يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳  |  Sunday, 23 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۷۶۱
تاریخ انتشار : ۵۲ : ۱۱ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: نشست مشترک دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و مدیر شبکه المیادین در تهران به منظور توسعه و تقویت همکاری‌ها و مناسبات فیمابین برگزار شد.به گزارش دیباچه از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ این نشست با حضور محمد خزاعی دبیر جشنواره، محمدحسن البحرانی مدیردفتر این شبکه در تهران، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی و تبلیغات جشنواره و حازم کلاس گزارشگر شبکه المیادین برگزار شد.

دیباچه-جشنواره مقاومت


دبیرجشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در این نشست به تشریح ابعاد برگزاری و اهمیت راهبردهای بین‌المللی این دوره جشنواره با اشاره به فضای ملتهب منطقه و جهان اسلام پرداخت و گفت: برای ما و برای برگزارکننده‌های دیگر جشنواره‌های تاثیرگذار، این یک رویکرد مهم است. دعوت از فیلمسازان منطقه برای نشان دادن تشابهات فرهنگی بین ملت‌های مختلف یکی از اهداف ماست. تقویت بعد بین‌المللی جشنواره مقاومت در چند دوره اخیر به صورت جدی پیگیری می‌شود و امسال حضور ما در عرصه بین‌الملل جدی‌تر هم شده است.

وی ادامه داد: جالب است بدانید که امسال 1700 اثر از 104 کشور دنیا به دفتر جشنواره مقاومت ارسال شده که این آمار نشان از اهمیت جشنواره مقاومت دارد. البته بعضی از این آثار با تعاریف جشنواره مقاومت همخوانی ندارند ولی بیش از 60 درصد آثار رسیده منطبق با موضوعات جشنواره است.

خزاعی خاطرنشان ساخت: ما با فیلمسازان منطقه در ارتباط هستیم و حتی بعضی از آن‌ها برای جشنواره فیلم ساخته‌اند. جشنواره به این کارگردان‌ها سفارش ساخت فیلم با موضوع مقاومت را داده و این آثار قرار است در این دوره از جشنواره نمایش داده شوند. در واقع این یک نگاه فرهنگی‌ در منطقه است.

خزاعی با اشاره به دریافت۱۴۰۰ اثر داخلی  عنوان کرد: تنوع موضوعی و جغرافیایی در فیلم‌های داخلی، حضور فیلمسازان زن، فیلمسازهای جوان یکی از نقاط قوت این دوره از جشنواره است. همچنین در بخش فیلم‌های مستند، امسال شاهد آثار قوی و انقلابی‌ای هستیم که از دیگر نقاط قوت جشنواره امسال است. مهم‌ترین دغدغه ما، دغدغه منطقه است. فیلمسازهای مهمی هستند که فیلم‌های انقلابی تولید می‌کنند.

وی، از جمله برنامه‌های جشنواره برای نمایش فیلم‌ها در کشورهای دیگر  ذکر کرد و افزود: برنامه‌ریزی می‌کنیم تا بعد از جشنواره آثار را در دیگر کشورهای دنیا نمایش دهیم. تاکنون این جشنواره در قالب هفته‌های فیلم در 47 کشور دنیا برگزار شده است.

محمد خزاعی تصریح کرد: قطعا، شبکه المیادین با دامنه گسترده تاثیرگذاری در منطقه می‌تواند خیلی به ما کمک کند. و ما آمادگی وسیع برای تعامل و همکاری با شبکه را داریم.

"محمدحسن البحرانی"، مدیر دفتر این شبکه در تهران نیز ضمن استقبال از برگزاری جشنواره فیلم مقاومت از آمادگی این شبکه برای پوشش برنامه‌های این رویداد سینمایی خبر داد و گفت: شبکه تلویزیونی"المیادین" با رویکردی حرفه‌ای و مثبت به موضوع محور مقاومت در منطقه، بیداری اسلامی و قیام ملت‌های مسلمان در سال 2012 در بیروت شروع به کار کرد و همگرایی میان جهان اسلام از مهم ترین معیارهای این شبکه است که می‌خواهد فرهنگ افراط گرایی و تروریسم و تبعیض نژادی، دینی و طایفه‌ای را کنار بگذارد و به مسائل جهان عرب، مسلمانان و تمام کشورهای جهان بپردازد.

وی افزد: سیاست این شبکه همسو با جبهه مقاومت که متشکل از سوریه، ایران، لبنان، حماس و جهاد است، بود. این شبکه همچنین با آرزوهای مردم که مبتنی بر ضد اشغالگری، مخصوصا ضد رژیم صهیونیستی است، همسو است. این همان هدفی است که شبکه خبری المیادین از ابتدا تاسیس آنرا سرلوحه خود قرار داده و تا به امروز هم ادامه می‌دهد و خواهد داد.

وی عنوان کرد: ما در صدد هستیم جشنواره فیلم مقاومت را پوشش دهیم. چون همسو با اهداف کلان ماست. رسالت و وظیفه ما هم در جهت تبیین بخشی از دغدغه‌ها و هدف‌های است که جشنواره شما پیگیری می‌کند. قطعا ما برای پوشش این رویداد بین‌المللی برنامه‌ریزی و تعریف داریم.

بحرانی با شاره به اینکه استقرار گروه‌های فیلمبرداری و گزارشگران ما در مراسم‌های مهم جشنواره مانند افتتاحیه و اختتامیه، گفتگو با میهمانان داخلی و بین‌المللی و توجه ویژه به موضوعات منطقه جزو برنامه‌های ماستخاطرنشان ساخت: خوشبختانه جشنواره شما از غنا و تنوع خوبی برخوردار است و این حجم برنامه با این گستردگی کمتر در جشنواره‌ها و همایش‌های دیگر دیده می‌شود.

وی اضافه کرد: شبکه المیادین برای خیلی از شبکه‌های منطقه‌ای حکم مرجع را دارد و بسیاری از رسانه‌ها وقتی می‌بینند که المیادین در جایی ورود پیدا کند حتما اهمیت دارد و برخی از رسانه‌ها گزارش‌ها ما را بازنشر می‌دهند. در این زمینه هر کمکی از ما بر بیاید کنارتان هستیم. این ابعاد و وسعتی که در جشنواره شما دیده شده در کمتر برنامه‌ای است و این یک اتفاق متفاوت و قابل توجه است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت‌های عبدالحسین مختاباد پس از ۶ سال دوری از صحنه و در حاشیه اجرای ارکستر ملی ایران

فضای کار در بنیاد رودکی موسیقیایی، جدی و دوستانه است / در همه جای دنیا، ارگان‌های دولتی از ارکستر‌ها حمایت می کنند

۱۱:۲۶  -  ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
ملی‌پوش قایقرانی ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

علم مربیان داخلی بالاست/ قول مدال المپیک را نمی‌دهم

۱۱:۰۱  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفت و گو دیباچه با معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش

روایتی از اقدامات شهید آیت الله رئیسی در حوزه تربیتی چند روز قبل از شهادتشان

۱۳:۲۰  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار