چنین شرایطی بهتر باشد ضیاء برای مدتی از اجرا فاصله بگیرد و صرفاً به‌عنوان تهیه‌کننده برنامه‌هایش فعالیت نماید و سپس بعد از گذشت مدت‌زمانی یک‌ساله، با ظاهر و چهره‌ای جدید ظاهر گردد و به اجرای برنامه‌هایی متفاوت با آنچه تاکنون اجرا کرده بپردازد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با تهیه‌کننده و کارگردان نماهنگ مسافران خورشید

ساخت نماهنگ تاریخی همانند فیلم تاریخی پرهزینه‌ است/ استفاده از تابلوی ظهر عاشورای مرحوم استاد اسماعیل زاده در نماهنگ

۱۵:۵۰  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
تاسوعا و عاشورای حسینی در قاب تصویر دیباچه؛

وقتی باران اشک، موسیقی زمین و آسمان می‌شود

۱۲:۴۸  -  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
دبیر فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

وزارت میراث فرهنگی نگاه حمایتی به بافت تاریخی یزد داشته باشد/ سازه‌های خشتی یزد در معرض خطر سیل قرار دارد

۱۰:۳۵  -  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
معرفی کتاب به روایت دیباچه

واقعه عاشورا و شخصیت والای امام حسین (ع) در قلم نویسندگان

۱۰:۴۱  -  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
نسل طلایی شعر و موسیقی، بازهم ستاره ای را از دست داد

« سایه » ادبیات رفت

۱۰:۲۰  -  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
علیرضا زرین ‌دست فیلمبردار مطرح سینمای کشورمان در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

فیلم های مناسبی برای انتخاب و شرکت در اسکار داریم / موقعیت مهدی در اسکار مورد توجه قرار نمیگیرد / با سکانس هایی از فیلم « قهرمان» ارتباط برقرار نکردم

۲۰:۴۴  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱
روز شمار محرم به روایت دیباچه / ششم و هفتم محرم در قاب تصویر

اینجا ثانیه‌ها به سوگ نشسته اند

۲۰:۰۲  -  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱
تحلیل صادق ورمزیار و فرزاد آشوبی درباره موفقیت مربیان خارجی

گزارش دیباچه | هندوانه در بسته‌ای به نام لیگ بیست و دوم!

۲۰:۲۹  -  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱