شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳  |  Saturday, 20 July 2024

دیباچه

کد خبر: ۲۰۷۱۶
تاریخ انتشار : ۲۳ : ۱۶ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: حسن ریاحی آهنگساز سرود جمهوری اسلامی ایران از تغییر و روند ساخت سرود ملی گفت.به گزارش دیباچه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسن ریاحی آهنگساز کشور که سرود جمهوری اسلامی ایران را در سال 1370 نوازندگی کرده است در خصوص سرود کشورمان گفت: به یاد می‌آورم که در سال 1370 که محمد هاشمی ریاست سازمان را بر عهده داشت خبر دادند که مقام معظم رهبری دستور داده‌اند که سرود کشور تغییر کند آن هم بدلیل اینکه هم مدت زمان سرود قبلی زیاد بود و هم برخی مفاهیم باید به آن اضافه می‌شد.

دیباچه-حسن ریاحی


وی ادامه داد: در آن موقع 37 آهنگساز پیشنهاد خود را مطرح کردند و در بین آنها 10 طرح انتخاب شد در نهایت هم 3 آهنگ انتخاب شد. بعد از آن سه آهنگساز نهایی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان زمان خواستند تا یکی را انتخاب کنند. بعد از چند روز خبر رسید که سرودی که من آن را نوازندگی کردم، انتخاب شده است.

 

این نوازنده در خصوص حسی که هر بار این سرود نواخته می‌شود به او دست می‌دهد، اظهار داشت: احساس غرور می‌کنم از اینکه اثر من هر بار در مراسم‌های مختلف نواخته می‌شود. امید این را دارم که مردم هم از این سرود احساس رضایت کنند.

 

ریاحی که عضو هیات مدیره موسسه پیشکسوتان هنرمند است در پایان صحبت هایش در خصوص فعالیت‌های این مجموعه گفت: در دو سال گذشته که من در این موسسه خدمت می‌کنم فعالیت‌های خوبی زیر نظر آقای عظیمی مدیر مجموعه انجام شده است و کارها به نحوی خوب رو به جلو است. مهم‌ترین بحث در خصوص این موسسه موضوع مکان ثابت برای گردهمایی پیشکسوتان و انتقال تجربیات آنها به جوان است که این مشکل هم به زودی مرتفع خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران به دیباچه پاسخ داد:

تنیس روی میز ایران چه زمانی در المپیک تاریخ ساز می شود؟

۲۰:۵۲  -  ۲۵ تير ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با شیوا ایوبی بازیگر نمایش «دریاکنار»

بیشترین شاخصه ی " دریاکنار" توجه به خانواده و ارزش نهادن به این بستر تربیتی است

۱۷:۲۰  -  ۲۳ تير ۱۴۰۳
ملی پوش ریکرو ایران در گفت‌وگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

حضور در المپیک رویای هر ورزشکاری است/مطمئن بودم سهمیه می‌گیرم

۱۷:۵۶  -  ۲۱ تير ۱۴۰۳
پربازدیدها
آخرین اخبار