جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳  |  Friday, 14 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۲۱۸
تاریخ انتشار : ۱۶ : ۱۰ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: نمایشگاه مجموعه آثار نقاشی آرش مهراف با عنوان زمستان خیال، روز جمعه 22مرداد ماه ساعت ١٧ درگالری شماره ٢ فرهنگسرای نیاوران افتتاح می شود.دیباچه-زمستان خیال

به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش های نیاوران آرش مهراف نقاش معاصر با گفتن اینکه پاکی ،خلوص و سپیدی زمستان دستمایه آثار من دراین نمایشگاه می باشد افزود: مجموعه حاضر، حاصل تجربیات من در زمینه نقاشی از طبیعت با تکنیک ساخت و ساز آبرنگ است. تلاش کردم در این مقال ، با الهام از طبیعت بکر زمستانی این سرزمین ، آثاری متفاوت خلق کنم. کوشیدم  هویت خیال انگیز زمستان و لطافت و سرمای روزهای برفی را به تصویر کشیده و حس لحظه های رویاگونه و زودگذر روزهای طبیعت زمستانی را برای مخاطب به نمایش بگذارم.

مهراف بیان اینکه این برداشت ها، بصورت تلفیقی از عینیت گرایی و ناتورالیسم طبیعت گرا همراه با رگه هایی از امپرسیونیسم است ،که سعی کردم دراین آثار خودنمایی کند گفت:قالب مورد استفاده در این زمینه، تکنیک گاه ساخت و سازیِ آب و رنگ است و معتقدم، تلفیق رنگ های سبک و روشن ، جریان آب روی کاغذ همراه با اتفاقات کنترل شده ، حرکات موزون قلم، می تواند نمایشگر کنش های لحظه ای در ثبت این فرآیند باشد. هرچند در این جولانگاه ، خارج شدن کنترل شده عنان قلم از قواعد مرسوم آب و رنگ، اتفاقات دلپذیری را در ثبت عناصر طبیعت ، رقم خواهد زد.

مهراف که دانش آموخته رشته معماری است معتقد است ،هر دو مقوله نقاشی و معماری هنر است با این تفاوت که  هنردرمعماری ،کار با سخت افزار است اظهارداشت:یکی از مباحث مطرح در معماری ،اهمیت نگرش معماری سبز و پایدار و مفهوم sustainability در آن است. با توجه به این موضوع و اهمیت آن در حفظ چشم اندازها و گنجینه های محیط طبیعی است. همچنین به تصویر کشیدن زیباییهای طبیعت، به نوعی میتواند یاد آور ارزش  و تاثیر فراون عناصر آن ، که جلوه ای از آفرینش است ، در زندگی انسان باشد. و با توجه به این مفهوم، بر این باور هستم  که پرداختن به موضوع طبیعت، می تواند درگسترش مفهوم  پایداری محیط طبیعی برای حفظ زندگی، مفید واقع شود.

گفتنی است آرش مهراف، متولد سال 1354 و دانش آموخته رشته معماری از دانشگاههای اهواز، تبریز و شهید بهشتی تهران ،مدیردفترطرح و معماری «آف» و استاد دانشگاه معماری تبریز،نفاشی را از کودکی نزد پدرمرحومش «محمد مهراف» بنیانگذار نقاشی نوین در خراسان و از هنرمندان شناخته شده سبک رئالیسم،امپرسیونیسم و پرتره، آموخته است.

این  نمایشگاه از22 لغایت 31 مرداد ماه درگالری شماره ٢ فرهنگسرای نیاوران ، ازساعت ١٠ صبح الی ٢١ و روزهای تعطیل ازساعت ١٤ تا ٢١ برای بازدید عموم دایر است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳