چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹  |  Wednesday, 23 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۹۲۵۳
تاریخ انتشار : ۰۰ : ۱۴ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۵
 

دیباچه: پویانمایی فرزندان جنگ(ابناء الحرب) Children Of War و فیلم کوتاه طعم زندگی(طعم الحیاه) Taste Of Lifeبه کارگردانی مدو علی از عراق در بخش آثار کوتاه و پویانمایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در پردیس سینمایی ملت اکران می‌شود.

به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اعلام این خبر افزود: اکران این فیلم طی روزهای برگزاری جشنواره از 2 تا 9 مهرماه پیش‌بینی شده است.

پویانمایی فرزندان جنگ، تصویری کودکانه و ترسناک از جنگ از طریق نقاشی‌های یک یتیم عراقی به نمایش می‌گذارد. قصه آن به این شرح است: در یک یتیم‌خانه عراقی، یک کودک قربانی جنگ، غم‌ها و تجربیات خود را از طریق تعدادی نقاشی عیان می‌کند. ذهن کودکانه او اتفاقات را کنترل می‌کند اما از دید او ما متوجه می‌شویم که مسئله جنگ به دلیل مرگ پدر برای او حل نشده است.

دیباچه-فرزندان جنگ


همچنین، فیلم کوتاه طعم زندگی(طعم الحیاه) Taste Of Lifeاز همین فیلمساز نیز در جشنواره حضور دارد. این فیلم کوتاه مواجهه مادر عزادار با روح پسر کودکش که در بمباران کشته شده است را به تصویر کشیده است.

ماجرای فیلم به این شرح است: در پس یک تراژدی، بازدید مادر عزادار از محلی است که پسرش در آن کشته شد وجود دارد. در آنجا، او با روح پسر جوانش مواجه شده و قادر به درک محیط اطرافش نیست. این برخورد کوتاه، در نهایت قرار روح پسر را به آرامش رسانده و او را آماده‌ی پیوستن به قربانیان دیگر در زندگی پس از این می‌کند.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار"تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پربازدیدها
آخرین اخبار