جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳  |  Friday, 19 April 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۸۱۰۶
تاریخ انتشار : ۱۷ : ۰۹ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۵

دیباچه: علاقه‌مندان به هنر می‌توانند برای دیدن نمایشگاه‌های متنوع هنرهای تجسمی در روزهای میانیشهریورماه به گالری‌های تهران رفته و از آثار هنری بازدید نمایند.
به گزارش دیباچه، این هفته در گالری «دید» نمایشگاه گروهی عکس با نمایش عکس‌های کودکانی که در نقطه صفر مرزی ایران زندگی می‌کنند، افتتاح می‌شود.
«چند سالگی‌های من» شامل ٢٠ قطعه عکس است که توسط بچه‌های روستای آیرقایه در نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان و به صورت آنالوگ عکاسی شده است.


این نمایشگاه  بنا است در روز جمعه ١٩ شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «دید» افتتاح شود و تا ۱۶ مهرماه (روز جهانی کودک) ادامه خواهد داشت.


نشانی گالری «دید» خیابان مفتح شمالی، نبش کوچه چهارم، بعد از اداره پست است.


دیباچه-گالری


باغ - موزه هنر ایرانی


این هفته «گروه فرا» نمایشگاه خود را در باغ-موزه هنر ایرانی افتتاح می‌شود. ششمین نمایشگاه و فروش آثار هنری «گروه فرا» با هدف ارتقای سطح تعامل بین هنرمندان تجسمی و هنرمندان معماری و ‌دکوراسیون در باغ - موزه هنر ایرانی برپا می‌شود. ‌این نمایشگاه با ‌نمایش ۷۳ اثر در قالب ۳۵ مجموعه برپا می‌شود که از اهداف اصلی این نمایشگاه ارتقای سطح تعامل بین هنرمندان تجسمی و هنر ‌معماری و دکوراسیون است. ‌


این نمایشگاه ۱۹ شهریور ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود و تا اول مهر ماه در نگارخانه پردیس باغ - موزه هنر ایرانی هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در میدان تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصودبیگ)، ‌خیابان دکتر حسابی، شماره ۳۰ پذیرای علاقه‌مندان خواهد ‌بود.


گالری آوا


نمایشگاه آثار هنری کودکان تحت پوشش خانه مهر کودکان (دروازه غار) با عنوان «خانه آن روزها» جمعه ۱۹ شهریورماه در گالری «آوا» افتتاح می‌شود. این نمایشگاه شامل ۲۰ اثر نقاشی و چیدمانی از عکس‌ها و یادگاری‌های خانه قدیمی این موسسه است.


این نمایشگاه که عواید حاصل از آن صرف تحصیل کودکان کار و خیابان خواهد شد به همت گروه هنر موسسه خانه مهر کودکان (دروازه غار) برگزار می‌شود.


نمایشگاه «خانه آن روزها» تا ۲۴ شهریورماه در گالری «آوا» واقع در الهیه، کوی خزر (شمالی) بن‌بست رامین، شماره ۹ میزبان علاقمندان به هنر است.


گالری شیرین


امیرعلی ایزدی مجموعه‌ای از آثار خود را با موضوع صلح در نمایشگاهی با عنوان «قلم - صلح - قدم» به‌نمایش می‌گذارد. بیش از ۲۰ اثر هنری در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این کارها سه نوع هستند؛ برخی از آن‌ها روی قاب با مقوا و مواد دیگر کار شده‌اند، تعدادی روی بوم به‌صورت میکس‌مدیا خلق شده‌اند و برخی دیگر هم اینستالیشن هستند.


این نمایشگاه ۱۹ شهریورماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «شیرین» به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ گشایش می‌یابد و تا ۲۳ شهریورماه هر روز به‌جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.


فرهنگسرای ارسباران


به‌مناسبت روز ملی سینما، نمایشگاه عکس «پشت صحنه سینما» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. این عکس ها با مشارکت انجمن عکاسان سینما ۱۹ تا ۲۹ شهریور ساعت ۱۰ تا ۲۰ به‌نمایش درمی‌آیند.


«پشت‌ صحنه سینما» با ۴۰ فریم عکس از پشت صحنه و پرتره بازیگران فیلم‌هایی که در دهه‌های اخیر اکران شده‌اند در گالری شماره ۱ ارسباران افتتاح می‌شود.


خانه کاریکاتور


خانه کاریکاتور شاهد برپایی نمایشگاهی از آثار جمعی از کاریکاتوریست‌های تبریز خواهد بود.


در این نمایشگاه ۴۰ اثر از هنرمندانی مانند جابر اسدی، علیرضا فرساد، ندا تنهایی مقدم، سعید داوری، علی فرید رادپور، حسنیه اکبری کامران، الهام حسین‌زاده، داود دلدار، خدیجه هاتفی‌نیا، امیرحسین شامخی، المیرا صومی، مهدیه صباغ کار و لیلا پیرمحمدی در معرض دید قرار خواهد گرفت.


علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند از ۱۸ تا ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۵ از ساعت ۹ تا ۱۷ به نشانی خیابان شریعتی، تقاطع همت، خیابان گل‌نبی غربی، بعد از میدان شهید احمدی روشن (کتابی)، شماره ۴۴ مراجعه کنند. افتتاحیه نمایشگاه یادشده ۱۷ شهریورماه ساعت ۱۶ در خانه کاریکاتور برگزار خواهد شد.


گالری گلستان


مجموعه‌ای از عکس‌های مهدی منصوری در نمایشگاهی با عنوان «مادام باترفلای» به‌نمایش درمی‌آید. منصوری در این نمایشگاه ۱۶ قطعه عکس در ابعاد ۸۵×۶۰ سانتی‌متر را به‌نمایش خواهد گذاشت. او در ارائه این آثار سعی کرده فضای کلاسیک را به مخاطب القا کند.


این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۴ شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «گلستان» به نشانی دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.


رواق هنری برج میلاد


دومین نمایشگاه هنرهای تجسمی «رنگ عشق» به‌مناسبت ۲۵ سالگی محک برپا شده است. این نمایشگاه با منتخبی از آثار هنرمندان معاصر ۱۲ تا ۱۹ شهریور در گالری رواق هنری برج میلاد برپاست.


در این نمایشگاه آثاری از فرح اصولی، ناصر پلنگی، صداقت جباری، آزیتا حاجیان، ایران درودی، عربعلی شروه، بهزاد شیشه‌گران، منیژه صحی، یعقوب عمامه‌پیچ، عباس کیارستمی، رضا کیانیان، گیزلا وارگا سینایی و ۴۰ هنرمند بنام دیگر در معرض دید یاوران کودکان مبتلا به سرطان و علاقه‌مندان به هنر قرار گرفته است.


بازدید از نمایشگاه از ۱۳ تا ۱۹ شهریور از ساعت ۱۱ تا ۲۱ برای عموم آزاد است و نیمی از عواید حاصل از فروش این آثار به کودکان مبتلا به سرطان تعلق می‌گیرد.


خانه هنرمندان ایران


دومین دوره‌ی کارنمای پژوهشی نقاشان زیر ۴۰ سال (ویژه‌ی اعضای پیوسته و وابسته انجمن هنرمندان نقاش ایران) در خانه هنرمندان برگزار شده است. این دوره از کارنما با نمایش آثار ۴۸ هنرمند از ۱۲ تا ۲۱ شهریورماه در نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران برپاست.


علاقه‌مندان برای دیدن آثار می‌توانند به گالری‌های خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان ایرانشهر، خیابان موسوی، باغ هنر مراجعه کنند.


موزه هنرهای معاصر


عکس‌های محمدرضا جوادی از کویرهای ایران همراه تعدادی از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر با همین موضوع در نمایشگاه «آهنگ آفتاب» (کویر ایران، کانون تمدن) به‌نمایش گذاشته شده است.


این نمایشگاه تا ۲۱ آبان‌ماه در موزه هنرهای معاصر به نشانی خیابان کارگر شمالی، بوستان لاله میزبان علاقه‌مندان است.


فرهنگسرای نیاوران


ادمان آیوازیان - هنرمند نقاش و معمار - با نمایشگاهی از رنگ‌های سرزمین مادری به تهران آمده است.


نمایشگاه نقاشی‌های «رنگ‌های سرزمین مادری‌ام» از ۱۲ تا ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و جمعه‌ها از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در گالری فرهنگسرای نیاوران برپاست.


گالری ایوان


گالری «ایوان» میزبان مجموعه‌ای از عکس‌های امیتیس سلطانی عباسیون است که برداشت فکری و ذهنی او از زن ایرانی را نشان می‌دهد. در این نمایشگاه که «پرده پندار» نام دارد ۲۰ قطعه عکس سیاه و سفید به‌نمایش گذاشته شده است.


نمایشگاه «پرده پندار» تا ۲۴ شهریورماه هر روز به‌جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «ایوان» به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ میزبان علاقه‌مندان است.


گالری جهان


نمایشگاه «گبه‌های شادی» به یاد پرویز کلانتری در گالری «جهان» مرکز هنرپژوهی ‌نقش‌جهان برگزار شده است. این نمایشگاه شامل ۱۸ اثر از شادی تاکی است که آن‌ها را طراحی و اجرا کرده ‌است.


علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند تا پایان شهریورماه روزهای شنبه تا چهارشنبه به‌جز تعطیلات ساعت ۱۰ تا ۱۷ به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از خیابان شهید بهشتی، ضلع جنوب غربی بوستان ساعی، شماره‌ ۲۱۶۹ مراجعه کنند.گالری اعتماد دو

نمایشگاه انفرادی نقاشی علی زعیم با عنوان "تهران، انقلاب مفهومی" روز جمعه افتتاح می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ 30 شهریور به گالری اعتماد دو واقع در نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست، پلاک 4 مراجعه کنند.

 

گالری اعتماد یک

نمایشگاه نقاشی آرش فشارکی با عنوان "مزرعه حبابهای کریستالی" در گالری اعتماد یک به نمایش درآمد.

این نمایشگاه از ۱۹ تا ۳۰ شهریور در این گالری به آدرس؛ نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست، پلاک 4 میزبان علاقه‌مندان است.

 

گالری سایه

نمایشگاه انفرادی عکس سیامک خاکسار با عنوان "نویسنده‌ی عکس" از جمعه 19 شهریور افتتاح می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۴شهریور به گالری سایه واقع در نیاوران، خیابان جمشیدیه (فیضیه)، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، پلاک3 مراجعه کنند.

 

گالری جرجانی

بهار سیدین نمایشگاهی باعنوان "واندرلند" را در گالری جرجانی به نمایش می‌گذارد.

علاقه‌مندان از ۱۹ تا بیست وسوم شهریور ماه می‌توانند به این گالری واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، کوچه خیام، پلاک 4، زنگ 1 مراجعه کنند.

 

گالری شیرین

آثار رضا عابدینی با عنوان "قلم - صلح - قدم" روز جمعه نوزدهم به نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه تا بیست و سوم در گالری شیرین به آدرس؛ خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ی سیزدهم، پلاک5 میزبان علاقه‌مندان است.

 

نگارخانه آوا

"خانه‌ی آن روزها" عنوان نمایشگاه گروهی است که از نوزده شهریور در گالری نگارخانه آوا افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه تا 24 شهریور در این گالری به آدرس؛ خیابان شریعتی، پل رومی، خیابان شریفی منش، بن بست رامین، پلاک 9 ادامه دارد.

 

نگارخانه والی

جبار نظری زنور نقاشی‌های خود را با عنوان "آستر" به نمایش می‌گذارد.

این نمایشگاه از ۱۹تا ۲۹شهریور در نگارخانه والی واقع در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 میزبان علاقه‌مندان است.

 

گالری طراحان آزاد

وریا آریا نمایشگاهی با عنوان "جبران‌پذیر" برگزار کرده است.

این نمایشگاه از 19تا ۲۹شهریور در گالری طراحان آزاد به آدرس؛ خیابان ولیعصر (عج)، خیابان فتحی شقاقی، میدان سلماس، پلاک5 دایر است.

 

گالری تِم

"عدن پنهان" عنوان نمایشگاه انفرادی عکس سارا رشیدی است.

این نمایشگاه از جمعه نوزدهم شهریور ماه تا سی‌ام در گالری تم واقع در تهران، خیابان کریم خان زند، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10 به نمایش درمی‌آید.

 

گالری اُ

نمایشگاه انفرادی عکس سینا برومندی با عنوان "انتقال به سرخ" روز جمعه افتتاح می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ سی شهریور به این نمایشگاه به آدرس؛ خیابان ویلا (نجات‌اللهی)، کوچه خسرو،‌ پلاک 46 مراجعه کنند.

 

نگارخانه لاله

نمایشگاه آثار گروهی از نقاشان معاصر همدان در نگارخانه لاله به نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه از ۱۹ تا 26 شهریور ماه در این نگارخانه واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی میزبان علاقه‌مندان است.

 

نگارخانه نیوان

نمایشگاه گروهی آثار جمعی از اساتید و هنرمندان هنرهای تجسمی روز جمعه ۱۹ شهریور افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه تا ۲۶ شهریورماه در نگارخانه نیوان به آدرس؛ خیابان کلاهدوز، خیابان یار محمدی، کوچه طالاقانی، پلاک 10، طبقه همکف ادامه دارد.

 

نگارخانه سهراب دو

"سفر به ژرفای درون" عنوان نمایشگاه انفرادی نقاشی رامین شهوق است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۱۹ تا سی‌ام شهریور به نگارخانه سهراب دو واقع در بزرگراه چمران، خیابان اوین، ابتدای خیابان شهید کچویی، پلاک 11، واحد 1 مراجعه کنند.

 

گالری هپتا

داود اسداله‌وش عالی آثار خطاطی خود را با عنوان"مربع طلایی" به نمایش گڌاشته است.

این نمایشگاه تا 24شهریور در گالری هپتا واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف ادامه دارد.

 

گالری هما

نمایشگاه نقاشی انفرادی مهدی حامدی در گالری هما برگزار می‌شود.

این نمایشگاه تا ۲۹شهریور در این گالری به آدرس؛ خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8، واحد یک میزبان علاقه‌مندان است.

 

گالری نگر

"آنیموس | Anemus"عنوان نمایشگاه نقاشی ترمه موسوی است.

این نمایشگاه از ۱۹ تا بیست و چهارم شهریور در گالری نگر واقع در قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارارم، پلاک 33، زنگ سوم میزبان علاقه‌مندان است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک کارشناس فوتسال در گفت ‌و‌ گو با «دیباچه» مطرح کرد؛

ایران تیم بهتری نسبت به رقبای آسیایی دارد/باید به تصمیم شمسایی احترام بگذاریم

۱۱:۲۹  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
ادبیات عجیب ژیلا صادقی!

جنجال خانم مجری بعد از درگذشت رضا داوودنژاد چه بود؟

۱۲:۲۹  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
مربی تیم والیبال بانوان سایپا در گفت و گو با«دیباچه» مطرح کرد؛

تجربه بالای بازیکنان باعث قهرمانی تیم شد/ تیم قوی و جنگنده‌ای داشتیم

۱۲:۲۲  -  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
گفتگوی کمتر دیده شده دیباچه با زنده یاد رضا داوودنژاد و همسرش

غزل بدیعی همسر زنده یاد رضا داوودنژاد: به خاطر عشق، همیشه در کنار رضا بودم

۱۲:۲۰  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با کارگردان سریال «از سرنوشت»

« رضا داوودنژاد » در رفاقت، مرام و غافلگیری، دست به نقد بود!

۱۶:۳۲  -  ۱۴ فروردين ۱۴۰۳
سرمربی تیم ملی ووشو در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

هدف کسب بهترین نتیجه در آسیاست/ بدون تغییر ترکیب، راهی انتخابی جام جهانی خواهیم شد

۱۲:۰۸  -  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار