دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳  |  Monday, 22 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۴۴۹۸
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۵ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: فریدون جیرانی عضو هیات داوران سینمایی جشنواره فیلم سلامت درباره زاویه دید داوران این بخش به فیلم های راه یافته به مرحله نهایی گفت: هیات داوران تلاش می کند تا هماهنگی و تطابق بین دو حوزه سینما و موضوعات و مفاهیم سلامت محور را در نظر اصل قرار بدهد.

به گزارش دیباچه از روابط عمومی اولین جشنواره فیلم سلامت، فریدون جیرانی عضو هیات داوران بخش سینمایی اولین جشنواره فیلم سلامت در پاسخ به این که با توجه موضوعی بودن جشنواره فیلم سلامت و ترکیب سینمایی هیات داوران آن، کدام یک از دو رویکرد تخصصی یا سینمایی در داوری آثار بر دیگری غلبه خواهد داشت، گفت: به هر حال با توجه به موضوع جشنواره فیلم سلامت هیات داوران تلاش می کند تا هماهنگی و تطابق بین دو حوزه سینما و موضوعات و مفاهیم سلامت محور را در نظر اصل قرار بدهد.

وی افزود: در واقع ما بررسی می کنیم که سلامت فردی و اجتماعی چگونه در سینما نمود یافته و بازنمایی شده است و آنجایی که سینما و موضوع با یکدیگر هماهنگ باشند، اثر شایسته انتخاب خواهد شد.

دیباچه-فریدون جیرانی


جیرانی درباره جایگاه موضوعات سلامت محور در سینما نیز ادامه داد: به نظرم فیلم های سینمایی به دلیل این که هریک داستانی دارند و از یک درام برخوردارند، بیشتر و بهتر می توانند به موضوع سلامتی بپردازند. چراکه همیشه از دل یک درام، بیماری ها روانی و اجتماعی، درگیری و زد وخورد کاراکترها ممکن است برداشت شود و این موقعیت فضای بهتری را برای پرداختن به اهمیت سلامتی در سینما فراهم می کند.

این نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون با بیان این که فیلم های راه یافته به مرحله داوری از جمله آثار تولید شده در سال های اخیر هستند، در پاسخ به این که آیا حاشیه ها و درگیری های اخیر سینماگران و پزشکان به دنبال درگذشت عباس کیارستمی فقید تحت تاثیر قرار خواهد داد یا نه، خاطرنشان کرد: امیدواریم بعد از این درگیری ها و دعواها به نتایج خوبی برسیم و رای درستی درباره دلیل اصلی فوت آقای کیارستمی صورت بگیرد. من فکر نمی کنم که این ماجرا و اختلافات تا زمان جشنواره ادامه یابد. با این حال اگر رای نهایی جنبه حقوقی نداشته باشد، ممکن است جشنواره را تحت تاثیر قرار بدهد.

نخستین جشنواره فیلم سلامت به ریاست دکتر سیدمحمدهادی ایازی و دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده از ۱ تا ۵ شهریور در پردیس چارسو برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به وب سایت www.honarsalamat.com  و یا کانال تلگرام telegram.me/honarsalamat   اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳