جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳  |  Friday, 21 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۴۷۱
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۰۹ - ۰۴ آبان ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که هر تهیه‌کننده بیش از ۲ فیلم را به طور همزمان نمی‌تواند بسازد گفت: آثار قبلی کارگردان و تهیه‌کننده از موارد تاثیر گذار در صدور پروانه نمایش بعدی است

دیباچه :

حمدرضا فرجی «مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در ارتباط با مصوبه اخیر سازمان سینمایی در ارتباط با اینکه هر تهیه کننده در سینما بیش از دو فیلم را نمی‌تواند به صورت همزمان تهیه و تولید کند گفت: ابتدا باید عرض کنم که این آیین نامه مصوب داخلی وزارت داخلی فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی است و به دلیل اینکه شورای پروانه ساخت بیش از پیش تهیه کننده را متوجه کیفیت فیلم کند این قانون را بنا نهاده است.


فارس نوشت وی در ادامه اظهار داشت: با این قانون کمک می‌شود که تهیه کننده در کنار پروژه‌ای که تولید می‌کند حضور داشته باشد بدین جهت تمرکز وی نیز به صورت پراکنده نخواهد بود.قطعا این روند بر کیفیت اثری که تولید می‌شود تاثیر خواهد داشت. اینکه یک تهیه کننده به طور همزمان چندین کار را تهیه و تولید می‌کند عواقبی را در پیش دارد که می‌توان آنرا در یک فیلم سینمایی به راحتی دید.

Blank clapboard in hands isolated on white background Blank clapboard in hands isolated on white background

فرجی در ادامه افزود: دلایلی از این دست باعث شد تا شورای پروانه ساخت به تهیه کننده حرفه‌ای به صورت همزمان پروانه ساخت بیش از دو فیلم را ندهد. بعد از اتمام ساخت کارهایی که در دست دارد پروانه ساخت فیلم بعدی آن صادر خواهد شد.


محمدرضا فرجی در ادامه با اشاره به اینکه این آیین نامه در نیمه دوم سال جاری قطعا اجرایی است گفت: البته شورای پروانه ساخت از این به بعد در هنگام صدور پروانه ساخت به مواردی دقت خواهد داشت مثل اینکه آیا آثار پیشین کارگردان و تهیه کننده‌ای که درخواست پروانه ساخت کرده است موفق به دریافت پروانه نمایش شده است یا خیر. این یکی از نکاتی است که قطعا در هنگام صدور پروانه ساخت به آن توجه خواهد شد.


او همچنین گفت: این نکته را نیز پیش بینی کرده ایم که تهیه کننده‌ای که پروانه ساخت بگیرد و اقدام به ساخت نکند قطعا برای کار سوم وی پروانه ساخت صادر نخواهد شد. باید ابتدا تکلیف دو فیلم قبلی که برایشان پروانه ساخت دریافت کرده است مشخص بشود. حتی اگر انصراف هم بدهد تا یکسال به تهیه کننده مورد نظر پروانه ساخت داده نخواهد شد. البته این در شرایطی است که این اتفاق برای هر دو فیلمی که پروانه ساخت دریافت کرده است بیفتد.

برچسب ها: دیباچه ، تهیه کننده
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ملی‌پوش قایقرانی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

علم مربیان داخلی بالاست/ قول مدال المپیک را نمی‌دهم

۱۱:۰۱  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفت و گو دیباچه با معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش

روایتی از اقدامات شهید آیت الله رئیسی در حوزه تربیتی چند روز قبل از شهادتشان

۱۳:۲۰  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳