شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲  |  Saturday, 02 March 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۶۰۳
تاریخ انتشار : ۲۸ : ۱۳ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

دیباچه: مدیرکل روابط عمومی سازمان صداو سیما در جمع خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون گفت: بهتر است خبرنگاران نسبت به تغییرات سازمان و انتشار اخبار مرتبط با آن عجله نکنند و به آنچه که در فضای غیررسمی رسانه‌ای منتشر می‌شوند تا زمانی که نسبت به صحت آن اطمینان نکرده‌اند از انتشار آن خودداری کنند.


به گزارش دیباچه به نقل از ایلنا، داود نعمتی انارکی که میزبان خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون، مطبوعات و خبرگزاری‌ها به مناسبت روز خبرنگار بود ضمن تبریک این روز به اصحاب خبر و رسانه و تاکید بر توجه به اصل پرهیز از انتشار خبرهایی که از صحت آن اطمینان کامل حاصل نشده است، این پرهیز را مصداق بارز اخلاق حرفه‌ای در فعالیت‌های رسانه‌ای دانست.


وی تصریح کرد: ما به عنوان روابط عمومی سازمان تا زمانی که حکمی به شکل رسمی به دستمان نرسد نمی‌توانیم هم از حیث سازمانی و هم اخلاق رسانه‌ای نسبت به آن اظهارنظر کنیم.


دیباچه-داود نعمتی انارکی


نعمتی افزود: ما نیازمند تعامل بیشتر در روابط رسانه‌ای خود هستیم و انتظار داریم همکاران رسانه‌های مکتوب نیز در این مسیر ما را همراهی کنند. رویکرد رسانه ملی در دوره جدید مدیریتی، دوری از گرایشات سیاسی و جناحی در جهت توسعه همه جانبه کشور است و توقع داریم اصحاب رسانه نیز در این مسیر همراه و همدل با ما باشند.


وی یادآور شد که رسانه ملی تلاش می‌کند به دور از فشارها و با تعامل با جریانات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی فعال در کشور نقش محوری و مهمی را در توسعه ایفا کند.


مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در ادامه با تاکید بر اثرگذاری این نشست‌ها درگسترش تعاملات فیمابین اظهارداشت: آقای عسکری برگزاری چنین جلسه‌ای را توسط روابط عمومی ارزشمند توصیف کرد و یادآور شد این اقدامی پسندیده است که باید استمرار داشته باشد، لذا من وظیفه خود می‌دانم که ضمن قدردانی از این حمایت، سلام ایشان را به همه خبرنگاران حوزه رادیو وتلویزیون ابلاغ کنم.


نعمتی انارکی در ادامه با اشاره به استقبال رسانه ملی در دریافت نقدهای حرفه‌ای و واقعگرا نسبت به برنامه‌های صداوسیما اظهار داشت: رسانه ملی تمایل دارد که دیگر رسانه‌ها در فضایی منصفانه او را نقد و بررسی کنند چراکه نقد منصفانه و واقعگرا یک فرصت محسوب می‌شود.


وی با اشاره به دو اصل مهم و مورد تاکید ریاست سازمان صداوسیما مبنی بر توجه رسانه ملی به گفتمان واقع‌گرایی در حوزه اطلاع رسانی و تبدیل این رسانه به رسانه‌ای توسعه محور اظهار داشت: توجه به گفتمان واقعگرا، رسانه را در تبیین مولفه‌های توسعه یاری می‌رساند که در نهایت موجب می‌شود افکار عمومی همراهی لازم را در موضوع توسعه داشته باشند.


مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی در پایان با اشاره به شرایط رسانه‌ای دنیا یادآور شد: ما در جغرافیایی زندگی می‌کنیم که این جغرافیا از جهات مختلف مورد تهاجم است که مهمترین بعد این تهاجم از طریق جریان رسانه ای انجام می شود و لذا اگر نتوانیم نقد درونی را درست مدیریت کنیم، همراه با جریانات بیرونی خواهیم شد که آسیب رسان بوده و ممکن است جبران آن سخت باشد.


سیدهادی شریف زاده مدیر اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه‌های روابط عمومی سازمان هم با خیر مقدم به خبرنگاران و تبریک روز خبرنگار به آنان، تعامل رسانه ملی با خبرنگاران را در جهت رشد و اعتلای کیفی تولیدات رسانه ملی و جلب رضایت بیشتر مخاطب به عنوان یک هدف مشترک عنوان کرد و از تلاش‌های خبرنگاران حوزه رادیو و تلویزیون در جهت پوشش اخبار و رخدادهای مربوط به رسانه ملی تقدیر و تشکر کرد.


ضیافت شام رسانه ملی به مناسبت پاسداشت روز خبرنگار در جمعی صمیمی و دوستانه با حضور 130خبرنگار، دبیرخبر و سردبیر از جراید، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کشور در مجتمع پذیرایی صدرا برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
صحبت های صریح آرمین رحیمیان، بازیگر و فیلمساز خوش آتیه ی سینمای ایران در گفتگو با ویژه برنامه مدیا

قشر متوسط در حال از بین رفتن است / پدرم با حقوق کارمندی برادرهایش را داماد کرد، اما امروز یک کارمند، با نشان ندادن دست تنگی‌اش، شاهکار کرده است!

۱۳:۴۱  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
متفاوت‌ترین گفتگوی ملیکا شریفی نیا در مصاحبه با ویژه برنامه ویدئویی «مدیا»

از استرس‌های شبانه سر پروژه «پروین» تا حواشی بامزه برنامه «کودک شو»!

۱۳:۳۳  -  ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با دبیر بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر

بین الملل؛ بخشِ تازه نفسِ جشنواره مد و لباس امسال

۱۲:۳۳  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار