يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹  |  Sunday, 20 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۹۸۲۷
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۱۴ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۵
  بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان
 

دیباچه: شهرام کرمی دبیر بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دعوت از سه هنرمند شناخته‌شده تئاتر کودک و نوجوان شورای داوری مسابقه نمایشنامه‌نویسی را معرفی کرد.

به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان حسن دولت‌آبادی، سیدحسین فدایی‌حسین و حسین صفی به‌عنوان شورای داوری بخش مسابقه نمایشنامه نویسی معرفی شدند.

حسن‌ دولت‌آبادی نویسنده و پژوهشگر شناخته‌شده  تئاتر کودک و نوجوان به‌عنوان پرکارترین نویسنده این ژانر تئاتر در ایران است که تاکنون پنجاه‌ویک کتاب نمایشنامه از این هنرمند چاپ شده است. علاوه بر کتاب‌های فوق مجموعه سی‌جلدی نمایشنامه‌های آسان که برنده جایزه کتاب هنر تألیفی شده حاصل یازده سال تلاش این هنرمند در نگارش نمایشنامه‌های مدرسه است.

دیباچه-جشنواره تئاتر کودک و نوجوان


 سید حسین فدایی‌حسین نویسنده و کارگردان و مترجم و پژوهشگر شناخته‌شده حوزه تئاتر کودک و نوجوان در این سال‌ها با ترجمه آثار پژوهشی و ترجمه در حوزه کودک و نوجوان چهره‌ای نام‌آشنا در این بخش بوده که با انتشار بیش از چهل عنوان  اثر جایگاه ویژه‌ای در بین هنرمندان دارد.

حسین صفی نویسنده و کارگردان تئاتر اهل همدان در چند سال اخیر با انتشار شش عنوان کتاب نمایشنامه و یا پژوهش چون «باز باران» و «آن شب برفی» به‌عنوان نویسنده و کارگردان آثار مختلف در چندین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان  مشارکت داشته است.

بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در دوره جدید به شکل متفاوت برگزار خواهد شد.

در این دوره علاوه بر نمایشنامه‌های تألیفی آثار چاپ‌شده ایرانی و یا ترجمه در سه بخش ارزیابی خواهد شد.

آثار منتخب سه بخش نمایشنامه‌های تألیفی آثار چاپ‌شده ایرانی و نمایشنامه‌های ترجمه پس از نمایشنامه‌خوانی در جشنواره در مراسم اختتامیه معرفی خواهد شد.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی و با حضور هنرمندان و گروه‌های منتخب ایرانی و خارجی آذرماه در شهر تاریخی همدان برگزار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک انتخاب خوب در خانه سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی رقم خورد

محمد علی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما شد ؛ علی قائم مقامی تهیه کننده سینما به عنوان سخنگو ادامه کار می دهد !

۱۵:۰۳  -  ۱۵ شهريور ۱۳۹۹