جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲  |  Friday, 01 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۴۴۹۸
تاریخ انتشار : ۲۵ : ۱۵ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: فریدون جیرانی عضو هیات داوران سینمایی جشنواره فیلم سلامت درباره زاویه دید داوران این بخش به فیلم های راه یافته به مرحله نهایی گفت: هیات داوران تلاش می کند تا هماهنگی و تطابق بین دو حوزه سینما و موضوعات و مفاهیم سلامت محور را در نظر اصل قرار بدهد.

به گزارش دیباچه از روابط عمومی اولین جشنواره فیلم سلامت، فریدون جیرانی عضو هیات داوران بخش سینمایی اولین جشنواره فیلم سلامت در پاسخ به این که با توجه موضوعی بودن جشنواره فیلم سلامت و ترکیب سینمایی هیات داوران آن، کدام یک از دو رویکرد تخصصی یا سینمایی در داوری آثار بر دیگری غلبه خواهد داشت، گفت: به هر حال با توجه به موضوع جشنواره فیلم سلامت هیات داوران تلاش می کند تا هماهنگی و تطابق بین دو حوزه سینما و موضوعات و مفاهیم سلامت محور را در نظر اصل قرار بدهد.

وی افزود: در واقع ما بررسی می کنیم که سلامت فردی و اجتماعی چگونه در سینما نمود یافته و بازنمایی شده است و آنجایی که سینما و موضوع با یکدیگر هماهنگ باشند، اثر شایسته انتخاب خواهد شد.

دیباچه-فریدون جیرانی


جیرانی درباره جایگاه موضوعات سلامت محور در سینما نیز ادامه داد: به نظرم فیلم های سینمایی به دلیل این که هریک داستانی دارند و از یک درام برخوردارند، بیشتر و بهتر می توانند به موضوع سلامتی بپردازند. چراکه همیشه از دل یک درام، بیماری ها روانی و اجتماعی، درگیری و زد وخورد کاراکترها ممکن است برداشت شود و این موقعیت فضای بهتری را برای پرداختن به اهمیت سلامتی در سینما فراهم می کند.

این نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون با بیان این که فیلم های راه یافته به مرحله داوری از جمله آثار تولید شده در سال های اخیر هستند، در پاسخ به این که آیا حاشیه ها و درگیری های اخیر سینماگران و پزشکان به دنبال درگذشت عباس کیارستمی فقید تحت تاثیر قرار خواهد داد یا نه، خاطرنشان کرد: امیدواریم بعد از این درگیری ها و دعواها به نتایج خوبی برسیم و رای درستی درباره دلیل اصلی فوت آقای کیارستمی صورت بگیرد. من فکر نمی کنم که این ماجرا و اختلافات تا زمان جشنواره ادامه یابد. با این حال اگر رای نهایی جنبه حقوقی نداشته باشد، ممکن است جشنواره را تحت تاثیر قرار بدهد.

نخستین جشنواره فیلم سلامت به ریاست دکتر سیدمحمدهادی ایازی و دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده از ۱ تا ۵ شهریور در پردیس چارسو برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به وب سایت www.honarsalamat.com  و یا کانال تلگرام telegram.me/honarsalamat   اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار