جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 30 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۳۴۳
تاریخ انتشار : ۳۷ : ۱۳ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه:رضا میرکریمی در هفتمین آپاراتچی در گپ و گفت با جواد یحیوی صحبت‌های صریح خود را درباره سینما، فضای تبلیغ آثار، فیلم دختر، جشنواره جهانی فجر، حواشی استعفا از خانه سینما و … بیان کرده است.

به گزارش دیباچه، رضا میرکریمی که این روزها فیلم «دختر» را بر روی پرده سینماهای کشور در حال اکران دارد و به تازگی سکان خانه سینما را به دیگری سپرده است در مقابل دوربین آپاراتچی و جواد یحیوی قرار گرفته است و ناگفته های خود را از فضای تبلیغات، اکران و درونمایه تازه ترین اثر خود، برنامه های جشنواره جهانی فجر، مدیریت در خانه سینما و اتفاقات شورای نمایش و … را بیان کرده است.

این کارگردان و سینماگر در صحبت های خود با گله از عدم حمایت تلویزیون از تبلیغات فیلم ها و پخش تیزر، بیان کرد: فیلم ما تبلیغات جدی نداشت و تیزرها اکثرا در تلویزیون رد شدند و در نهایت یک تیزر بی خاصیت که خیلی بار علمی ندارد و تنها اطلاع رسانی می کند، در تلویزیون پخش می شود.

دیباچه-آپاراتچی


این کارگردان همچنین از فضای تبلیغی شبکه GEM که به نفع سینما و فیلم ها بود و واکنش اشتباهی که نسبت به آن نشان داده شد و تعریف درستی نداشت سخن گفت.

بحث همیشگی سانسور تیزرها و اعمال سلیقه‌های غلط که گریبانگیر «دختر» نیز شده است میرکریمی را برآن داشت تا چند مورد از ایرادات و حذفیات این فیلم در تیزرهایی که خیلی کم دیده شد را عنوان کند. وی گفت: به پخش ترانه محسن یگانه ایراد گرفتند و گفتند از تیزر حذف شود، ترانه ای که از رادیو پخش می شود و خود من بارها آنرا شنیده ام اما باید حذف شود. اهمیت اصرار به اینکه ظاهرسازی کنیم و چیزی که وجود دارد را نبینیم و بگوییم بقیه هم نبینند نتیجه اش این می شود که تلویزیون مخاطب خود را از دست بدهد و فضای مجازی که عددی نبود رقیب قدرتمندی برای آن شود.

کارگردان فیلم «دختر» از اهمیت دغدغه و مشکلات دختران سرزمین خود و فاصله ای که میان ارتباط آن ها با پدران خود شکل گرفته است گفت تا رقم فروش این فیلم تا به امروز و فضای سینمای ایران و مسائلی که در آن وجود دارد.

وی در پاسخ به سوالات جواد یحیوی که به مقولات مطرح‌شده درباره‌ی خانه‌ی سینما پرداخته بود‌، عنوان کرد: از خانه سینما بیرون آمدم تا جواب این سوال ها را ندهم.

مدیرعامل سابق خانه سینما در پاسخ به اینکه می گویند خانه سینما را رها کرده تا مناصب دیگری بگیرد، گفت: کاش اینقدر سیاستمدار بودم.

میرکریمی از تعدد سایت های خبری و اخباری که ممکن است به اشتباه در آنها منتشر شود سخن گفت و اشاره کرد: این سایت ها به دلیل تعداد زیادشان و کمی خبر گاهی مجبور می شوند خودشان خبر جعلی بسازند، مثلا امروز یک جا خواندم من از خانه سینما استعفا داده ام تا مشاور آقای قالیباف در انتخابات شوم! اقدامات بخش جهانی جشنواره فیلم فجر در دورهای که پشت سر گذاشت و دوره پیش رو سرفصل دیگری از صحبت های رضا میرکریمی در برنامه آپاراتچی بود.

« آپاراتچی» در برنامه این هفته خود که پنجشنبه شب بر روی سایت آپارات قرار می گیرد با بخش های دیگری چون اخبار و اتفاقات سینما، نقد فیلم های بارکد و آنومالیسا هفتمین برنامه خود را به تماشای مخاطبان و علاقمندان سینما می گذارد.

از عوامل و دست اندرکاران این برنامه؛ حامد قشلاقی تهیه کننده، خسرو نقیبی سردبیر، محمود محمودی مشاور هنری، مارال دوستی معاون سردبیر، مسعود صنم مدیر پروژه و کارگردان هنری، زهرا صفایی مشاور رسانه ای و مدیر روابط عمومی، سارا معلم تدوین، آرش جهانشاه مدیر تولید و … قابل ذکر هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار