شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰  |  Saturday, 18 September 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۳۲۸
تاریخ انتشار : ۱۹ : ۱۳ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
دیباچه: روشن‌گری‌های فکری و فرهنگی سید اشرف‌الدین، فرخی یزدی، عارف قزوینی، بهار و دیگر  شاعران مشروطه کمتر از گلوله‌های مجاهدان رشت و تبریز نبوده است. شاعران مشروطه مستندی از این روشن‌گری‌هاست.

به گزارش دیباچه، فیلم مستند شاعران مشروطه به کارگردانی امیر فرض اللهی در گروه هنر و تجربه امروز ساعت 17 در خانه هنرمندان اکران می‌شود. این فیلم ۵۲ دقیقه‌ای مستندی درباره‌ی شعر و ترانه در دوره مشروطه است.

دیباچه-مشروطه


 ادبیات فارسى در طول زمان فراز و نشیب هاى زیادى به خود دیده است و دوره هاى گوناگونى را طى كرده است و شعراى هر دوره نیز سبك ها و طرز فكرهاى متفاوتى داشته‌اند..تا زمان مشروطه ادبیات ما تقریباً یك دست بوده است.  در این دوران چهره فرهنگى ایران در آستانه مشروطیت كاملاً تغییر یافته بود. به ویژه  گروهى از تحصیلكردگان بودند كه از طریق مطبوعات و آثارى  منتشر مى كردند که به جریان نوگرایى اجتماعى و فرهنگى سرعت بیشترى مى‌بخشیدند. شما در این فیلم این سرعت و آزادگی را به تماشا می‌نشینید.

از دیگر عوامل تولید فیلم مستند «شاعران مشروطه» می‌توان به مزدک سلطان محمدی (تصویربردار)، احمد نگهبان (گوینده)، زهره احمدی (تدوین گر)؛ با حضور سیّدعلیرضا میرعلی‌نقی، محمدرضا شراییلی و ابوالحسن مختاباد اشاره کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
حامد تأملی طراح و تولیدکننده اسباب‌بازی در گفتگو با پایگاه خبری دیباچه بیان کرد:

شورای نظارت بر اسباب‌بازی باید به عنوان یک نهاد کاملا مستقل عمل کند | بازی و اسباب بازی مختص رده بندی سنی کودک و نوجوان نیست!

۱۵:۲۶  -  ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
انتقاد‌های تند فیلمساز و منتقد جوان سینما در خصوص کیفیت آثار کمدی حال حاضر

بهارلو: فیلمِ وحشت می‌سازند، به جای ترساندن، مخاطب را به خنده می‌اندازد | آثاری نظیر «مردم معمولی»، «دراکولا» اثر فرهنگی نیستند!

۱۶:۴۳  -  ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
حسین فاضل آهنگ ساز مجموعه در کنار پروانه‌ها بادیباچه مطرح کرد؛

وقتی خواننده، ابیاتی را غلط ادا کند و تذکر نگیرد، یعنی در این موسیقی همه اجزای یک اثر، از سواد کافی برخوردار نیستند!

۱۰:۱۱  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار