يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳  |  Sunday, 16 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۳۳۳۹
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۱۰ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: سرپرست گروه موسیقی «هوم» در برنامه «خندوانه» درباره ملودی ها و قطعاتی که در این برنامه ساخته می شود، یادآور شد که گاهی براساس شخصیت مهمانانی که به برنامه می آیند ملودی ها را می سازند.

به گزارش دیباچه به نقل از مهر، ابوالفضل شفیعی سرپرست گروه موسیقی برنامه «خندوانه» درباره موسیقی این برنامه و ملودی هایی که برای آن می سازد، توضیح داد: «خندوانه» اولین برنامه تلویزیون است که در این سال ها گروه موسیقی زنده دارد و از این حیث کار ما جدید است.

دیباچه-ابوالفضل شفیعی


وی ادامه داد: ممکن است سازبندی ما ایرانی نباشد اما نوع ژانر و سبک ما به گونه ای است که سعی می کنیم سلیقه شنیداری مردم را بالا ببریم و حتی در ماه رمضان نیز از موسیقی فولک ایرانی استفاده شد. فکر می کنم مردم ما موسیقی خوب کم شنیده اند و ما می توانیم از طریق یک برنامه پربیننده مثل «خندوانه» به نوعی فرهنگسازی کنیم. حداقل کاری که به نظرم «خندوانه» با این موسیقی زنده انجام داده این است که یک ژانر موسیقی را به سلیقه شنیداری مردم اضافه کرده است.

 

شفیعی با اشاره به سبک موسیقی های برنامه عنوان کرد: سبک موسیقی ما در عین اینکه پر از هیجان است اکت های زیادی هم دارد. این قطعات سعی می کند در عین اینکه انرژی به برنامه می دهد از سبک های مختلفی هم بهره بگیرد.

سرپرست گروه موسیقی «هوم» با اشاره به گروه خود و فعالیت هایی که پیش از برنامه «خندوانه» هم داشته اند، اظهار کرد: ما قبل از برنامه «خندوانه» هم فعالیت داشتیم، نگرش من به عنوان سرپرست این گروه این بوده است که همیشه بتوانم ضلعی از هنری بودن را در کار خود حفظ کنم و صرفا به عنوان یک گروه موسیقایی آواز نخوانیم و یا موسیقی تولید نکنیم. اکنون هم در قالب «خندوانه» قرار گرفتیم و موسیقی ضلعی از این برنامه شده است.

شفیعی درباره آهنگ ها و ملودی هایی که برای برنامه می سازد، توضیح داد: قطعاتی که برای «خندوانه» تولید می شود، غیر از موارد خاص که قرار است خاطره ای را تداعی کنیم خود گروه «هوم» برای برنامه «خندوانه» تولید کرده است. ما خیلی کم در این قطعات تقلید و کپی داشتیم به جز بخش موسیقی های فولک ایرانی و موسیقی های محلی که در ماه مبارک رمضان از آنها بهره گرفتیم باقی ملودی ها را خودمان می سازیم. ما حتی با توجه به شخصیت افراد و مهمانانی که برنامه آمده اند موسیقی هایی تنظیم کردیم به طور مثال برای امیرمهدی ژوله، مهران غفوریان و یا بسیاری از کمدین ها با توجه به شخصیت هایی که دارند قطعاتی تولید شد.

وی در پایان با اشاره به روند به روز کردن قطعات در این برنامه اظهار کرد: ما تمرین های زیادی هم داریم مثلا قبل از شروع سری جدید «خندوانه» نیز هفته ای سه روز تمرین داشتیم و در این سری از برنامه نیز من قبل از هر روز ضبط می دانم مهمان برنامه کیست تا بتوانم کارم را به روز کنم و یا تولید جدیدی داشته باشم.

مجید مصطفایی، امیراشکان اصغرزاده، امین کاظمی و صابر جعفری اعضای گروه موسیقی «هوم» را تشکیل می دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳