يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳  |  Sunday, 16 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۳۷۶۲
تاریخ انتشار : ۰۹ : ۱۲ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: علی اصغر شادروان کارگردان فیلم «تیرباران» از محصولات حوزه هنری در دهه ۶۰، گفت: افرادی که در حال حاضر در راس حوزه هنری هستند نه اهالی سینمایند نه اهل هنر و نه حتی افرادی سیاسی! او گفت: حوزه هنری به جای اینکه با تولید فیلم، الگوی سینمای مطلوب خود را برای ساخت در اختیار مخاطبان و هنرمندان قرار دهند، فقط چوب لای چرخ سینمای ایران می‌گذارد.به گزارش دیباچه به نقل از موج، علی اصغر شادروان کارگردان سینما در مورد حوزه هنری و فعالیت‌های این ارگان در سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی گفت: بهترین نسخه‌ای که حوزه هنری برای سینما پیچید، در همان دهه شصت و زمان فعالیت‌های پربار سینمایی حوزه بود.

دیباچه-علی اصغر شادروان


شادروان که فیلم‌هایی چون «عقود»، «تیر باران» و «بحران» را در حوزه هنری کارگردانی کرده است، در مورد امروز این نهاد گفت: به نظر من افرادی که در حال حاضر در رأس حوزه هنری هستند نه اهالی سینمایند نه اهل هنر و نه حتی افرادی سیاسی، بلکه کسانی هستند که که پول بادآورده‌ای که از درآمد سالن‌های سینمای حوزه درمی‌آید را خرج می‌کنند و از آن منتفع می‌شوند.

شادروان با بیان اینکه باید فیلم داستانی در حوزه هنری تولید شود، گفت: در شهر اهواز که ساکن آن هستم سینماهای حوزه فروش بسیاری دارد و به جرأت می توانم بگویم با توجه به آشتی مردم با سینماها در سال اخیر که امسال ادامه هم پیدا کرده، حوزه هنری ده‌ها برابر دهه شصت پول دارد. بگذریم از این که این درآمد در بخش‌های مختلفی چون سالن‌سازی و سایر حوزه‌ها خرج می‌شود اما حوزه نمی‌تواند بگوید که پولی برای تولید فیلم ندارم و باید فیلم داستانی تولید کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسئولان فعلی حوزه جسارت مسئولان حوزه در دهه شصت را ندارند و تنها به خاطر اظهار وجود در سینمای فعلی دخالت می‌کنند. به جای اینکه با تولید فیلم، الگوی سینمای مطلوب خود را برای ساخت در اختیار مخاطبان و هنرمندان قرار دهند، فقط چوب لای چرخ سینمای ایران می‌گذارند.

شادروان در پایان گفت: سینمای کشوردر حال حاضر تماشاچیان زیادی را به خود جذب کرده و مخاطبان در حال آشتی با سینما هستند. حوزه هم بهتر است به جای سنگ‌اندازی و دخالت در سینما، دست به تولید فیلم بزند تا مضامین و معیارهای مورد نظر برای مخاطبان و هنرمندان روشن شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳