چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳  |  Wednesday, 24 April 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۴۷۱
تاریخ انتشار : ۵۸ : ۰۹ - ۰۴ آبان ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که هر تهیه‌کننده بیش از ۲ فیلم را به طور همزمان نمی‌تواند بسازد گفت: آثار قبلی کارگردان و تهیه‌کننده از موارد تاثیر گذار در صدور پروانه نمایش بعدی است

دیباچه :

حمدرضا فرجی «مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در ارتباط با مصوبه اخیر سازمان سینمایی در ارتباط با اینکه هر تهیه کننده در سینما بیش از دو فیلم را نمی‌تواند به صورت همزمان تهیه و تولید کند گفت: ابتدا باید عرض کنم که این آیین نامه مصوب داخلی وزارت داخلی فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی است و به دلیل اینکه شورای پروانه ساخت بیش از پیش تهیه کننده را متوجه کیفیت فیلم کند این قانون را بنا نهاده است.


فارس نوشت وی در ادامه اظهار داشت: با این قانون کمک می‌شود که تهیه کننده در کنار پروژه‌ای که تولید می‌کند حضور داشته باشد بدین جهت تمرکز وی نیز به صورت پراکنده نخواهد بود.قطعا این روند بر کیفیت اثری که تولید می‌شود تاثیر خواهد داشت. اینکه یک تهیه کننده به طور همزمان چندین کار را تهیه و تولید می‌کند عواقبی را در پیش دارد که می‌توان آنرا در یک فیلم سینمایی به راحتی دید.

Blank clapboard in hands isolated on white background Blank clapboard in hands isolated on white background

فرجی در ادامه افزود: دلایلی از این دست باعث شد تا شورای پروانه ساخت به تهیه کننده حرفه‌ای به صورت همزمان پروانه ساخت بیش از دو فیلم را ندهد. بعد از اتمام ساخت کارهایی که در دست دارد پروانه ساخت فیلم بعدی آن صادر خواهد شد.


محمدرضا فرجی در ادامه با اشاره به اینکه این آیین نامه در نیمه دوم سال جاری قطعا اجرایی است گفت: البته شورای پروانه ساخت از این به بعد در هنگام صدور پروانه ساخت به مواردی دقت خواهد داشت مثل اینکه آیا آثار پیشین کارگردان و تهیه کننده‌ای که درخواست پروانه ساخت کرده است موفق به دریافت پروانه نمایش شده است یا خیر. این یکی از نکاتی است که قطعا در هنگام صدور پروانه ساخت به آن توجه خواهد شد.


او همچنین گفت: این نکته را نیز پیش بینی کرده ایم که تهیه کننده‌ای که پروانه ساخت بگیرد و اقدام به ساخت نکند قطعا برای کار سوم وی پروانه ساخت صادر نخواهد شد. باید ابتدا تکلیف دو فیلم قبلی که برایشان پروانه ساخت دریافت کرده است مشخص بشود. حتی اگر انصراف هم بدهد تا یکسال به تهیه کننده مورد نظر پروانه ساخت داده نخواهد شد. البته این در شرایطی است که این اتفاق برای هر دو فیلمی که پروانه ساخت دریافت کرده است بیفتد.

برچسب ها: دیباچه ، تهیه کننده
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
به بهانه پخش سریال "نون خ"، دیباچه بررسی کرد

آیا احیای طنز‌های تلویزیونی، تضمینی بر بازگشت مخاطب به سمت صداوسیماست؟

۱۷:۲۰  -  ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳
مسئول کمیته رتبه‌بندی مرشدان فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در گفتگو با دیباچه:

ورزش زورخانه ای باید به المپیک راه پیدا کند/ هزاران سال است ورزش باستانی از موسیقی و آوای حماسی بهره می‌برد

۱۷:۵۴  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
سرمربی تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در گفت‌وگو با«دیباچه» مطرح کرد؛

تیم ملی در گروه مرگ قرار دارد/ بازی با تیم‌های اروپایی محک خوبی است

۱۸:۱۷  -  ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
یک کارشناس فوتسال در گفت ‌و‌ گو با «دیباچه» مطرح کرد؛

ایران تیم بهتری نسبت به رقبای آسیایی دارد/باید به تصمیم شمسایی احترام بگذاریم

۱۱:۲۹  -  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
ادبیات عجیب ژیلا صادقی!

جنجال خانم مجری بعد از درگذشت رضا داوودنژاد چه بود؟

۱۲:۲۹  -  ۱۵ فروردين ۱۴۰۳