دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹  |  Monday, 21 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۶۲۷۸
تاریخ انتشار : ۳۹ : ۱۲ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۵
 

دیباچه: شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به منظور تقویت ابعاد محتوایی و تحلیلی این رویداد سینمایی و ایجاد فرصت برای علاقمندان مباحث‌نظری و تئوریک و اهتمام و نگاه جدی‌تر به مبانی و مفاهیم سینما و فرهنگ مقاومت در چهاردهمین دوره این رویداد سینمایی هم بخش گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی و مقاومت پیش‌بینی کرد.

به گزارش دیباچه، این سلسله سخنرانی‌ها ضمن اینه باعث گسترش تعامل هنرمندان و سینماگران با متفکرین و علمای اسلامی، زمینه تامل و تعمق در مباحث نظری حوزه سینمای انقلاب اسلامی و مقاومت را نیز فراهم می‌سازد.

بر پایه این خبر، در این بخش ضمن دعوت از صاحب‌نظران و کارشناسان برای ایراد سخنرانی، مهمترین موضوعات حوزه فرهنگ مقاومت مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

در این خبر آمده است: در دوره گذشته جشنواره مقاومت (دوره سیزدهم) در این بخش آیت‌الله حائری شیرازی با موضوع "نسبت هنر و اخلاق در فرهنگ اسلامی"، دکتر رحیم پورازغدی با موضوع "آسیب‌شناسی سینمای انقلاب و دفاع مقدس"، حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با موضوع "رسالت سینماگران انقلاب در برابر فرهنگ سلطه" و حجت‌الاسلام میرباقری با موضوع "هنر متعالی، جهاد و مقاومت" سخنرانی داشته‌اند.

شایان ذکر است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی رایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با شعار "تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی"از 2 تا 9 مهر ماه سالجاری در تهران، مناطق مختلف کشور و در قالب هفته فیلم در چند کشور جهان برگزار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
یک انتخاب خوب در خانه سینما با رعایت پروتکل های بهداشتی رقم خورد

محمد علی نجفی رئیس هیات مدیره خانه سینما شد ؛ علی قائم مقامی تهیه کننده سینما به عنوان سخنگو ادامه کار می دهد !

۱۵:۰۳  -  ۱۵ شهريور ۱۳۹۹