جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 30 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۵۹۲
تاریخ انتشار : ۴۹ : ۱۱ - ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم 100 كه از این پس به صورت سالانه برگزار خواهد شد، اسفندماه برگزار می‌شود و هنرمندان تا پایان دی‌ماه فرصت دارند آثار خود را ارسال كنند.

به گزارش دیباچه به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم 100 با موضوع سینمای اخلاق و خانواده در دو بخش مسابقه ای و مسیر تجربه و در قالب مستند، داستانی و پویا نمایی، اسفندماه 95 در تهران برگزار می شود. همچنین بخش مسابقه سینمای جهان در قالب های مستند، داستانی و پویانمایی نیز صرفاً برای حضور شركت كننده‌های غیر ایرانی خواهد بود.

دیباچه-فیلم 100


شایان ذكر است فیلم‌سازانی كه فیلم های 100 ثانیه ای اول و دوم خود را تولید كرده‌اند تنها در یكی از بخش‌های اصلی یا مسیر تجربه می توانند شركت كنند.

دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم 100 مهلت ارسال آثار را پایان دی ماه و معرفی آثار راه یافته را 20 بهمن ماه سال جاری اعلام كرده است.

جایزه بزرگ جشنواره مبلغ 12 میلیون تومان به همراه تندیس جشنواره و دیپلم افتخار است كه به كارگردان بهترین فیلم جشنواره اهدا می شود.

بهترین كارگردان فیلم در هر بخش نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار ومبلغ80 میلیون ریال دریافت خواهد كرد.

علاوه بر این جوایز به 2 فیلم برگزیده در هر بخش نیز لوح تقدیر و 50 میلیون ریال جایزه نقدی اعطا خواهد شد.

در بخش دستاورد فنی و تكنیكی هم مبلغ 40 میلیون ریال به برگزیده هر قالب تعلق می گیرد.

بخش مسیر تجربه مربوط به هنرمندانی است كه تجربه های نخست خود را به جشنواره ارسال كرده‌اند و هیئت داوران در این بخش به كارگردانان بهترین فیلم در هر سه قالب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال اهدا خواهد كرد.

جایزه ویژه سینمای اخلاق جشنواره فیلم 100 شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و 50 میلیون ریال است كه به 3 نفر از هنرمندان سینمای ایران اهدا خواهد شدكه در تولیدات بلند سینمایی سال 1395 با پرداختن به مضامین اخلاقی و انسانی نقش به سزایی در ارتقای سینمای ایران با این مضامین داشته اند.

جایزه جهانی سینمای 100 نیز با اهدای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی معادل 2000 دلار به هركدام از فیلم های برگزیده هیئت داوران در هر بخش اهدا می شود.

در این فراخوان ذكر شده فیلم 100 یك فیلم كامل است با تمام مشخصات یك فیلم و با تكیه به دو عنصر ایجاز و خلاقیت تولید می شود، نه یك تیزر تبلیغاتی است، نه نماهنگ و نه بخشی از یك فیلم بلند؛ دراین زمینه فیلم‌ساز باید داستانی را بیان كند كه آغاز، میانه و پایان داشته باشد و بتواند روی مخاطب تأثیر بگذارد.

هنرمندان برای اطلاع از مقررات‌عمومی و تخصصی، ثبت نام و ارسال اثر می توانند به سایت جشنواره به آدرس www.100fest.com مراجعه كنند.

برای شركت در این جشنواره لازم است تا پس از ثبت نام در سایت جشنواره و دریافت كد رهگیری اثر خود را به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه منفی یك، دبیرخانه مركزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال كنند و یا از طریق تلفن: 5-84172204 - 021 با دبیرخانه جشنواره در ارتباط باشند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار