سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳  |  Tuesday, 23 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۶۰۳
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۳ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

دیباچه: مدیرکل روابط عمومی سازمان صداو سیما در جمع خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون گفت: بهتر است خبرنگاران نسبت به تغییرات سازمان و انتشار اخبار مرتبط با آن عجله نکنند و به آنچه که در فضای غیررسمی رسانه‌ای منتشر می‌شوند تا زمانی که نسبت به صحت آن اطمینان نکرده‌اند از انتشار آن خودداری کنند.


به گزارش دیباچه به نقل از ایلنا، داود نعمتی انارکی که میزبان خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون، مطبوعات و خبرگزاری‌ها به مناسبت روز خبرنگار بود ضمن تبریک این روز به اصحاب خبر و رسانه و تاکید بر توجه به اصل پرهیز از انتشار خبرهایی که از صحت آن اطمینان کامل حاصل نشده است، این پرهیز را مصداق بارز اخلاق حرفه‌ای در فعالیت‌های رسانه‌ای دانست.


وی تصریح کرد: ما به عنوان روابط عمومی سازمان تا زمانی که حکمی به شکل رسمی به دستمان نرسد نمی‌توانیم هم از حیث سازمانی و هم اخلاق رسانه‌ای نسبت به آن اظهارنظر کنیم.


دیباچه-داود نعمتی انارکی


نعمتی افزود: ما نیازمند تعامل بیشتر در روابط رسانه‌ای خود هستیم و انتظار داریم همکاران رسانه‌های مکتوب نیز در این مسیر ما را همراهی کنند. رویکرد رسانه ملی در دوره جدید مدیریتی، دوری از گرایشات سیاسی و جناحی در جهت توسعه همه جانبه کشور است و توقع داریم اصحاب رسانه نیز در این مسیر همراه و همدل با ما باشند.


وی یادآور شد که رسانه ملی تلاش می‌کند به دور از فشارها و با تعامل با جریانات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی فعال در کشور نقش محوری و مهمی را در توسعه ایفا کند.


مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در ادامه با تاکید بر اثرگذاری این نشست‌ها درگسترش تعاملات فیمابین اظهارداشت: آقای عسکری برگزاری چنین جلسه‌ای را توسط روابط عمومی ارزشمند توصیف کرد و یادآور شد این اقدامی پسندیده است که باید استمرار داشته باشد، لذا من وظیفه خود می‌دانم که ضمن قدردانی از این حمایت، سلام ایشان را به همه خبرنگاران حوزه رادیو وتلویزیون ابلاغ کنم.


نعمتی انارکی در ادامه با اشاره به استقبال رسانه ملی در دریافت نقدهای حرفه‌ای و واقعگرا نسبت به برنامه‌های صداوسیما اظهار داشت: رسانه ملی تمایل دارد که دیگر رسانه‌ها در فضایی منصفانه او را نقد و بررسی کنند چراکه نقد منصفانه و واقعگرا یک فرصت محسوب می‌شود.


وی با اشاره به دو اصل مهم و مورد تاکید ریاست سازمان صداوسیما مبنی بر توجه رسانه ملی به گفتمان واقع‌گرایی در حوزه اطلاع رسانی و تبدیل این رسانه به رسانه‌ای توسعه محور اظهار داشت: توجه به گفتمان واقعگرا، رسانه را در تبیین مولفه‌های توسعه یاری می‌رساند که در نهایت موجب می‌شود افکار عمومی همراهی لازم را در موضوع توسعه داشته باشند.


مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی در پایان با اشاره به شرایط رسانه‌ای دنیا یادآور شد: ما در جغرافیایی زندگی می‌کنیم که این جغرافیا از جهات مختلف مورد تهاجم است که مهمترین بعد این تهاجم از طریق جریان رسانه ای انجام می شود و لذا اگر نتوانیم نقد درونی را درست مدیریت کنیم، همراه با جریانات بیرونی خواهیم شد که آسیب رسان بوده و ممکن است جبران آن سخت باشد.


سیدهادی شریف زاده مدیر اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه‌های روابط عمومی سازمان هم با خیر مقدم به خبرنگاران و تبریک روز خبرنگار به آنان، تعامل رسانه ملی با خبرنگاران را در جهت رشد و اعتلای کیفی تولیدات رسانه ملی و جلب رضایت بیشتر مخاطب به عنوان یک هدف مشترک عنوان کرد و از تلاش‌های خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون در جهت پوشش اخبار و رخدادهای مربوط به رسانه ملی تقدیر و تشکر کرد.


ضیافت شام رسانه ملی به مناسبت پاسداشت روز خبرنگار در جمعی صمیمی و دوستانه با حضور 130خبرنگار، دبیرخبر و سردبیر از جراید، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کشور در مجتمع پذیرایی صدرا برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
غمی که برای سینمای ایران پایان ندارد

سعید راد، هنرمندی که غریبانه از میان ما رفت!

۱۴:۴۰  -  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۰ ماه سخت برای بازیگرفیلم سینمایی «سفر سنگ»

خبر‌های نگران کننده دختر سعید راد، هنرمند پیشکسوت کشورمان درباره روند درمان پدرش!

۱۳:۱۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۳
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳