يکشنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۲  |  Sunday, 25 February 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۲۲۱۸
تاریخ انتشار : ۱۶ : ۱۰ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: نمایشگاه مجموعه آثار نقاشی آرش مهراف با عنوان زمستان خیال، روز جمعه 22مرداد ماه ساعت ١٧ درگالری شماره ٢ فرهنگسرای نیاوران افتتاح می شود.دیباچه-زمستان خیال

به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش های نیاوران آرش مهراف نقاش معاصر با گفتن اینکه پاکی ،خلوص و سپیدی زمستان دستمایه آثار من دراین نمایشگاه می باشد افزود: مجموعه حاضر، حاصل تجربیات من در زمینه نقاشی از طبیعت با تکنیک ساخت و ساز آبرنگ است. تلاش کردم در این مقال ، با الهام از طبیعت بکر زمستانی این سرزمین ، آثاری متفاوت خلق کنم. کوشیدم  هویت خیال انگیز زمستان و لطافت و سرمای روزهای برفی را به تصویر کشیده و حس لحظه های رویاگونه و زودگذر روزهای طبیعت زمستانی را برای مخاطب به نمایش بگذارم.

مهراف بیان اینکه این برداشت ها، بصورت تلفیقی از عینیت گرایی و ناتورالیسم طبیعت گرا همراه با رگه هایی از امپرسیونیسم است ،که سعی کردم دراین آثار خودنمایی کند گفت:قالب مورد استفاده در این زمینه، تکنیک گاه ساخت و سازیِ آب و رنگ است و معتقدم، تلفیق رنگ های سبک و روشن ، جریان آب روی کاغذ همراه با اتفاقات کنترل شده ، حرکات موزون قلم، می تواند نمایشگر کنش های لحظه ای در ثبت این فرآیند باشد. هرچند در این جولانگاه ، خارج شدن کنترل شده عنان قلم از قواعد مرسوم آب و رنگ، اتفاقات دلپذیری را در ثبت عناصر طبیعت ، رقم خواهد زد.

مهراف که دانش آموخته رشته معماری است معتقد است ،هر دو مقوله نقاشی و معماری هنر است با این تفاوت که  هنردرمعماری ،کار با سخت افزار است اظهارداشت:یکی از مباحث مطرح در معماری ،اهمیت نگرش معماری سبز و پایدار و مفهوم sustainability در آن است. با توجه به این موضوع و اهمیت آن در حفظ چشم اندازها و گنجینه های محیط طبیعی است. همچنین به تصویر کشیدن زیباییهای طبیعت، به نوعی میتواند یاد آور ارزش  و تاثیر فراون عناصر آن ، که جلوه ای از آفرینش است ، در زندگی انسان باشد. و با توجه به این مفهوم، بر این باور هستم  که پرداختن به موضوع طبیعت، می تواند درگسترش مفهوم  پایداری محیط طبیعی برای حفظ زندگی، مفید واقع شود.

گفتنی است آرش مهراف، متولد سال 1354 و دانش آموخته رشته معماری از دانشگاههای اهواز، تبریز و شهید بهشتی تهران ،مدیردفترطرح و معماری «آف» و استاد دانشگاه معماری تبریز،نفاشی را از کودکی نزد پدرمرحومش «محمد مهراف» بنیانگذار نقاشی نوین در خراسان و از هنرمندان شناخته شده سبک رئالیسم،امپرسیونیسم و پرتره، آموخته است.

این  نمایشگاه از22 لغایت 31 مرداد ماه درگالری شماره ٢ فرهنگسرای نیاوران ، ازساعت ١٠ صبح الی ٢١ و روزهای تعطیل ازساعت ١٤ تا ٢١ برای بازدید عموم دایر است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با تینو صالحی بازیگر نقش شهید احمد کاظمی در فیلم احمد

بدلیل فشار کار فیزیکی زیاد،  پارگی همسترینگ  گریبان گیرم شد / وقتی به دفاتر سینمایی مراجعه می کردم و می فهمیدند که تئاتری هستم، نقشی به من نمی‌دادند!

۱۶:۵۸  -  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو دیباچه با امین میری بازیگر سینما

"نپتون" ترسیم گر موضوع انسانیت است/ دوست دارم گریمی متفاوت داشته باشم که شناخته نشوم!

۱۸:۱۱  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
ملی‌پوش دوچرخه سواری ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

لیاقت این را دارم که در المپیک رکاب بزنم/ باشگاه از من حمایت میکند ولی نه برای المپیک!

۱۴:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
صحبت‌های متفاوت آزیتا حاجیان درباره جدایی از محمدرضا شریفی نیا در گفتگو با «مدیا»

۲۰ سال زندگی خیلی خوبی داشتیم / طلاق یک زمانی برا ما تابو وحشتناکی بود!

۱۹:۱۶  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
سکوت « اسکندر کوتی»  گزارشگر قدیمی فوتبال در گفتگو با ویژه برنامه ویدئویی « مدیا » شکست

تلویزیون پولم را به موقع پرداخت نمیکرد و به این خاطر از سال ۸۵ قطع همکاری کردم / هنوز توان گزارشگری دارم / « عادل»، نیروی مستعدی برای صدا وسیما بود

۱۸:۵۰  -  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه « مدیا » با بهروز شعیبی

کارگردانی در زمان حاضر اولویت بیشتری برایم پیدا کرده تا بازیگری / قطعا من از سفارش پرهیز نمی‌کنم!

۰۹:۳۰  -  ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
گفتگو ویدئویی ویژه برنامه مدیا با کارگردان پیشکسوت کشورمان و فیلم بهشت تبهکاران

صحبتهای انتقادی مسعود جعفری جوزانی در خصوص شرایط پیچیده و عجیب ساخت فیلم در ایران !

۱۹:۰۰  -  ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
پربازدیدها
آخرین اخبار