چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹  |  Wednesday, 23 September 2020

دیباچه

کد خبر: ۲۵۸۰۹
تاریخ انتشار : ۰۹ : ۱۲ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۵
 

دیباچه: دنیای وحشتناک زندانیان سیاسی فلسطینی و زندان زنان اسرائیل در فیلم سینمایی 3000 شب ساخته می المصری روایت می‌شود.

به گزارش دیباچه، این فیلم ماجرای لیال، یک تازه عروس جوان و معلم مدرسه فلسطینی است که به اشتباه دستگیر و به ٨ سال زندان محکوم می‌شود. او به زندان زنان اسرائیل با امنیت بالا منتقل شده که در آن با دنیای وحشتناک زندانیان سیاسی فلسطینی و با زندانیان جنایی اسرائیلی مواجه می‌شود. هنگامی که متوجه می‌شود که باردار است، رئیس زندان او را تحت فشار برای سقط بچه و جاسوسی در میان دیگر زندانیان فلسطینی قرار می‌دهد. با اینحال، لیال پسرش را بدنیا می‌آورد... در لحظه‌ای از درک حقیقت، لیال مجبور به انتخابی می‌شود که برای همیشه زندگی‌اش را تغییر خواهد داد.

دیباچه-3000 شب


 این فیلم محصول  2015 از کشور فلسطین است و سابین صیداوی، شارلوت اوزو، می المصری تهیه‌کنندگان آن هستند. گیلس پورته تصویربردار و ميشيل تيّان تدوین‌گر آن هستند.

این فیلم سینمایی در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی بین‌الملل جشنواره مقاومت حضور دارد.

در این خبر، در خصوص پیشینه حضورهای جشنواره‌ای این فیلم آمده است: تاکنون در فستیوال‌های مختلف از جمله: جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو، ژاپن/ اولین اکران بین‌المللی- نامزد جایزه آینده آسیایی / سینمای آسیا آمستردام، هلند/ اولین اکران اروپایی/ جشنواره بین‌المللی فیلم سلا میندانا، فیلیپین/ اکران اول در فیلیپین/ نامزد جایزه فیلم برگزیده حضور داشته است.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار "تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
پربازدیدها
آخرین اخبار