دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳  |  Monday, 22 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۵۱۵۰
تاریخ انتشار : ۵۷ : ۱۲ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵
دیباچه: جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در دهمین دوره برپایی خود، به تکریم سینمای مستند کرمان می‌پردازد.

به گزارش دیباچه از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در بخش «مرور سینمای مستند کرمان» این جشنواره که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می‌شود، منتخبی از آثار مستندسازان کرمانی به نمایش درآمده و در مراسم اختتامیه‌ی جشنواره، لوح تقدیر و هدایایی به آنها اهدا خواهد شد.

نکوداشت دو پیشکسوت سینمای مستند کرمان نیز از دیگر برنامه‌های این بخش ویژه است که همراه با اهدای نشان فیروزه سینماحقیقت، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدایای نقدی به آنان خواهد بود.

دیباچه-مرور سینمای مستند کرمان


در سال‌های گذشته، جشنواره سینماحقیقت به مرور «سینمای مستند جنوب» و «سینمای مستند اصفهان» پرداخته بود. تکریم استاد ناصر تقوایی و حسن بنی‌هاشمی در بخش سینمای مستند جنوب و زاون قوکاسیان، رضا مهیمن و محمود کیانی‌فلاورجانی در بخش سینمای مستند اصفهان، از برنامه‌های این بخش ویژه بود.

سال گذشته نیز آیین بزرگداشت «محمدرضا مقدسیان» و «مرتضی ندایی» دو چهره‌ی فقید سینمای مستند ایران در جشنواره سینماحقیقت برگزار شد.

گفتنی است که کاروان سینمای مستند ایران متشکل از اساتید، داوران و برگزیدگان دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پس از پایان جشنواره عازم شهر کرمان خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳