پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۴۰۰  |  Thursday, 29 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۶۹۶
تاریخ انتشار : ۰۲ : ۱۵ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۵

دیباچه: هدایت هاشمی که به تازگی بازی‌اش در نمایش «افسانه ببر» به پایان رسیده است، از دلیل علاقه‌اش به این نمایش گفت و ابراز امیدواری کرد این نمایش در دیگر شهرها و کشورها به صحنه برود.

به گزارش دیباچه به نقل از ایسنا، این بازیگر گفت: من و دیگر اعضای گروه بسیار علاقه‌مندیم این نمایش را در شهرهای دیگر هم اجرا کنیم و علاقه‌مندان زیادی در دیگر شهرها اعلام آمادگی کرده‌اند تا این نمایش در شهرهای آنان نیز به صحنه برود اما این موضوع مستلزم برنامه‌ریزی درستی است که هم برای گروه حرفه‌ای ما به صرفه باشد و هم هماهنگی‌های لازم میان این برنامه و دیگر پروژه‌های کاری ما انجام شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر پیشنهاد اجرای این نمایش در شهرها و مناطقی مانند کاشان، تبریز، مشهد، اروند، کیش، قشم و ... مطرح شده است اما هنوز هیچ کدام قطعی نشده و به مرحله امضای قرارداد نرسیده است ولی حتما این اجراها امسال باید انجام شود تا زمانیکه در حال و هوای اجرا هستیم و از فضای آن دور نشده‌ایم، نمایش در دیگر شهرها هم به صحنه برود.


عضو گروه تئاتر «پاپتی‌ها» اضافه کرد: باتوجه به نو بودن بحث مسئولیت‌پذیری اجتماعی که در بطن این متن وجود دارد، امکان اجرای آن به صورت رپرتواری در سال‌های دیگر هم هست. از سوی دیگر  هنوزعلاقه‌مندان زیادی در تهران موفق نشده‌اند این نمایش را بینند. ما بیش از 7 هزار تماشاگر داشتیم اما تعداد بسیار بیشتری همچنان خواهان اجرای این اثر هستند. بنابراین امکان اجرای آن در قالب رپرتوار و بازتولید در گروه ما وجود دارد.


دیباچه- افسانه ببر


هاشمی که همواره علاقه و دغدغه خود را برای اجرای این نمایش نشان داده و علیرغم آسیب‌دیدگی‌اش همزمان با بخشی از اجراهای این نمایش، بازهم بازی در آن را از سر گرفت، درباره جایگاه خاص این نمایش در کارنامه بازیگری‌اش توضیح داد: بزرگترین دلیل بازی من در این نمایش، تاثیر متقابلی است که از مخاطب می‌گیرم و فکر می‌کنم من نیز همان تاثیر را به او منتقل می‌کنم. چنین تعامل صادقانه‌ای هر بازیگری را به وجد می‌آورد.


وی اضافه کرد: در این نمایش بخش زیادی از قابلیت‌های بدنی من به کار گرفته می‌شود و در مجموع اجرای بدیعی داریم که کمتر در سطح کشور با آن روبرو بوده‌ایم. به همین دلیل دوست دارم گاهی به آن رجوع کنم چون هر شب و در هر اجرا دستاوردهای زیادی برایم دارد که بسیار ارزشمند است و همچنان نو بودن کار را حفظ می‌کند.


بازیگر نمایش‌های «مرگ فروشنده»،«دن‌کیشوت» و «تیغ کهنه» اضافه کرد: جالب است که عموم تماشاگران هم در این احساس شریکند و از آن لذت می‌برند و همین موضوع باعث شده علاقه‌مند به اجرای دوباره این نمایش باشم چون به قابلیت‌های من به عنوان بازیگر می‌افزاید.


هاشمی با اشاره به دیگر ویژگی‌های این نمایش افزود: از سوی دیگر تازه بودن حرف نمایشنامه و موضوع آن یعنی مسئولیت‌پذیری اجتماعی بزرگترین دغدغه من در این سال‌ها بوده که در قالب اثری کمدی به روشنی و صراحت بیان شده است.


وی درباره احتمال اجرای این نمایش در کشورهای خارجی نیز گفت: پیشنهاداتی از چند کشور داریم و در حال بررسی هستیم. خیلی دوست دارم  هموطنان‌مان در کشورهای دیگر هم این نمایش را ببینند چون به تکوین و کامل کار کمک می‌کند.


این بازیگر درباره دیگر پروژه‌های هنری‌اش توضیح داد: فعلا قرارداد قطعی با سریال آقای جلیل سامان دارم که بازی من از شهریور ماه آغاز می‌شود. همچنین در نمایش «سردار» کار نادر برهانی‌مرند هم بازی می‌کنم که نیمه مرداد ماه در جشنواره تئاتر رضوی اجرا می‌شود و بعد از آن هم در تهران به صحنه می‌رود.


هدایت هاشمی در پایان درباره پروژه‌های سینمایی‌اش به ایسنا گفت: پیشنهاداتی مطرح شده که هیچ یک قطعی نیست اما امسال در جشنواره فجر حتما یک فیلم خواهم داشت.


«افسانه ببر» بر اساس نمایشنامه داریو فو و با کارگردانی هادی عامل هاشمی در تماشاخانه «باران» روی صحنه بود و هدایت هاشمی تک‌ بازیگر این اثر کمدی و مونولوگ بود.نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار