چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۸۴۰۲
تاریخ انتشار : ۱۰ : ۰۹ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
دیباچه: سوسن مقصودلو (بازیگر تئا‌تر، تلویزیون و سینما) از آرزوی خود برای آموزش بازیگری به کودکان در مراکز آموزشی مانند مدارس گفت.

به گزارش دیباچه به نقل از ایلنا، سوسن مقصودلو افزود: آرزوی من این است که آموزش بازیگری از دوران کودکی در مراکز آموزشی برقرار شود و وزارت آموزش و پرورش آن را در واحد‌های درسی منظور کند تا کودکان از‌‌ همان سنین طفولیت درس تعامل و همکاری و با هم بودن را بیاموزند.

مقصودلو قرار است به زودی آموزش تخصصی بازیگری کودک و نوجوان را در فرهنگسرای ارسباران، نور، فردوس و آفتاب برگزار کند که این کلاس‌ها در سه مقطع سنی خردسال، کودک و نوجوان خواهد بود.

دیباچه-سوسن مقصودلو


این بازیگر تئا‌تر و تلویزیون هدف از برگزاری این کلاس‌ها را چنین عنوان کرد: من از سال ۱۳۵۶ در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و فرهنگسرا‌ها مشغول تدریس تئا‌تر به افراد در مقاطع سنی مختلف هستم و این موجب شده به نقش و تاثیر کلیدی تئا‌تر روی کودکان پی ببرم.

مقصودلو ادامه داد: فکر می‌کنم با توجه به معضلاتی که کودکان و نوجوانان و والدینشان با آن دست به گریبانند، تئا‌تر و تمرینات گروهی‌اش بهترین راه برای حل بسیاری از این معضلات است.

او یادآور شد: در این کلاس‌ها فقط آموزش بازیگری هدف نیست؛ کودکان و نوجوانان در ابتدا می‌آموزند از طریق فعالیت جمعی به استقلال فردی دست پیدا کنند تا در بزرگسالی انسان مفیدتری بشوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱