شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۱۷۳۸
تاریخ انتشار : ۳۷ : ۱۴ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
در نخستین گردهمایی حامیان «بدسرپرست تنهاتر است» عنوان شد
دیباچه: اولین گردهمایی حامیان پویش «بد سرپرست تنهاتر است» شب گذشته-پنجشنبه ۱۴ مرداد- همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) با سخنرانی مهناز افشار در نگارستان شهر بوستان گفتگو برگزار شد.دیباچه-کنفرانس خبری پویش "بد سرپرست تنهاتر است" مهناز افشار

به گزارش دیباچه به نقل از مشاور رسانه ای پویش بدسرپرست تنهاتر است، مهناز افشار سخنگوی کمپین بدسرپرست تنهاتر است در اولین گردهمایی حامیان این پویش گفت: از وقتی عضو پویش بدسرپرست تنهاتر است شده ام حس خوبی دارم و معتقدم که نباید نسبت به مهر و محبت کردن به بچه ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان با تنبیه تاثیر منفی بگذاریم تا خدایی نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند.

در این مراسم که به شکرانه سلامت علی نوزاد شش ماهه ای که مورد آزار جسمی پدر معتادش قرار گرفته و از حالت کما خارج شده است، برگزار شد، مهناز افشار سخنگوی کمپین بدسرپرست تنهاتر است، دکتر شهرام گیل آبادی رئیس شورای سیاست گذاری پویش، زیبا بروفه، گیتی معینی، محمد مسلمی، رامین پرچمی، مرجان سپهری، معصومه کریمی، فریبا باقری، اشکان درویشی، بنیتا مظلومی و... حضور داشتند.

عبدالله روا مجری این مراسم که با حضور گسترده و استقبال مردم در آمفی تئاتر روباز بوستان گفتگو برگزار شد، در ابتدا از گیتی معینی دعوت کرد تا به روی سن بیاید. معینی با ابراز خوشحالی از سلامت علی نوزاد آسیب دیده اجتماعی بیان کرد: پدری که بچه ۶ ماهه خود را می زند یک بیمار جانی است. زیرا یک انسان عادی و دارای سلامت رفتاری چنین ظلمی را به فرزند خودش روا نمی دارد.

کودک آزاری تاوان دارد

زیبا بروفه بازیگر سینما و تلویزیون و از سفیران مهر کمپین بدسرپرست تنهاتر است نیز گفت: وقتی ما مسئولیت فرزند داشتن را می پذیریم باید همه شرایط را در نظر بگیریم و نه این که از سر تحمل از آن ها نگهداری کنیم. بلکه با وقت گذاشتن و انرژی گذاشتن باید بچه را تربیت کنیم.

وی درباره وضعیت علی افزود: برخوردهای تنبیهی با فرزندان به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. پدری که فرزند شش ماهه خود را تا مرز به کما رفتن کتک می زند، کارش هیچ توجیهی ندارد و تنها علت کتک زدنش می تواند عقده گشایی و خودخواهی باشد. حالا هم که این جرم را مرتکب شده باید تاوانش را بدهد.

محمد مسلمی کارگردان و بازیگر برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» نیز درباره عضویت و حمایت خود از کمپین بدسرپرست تنهاتر است که حقوق کودکان آسیب دیده را از لحاظ قانونی پیگیری می کند، توضیح داد: خوشحالم که در جمع شما و عضو این کمپین هستم. امیدوارم که همیشه بتوانیم برای شادی کردن دور هم جمع شویم و به هم محبت کنیم.

وی ادامه داد: وقتی کودکی مثل علی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد انگار گلی زیبا پژمرده شده است و امیدوارم روزی برسد که شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

در ادامه جشن سلامت علی و اولین گردهمایی کمپین بدسرپرست تنهاتر است مهناز افشار سخنگوی این پویش به میان جمعیت حاضر رفت و علی کوچولو قهرمان این قصه را در آغوش کشید و به روی سن آورد. در همین حین ترانه فیلم سینمایی خاطره انگیز «میم مثل مادر» ساخته زنده یاد رسول ملاقلی پور به پخش رسید که به ایجاد صحنه های عاطفی و احساسی منجر شد و قطره های اشکی بر چشمان حاضران در این مراسم نشاند.

به حرف هایم باور دارم چون یک مادرم

مهناز افشار نیز در ادامه بیان کرد: ما نمی خواهیم کام کسی تلخ شود اما عهدی را با والدین می بندیم که ما مالک فرزندان خود نیستیم و نباید از مهر و عاطفه برایشان کم بگذاریم.

وی افزود: از وقتی عضو کمپین بدسرپرست تنهاتر است شده ام حس خوبی دارم و معتقدم که نباید نسبت به مهر و محبت کردن به بچه ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان با تنبیه تاثیر منفی بگذاریم تا خدایی نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند.

این هنرمند با اشاره به این که پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن فرزندان نیست ، ادامه داد: متاسفانه این روزها ویدئوهای تنبیه و کودک آزاری زیادی در فضای مجازی منتشر می شود و بسیاری از کودکان دچار فقر عاطفی هستند. پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن یک بچه نیست. بلکه باید کودکان را از نظر عاطفی و اخلاقی و انسانی تامین کرد.

سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» همچنین خاطرنشان کرد: این خاک و سرزمین فرزندانی سالم، شجاع، باسواد و مستقل می خواهد تا آسمان برایشان از عشق و محبت ببارد. همه کسانی که در این جمع حضور دارند علی را که نماد کودکان بدسرپرست است فرزند خود می دانند. درغیر این صورت اصلا در این جشن شرکت نمی کردند. شاید اگر خود من امروز یک مادر نبودم نمی توانستم چنین حرف هایی بزنم. اما حالا که خودم صاحب فرزندم به حرف هایم باور دارم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار