جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰  |  Friday, 30 July 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۹۲۸۹
تاریخ انتشار : ۱۱ : ۱۲ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
در دیدار مدیر شبکه المنار در ایران با دبیر جشنواره فیلم مقاومت عنوان شد؛
دیباچه: در راستای برگزاری باشکوه‌تر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و توسعه ابعاد خبری و بازتاب‌های بین‌المللی این رویداد راهبردی سینمای ایران، نشست مشترکی بین مدیر شبکه المنار در ایران و دبیرجشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت برگزار شد.

به گزارش دیباچه، در این نشست که محمد خزاعی دبیر جشنواره، بنیل حموده مدیر شبکه المنار در تهران، یزدان عشیری_مدیر ورابط عمومی و تبلیغات جشنواره مقاومت حضور داشتند، طرفین با توجه با رویکرد بین‌المللی جشنواره و رسالت مشترک در عرصه تبیین نیازها و ضرورت‌های فرهنگ مقاومت به بحث و تبادل نظر پیرامون ابعاد و اهمیت بین‌المللی جشنواره فیلم مقاومت در جهان و منطقه و واکنش­های احتمالی رسانه‌های غربی و صهیونیستی پرداختند.

دبیر جشنواره مقاومت با تشریح ابعاد ملی و بین‌المللی این حرکت به رویکرد جهانی مفهوم مقاومت و استراتژی جشنواره پرداخت و گفت: جشنواره مقاومت قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی انقلاب اسلامی است که سابقه 32 ساله دارد و امسال با طراحی شعار "تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی" بیش‌تر بنا داریم که هدف‌گذاری‌های لازم را در عرصه ملی و بین‌المللی، نشانه‌شناسی و نشانه‌گذاری نمائیم.

دیباچه-محمد خزاعی


وی افزود: هم‌اکنون جشنواره با گذشت سه دوره بین‌المللی و برگزاری بیش از 40 هفته فیلم در دنیا شناخته شده است و دلیلش استقبال بیش از 1700 فیلمساز از 104 کشور دنیاست که برای ما فیلم ارسال کرده‌اند.

خزاعی با بیان اینکه در نظر داریم زنجیره‌ای از فیلمسازان مستقلی که در لوای مفهوم مقاومت می‌گنجند را گرد هم آوریم خاطرنشان ساخت: برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی که دیگر امروز در منطقه و حتی جهان آشناست باید از زبان سینما استفاده کنیم همچنانکه غربی‌ها دارند این کار را می‌کنند.

وی اضافه کرد: لازم است شبکه جهانی برای گسترش این ادبیات و گفتمان ایجاد نمائیم و شبکه المنار چه در حوزه اطلاع‌رسانی و چه در حوزه کشف ظرفیت‌ها و استعدادها می‌تواند به جشنواره کمک نماید.

به گفته وی؛ افق جشنواره در عرصه بین‌الملل گسترده است و نیاز است با تعامل رسانه‌های همسو به ویژه شبکه المنار فضایی فراهم شود تا جشنواره با تاثیرات فراگیر بین‌المللی همراه شود.

بنیل حموده مدیر شبکه المنار در تهران در این نشست با اشاره به اهمیت انعکاس جشنواره در خارج از ایران گفت: جشنواره مقاومت نقش و رسالت روشنگری در زمینه تعریف مقاومت در جهان را دارد بویژه که غربی‌ها همواره تلاش می‌کنند مقاومت را تحریف کنند. نمونه‌اش بهره‌برداری‌هایی است که از جریان داعش می‌کنند.

مدیر شبکه تلویزیونی المنار تصریح کرد: باید بکوشیم با کمک حرکت‌های فرهنگی و جشنواره‌ها و با یاری رسانه‌ها اجازه ندهیم مفهوم مقاومت تحریف شود.

وی ادامه داد: معتقدم باید از طریق رسانه‌های منطقه‌ای و مستقل دنیا به شناسایی ابعاد گسترده و اهمیت مفهوم مقاومت بپردازیم و در این مسیر شبکه المنار از هیچ کوشش و کمکی دریغ نخواهد کرد.

مدیرشبکه المنار در تهران اظهار خرسندی کرد که ارتباط شبکه با جشنواره گسترده‌تر شود تا بتوان کارهای نتیجه بخشی را رقم زد. در زمینه تبادل برنامه‌ها ما آمادگی داریم به صورت وسیعی در کنار مجریان جشنواره باشیم. در ایام برگزاری آمادگی داریم تا با حضور و استقرار در جشنواره نسبت به انعکاس این اتفاق مهم اقدام نمائیم.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
تبعات بی‌احترامی به کتاب از نگاه « اسماعیل آذر» در گفت و گو با « دیباچه »

بی‌احترامی به کتاب یا فروش کیلویی آن کار ناروایی است که به نفع نظام و کشور ما نیست!

۱۴:۲۰  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
مجید کیانی نوازنده پیشکسوت سنتور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

دلیل بی تفاوتی نسبت به موسیقی را نمی‌دانم | موسیقی فقط سرکوب می‌شود

۱۴:۵۳  -  ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
فریده سپاه‌منصور در گفتگو با دیباچه مطرح کرد؛

کاراکتر «محترم» در «دردسر‌های عظیم» نقش فریبنده‌ای بود | دوست داشتم واکسن ایرانی بزنم!

۱۳:۴۶  -  ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
گفت و گو دیباچه با کیانوش عیاری ؛

میخواهم کسی را استخدام کنم تا به جای من نفس بکشد!

۲۱:۰۱  -  ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
تهیه کننده مجموعه رسم عشق با دیباچه مطرح کرد؛

تقاص با نگاهی به بازتاب عملکرد‌های انسانی درزندگی وسرنوشت مقابل دوربین خواهد رفت

۰۰:۴۳  -  ۳۱ تير ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار