يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹  |  Sunday, 27 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۸۳۲۰
تاریخ انتشار : ۵۶ : ۱۲ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۵
دیباچه: حسین  پاکدل که از صاحب نامان عرصه نمایش محسوب می‌شود و در بازیگری به شدت گزیده کار است به اثر  جدید نادر برهانی مرند اضافه شد.به گزارش دیباچه، حسین پاکدل ، مجری، تهیه کنننده و مدیر شبکه سابق صدا و سیما، کارگردان و بازیگر به نامی است. او در سال‌های ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۳، مدیریت پخش شبکه اول سیما را بر عهده داشت. همچنین مدیر دوره‌های دهم و یازدهم جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بود. هم‌چنین پاکدل مدتی مدیریت مجموعه تئاتر شهر را نیز برعهده داشت. از کارهای او می‌توان نویسندگی و کارگردانی نمایش‌های حضرت والا و رقص زمین را نام برد. پاکدل بعد از مدت زیادی در مقام بازیگر  با "سردار" به صحنه بر می‌گردد.

دیباچه-حسین پاکدل


سردار به نویسندگی و کارگردانی نادربرهانی‌مرند به زودی در تئاتر شهر  به روی صحنه می‌رود. در خلاصه این نمایش آمده است: سردار روایتی است از سال‌های نه چندان دور جنگ، که تا امروز امتداد دارند. داستان سربازان پاکباخته‌ای که گمنام، به خاک وطن پیوسته‌اند و نبودشان دینی شده است بر ذهن و گرده تاریخ معاصر این سرزمین.

هدایت هاشمی، نسیم ادبی،احمد کاوری، میرطاهر مظلومی، فریدون محرابی، سید علی صالحی، ندا کوهی و ناهید مسلمی از دیگر بازیگران این نمایش هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده