پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  Thursday, 29 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۹۴۹
تاریخ انتشار : ۰۴ : ۱۲ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۵
توجه به عنصر" کشمکش در ادبیات دراماتیک "در مدرسه سه نقطه
دیباچه: تماشاخانه و مدرسه تئاتر سه نقطه، ثبت نام دوره دوم آموزشی کارگاه نمایشنامه نویسی سال 95 را با حضورو تدریس دکتر عطا اله کوپال سرپرست مجموعه نمایشی کارگاه نوآوران ادبیات آغاز کرد.

به گزارش دیباچه از امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی تماشاخانه و مدرسه تئاتر سه نقطه،این دغدغه همیشه در بین نویسندگان یونانی بوده است که چه کنند تا بر تعداد مخاطبان خود بیفزایند، کشمکش یکی از پایه های اساسی این تمهید کهن محسوب می شد که بسیار، از سوی نمایشنامه نویسان یونانی مورد استقبال قرار گرفت.


دیباچه-عطا اله کوپالبعد از یک دوره ی فترت در اروپا درام مدرن توسط رئالیست ها و از سوی ایبسن پایه گذاری شد که بعدها به نمایشنامه هایی با سنت ایبسن شهرت یافت، بر اساس نظرات و دیدگاه های متعدد کارشناسان و صاحبنظران متاسفانه عنصر کشمکش در نمایشنامه های ما کمرنگ است و تنها نمونه موفق آن در ادبیات کلاسیک، نظیر شاهنامه فردوسی و سپس نظامی گنجوی دیده می شود، مابقی ادبیات ما مونولوگ و تعلیمی است.»


 

بر همین اساس کارگاه نمایشنامه نویسی دکتر کوپال با پرداختی جامع به عنصر کشمکش در ادبیات دراماتیک بر آموزش و تکنیک ها و مهارت های نویسندگی تاکید دارد و نتیجه آن نیز به تولید و نشر آثار ارزشمند در حوزه ادبیات نمایشی منجر می شود.

بر پایه این گزارش پس از پایان این دوره آموزشی،  آثار منتخب هنرجویان برای تولید به تماشاخانه سه نقطه معرفی می شود. همچنین در حال حاضر نیز جمعی از فارغ التحصیلان این دوره روزهای جمعه در نشست های نمایشنامه خوانی ، آثار خود را برای حاضران قرائت می کنند.

امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی تماشاخانه و مدرسه تئاتر سه نقطه از عموم علاقه مندان حضور برای کارگاه نمایشنامه نویسی دکتر عطا اله کوپال دعوت به عمل می آورد برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت نام در این دوره با شماره تلفن های 88952440 و 88952392 تماس حاصل کرده و یا از بخش مربوطه در پایگاه رسمی تماشخانه سه نقطه به نشانی: www. 3-noghte.com بازدید کنند.

این گزارش می افزاید: به دلیل محدودیت پذیرش هنرجویان، اولویت با افرادی است که پیش از سایرین نسبت به  تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند. هنرجویانی که این دوره را با موفقیت سپری کنند گواهی نامه رسمی و معتبر از سوی تماشاخانه و مدرسه تئاتر سه نقطه دریافت کرده و ازتسهیلات دیگری مانند معرفی آثار برگزیده به گروه های نمایشی حرفه ای برای تولید و سایر تسهیلات در این زمینه بهره مند می شوند.

 

پایگاه رسمی تماشاخانه و مدرسه تئاتر سه نقطه : www.3-noghte.com
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار