چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳  |  Wednesday, 24 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۷۴۸
تاریخ انتشار : ۱۷ : ۱۱ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جامعه ای که براساس فرهنگ رضوی شکل بگیرد پر از آرامش خواهد بود و آسیب های اجتماعی و بداخلاقی ها در آن جایی نخواهد داشت.

به گزارش دیباچه از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، محمدمهدی احمدی در آئین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره ملی پویانمایی رضوی، افزود: انسان به صورت فطری دارای روحیه ای اجتماعی بوده و لازمه آن نیز الگوپذیری است. انسان ها عموما سبک زندگی خود را براساس الگوهایی که انتخاب می کنند شکل می دهند.

دیباچه-جشنواره پویانمایی رضوی


وی با اشاره به تأثیر انتخاب الگوهای والا در تکامل شخصیت انسانی، افزود: هرچقدر الگوی انتخاب شده، شخصیتی والا و متکامل و رشد یافته باشد، انسان هایی هم که از آن الگوبرداری می کنند دارای سبک زندگی متعالی خواهند شد.

احمدی خاطرنشان کرد: ائمه اطهار (ع) والاترین انسان ها هستند که می توانند الگوی عملی برای جامعه باشند، این جامعه به طور قطع به سعادت و رشد دست پیدا خواهد کرد.

وی افزود: جامعه ای که براساس اندیشه رضوی و این نوع از سبک زندگی شکل بگیرد، رشد یافته خواهد بود. در این جامعه آسیب های اجتماعی، انحرافات و بداخلاقی جایی نخواهد داشت و آرامش بر آن حاکم خواهد بود.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه کلام ائمه معصومین (ع) بهترین الگوی عملی برای داشتن جامعه ای ایده آل است، خاطرنشان کرد: اگر کلام ائمه اطهار (ع) به طور منطقی به جامعه منتقل شود، مردم ما که رشد یافته هستند؛ سبک زندگی خود را براساس اندیشه آنان شکل خواهند داد.

وی با بیان اینکه زبان هنر اثرگذاری بیشتری دارد، گفت: برای انقتا مفاهیم و ارزش های انسانی دو شیوه، زبان خطابه و زبان هنر وجود دارد که اثرگذاری زبان هنر به مراتب بیشتر از خطابه است. زبان هنر می تواند مخاطب را در فضای موضوع قرار دهد.

احمدی گفت: هر وقت توانستیم خوبی ها را زبان هنر انتقال دهیم، مخاطب به راحتی با این مفاهیم ارتباط برقرار کرده است. این زبان هنر است که می تواند ارزش های انسانی را به صورت منطقی به نسل های مختلف انتقال دهد.

وی با بیان اینکه هنر، زبان مشترک همه ملت هاست، افزود: برای همین است که جشنواره امام رضا (ع) با زبان ادبیات، هنرهای تجسمی، فیلم های سینمایی، انیمیشن و ... برگزار می شود.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قصه های قرآنی جوهره دراماتیک و نمایشی دارد، اظهار کرد: دو قصه از قرآن در قالب فیلم از صداو سیما پخش شد و مخاطبان زیادی را پیدا کرد.

وی خاتمه یادآور شد: انعکاس خوبی ها و مفاهیم انسانی و شاخص های متعالی که توسط زبان هنر به جامعه انتقال داده می شود، خروجی اش می تواند ساختن جامعه ای متعالی باشد.

گفتنی است آئین اختتامیه هشتمین جشنواره پویانمایی رضوی با حضور مسئولانی کشوری و استانی در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شب گذشته به کار خود خاتمه داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳