دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  Monday, 12 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۸۱۰۶
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۰۹ - ۲۸ تير ۱۳۹۵

دیباچه: رییس انجمن مجسمه‌سازان ایران اعلام کرد که پس از دو دوره وقفه شرایط برگزاری هفتمین بی‌ینال مجسمه‌سازی در سال ۹۵ فراهم نشد و برگزاری این رویداد برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است.
به گزارش دیباچه به نقل از ایسنا، نادر قشقایی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری هفتمین بی‌ینال مجسمه‌سازی در سال ۹۵ با مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر انجام شده بود، اما به دلیل به نتیجه نرسیدن تعاملات با موسسه صبا و نزدیک شدن انتخابات هیأت مدیره انجمن مجسمه‌سازان، برگزاری این رویداد به سال آینده موکول شد.


او افزود: امیدوار هستیم با برگزاری انتخابات در مهرماه امسال و همفکری و مساعدت، شرایط برای برگزاری دوسالانه مجسمه‌سازی فراهم شود و سال آینده یک بی‌ینال گسترده و کامل داشته باشیم.


دباچه-نادر قشقایی


این هنرمند در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات انجمن مجسمه‌سازان طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: حمایت‌های مالی از طریق ارگان‌های ذی‌ربط وزارت ارشاد و شهرداری نه تنها برای مجسمه‌سازان، بلکه انجمن‌های دیگر هنری نیز باید در نظر گرفته شود. انجمن یک مجموعه‌ی تخصصی است که بیشتر اعضای آن فارغ‌التحصیلان رشته مجسمه‌سازی هستند و باید مورد حمایت قرار بگیرند.


قشقایی با انتقاد از برخی عملکردهای سازمان زیباسازی شهرداری تهران در قبال انجمن مجسمه‌سازان گفت: معمولا جزء روال کار است که دو نفر از اعضای هیأت مدیره انجمن در شورای انتخاب آثار حجمی حضور داشته باشند، اما می‌بینیم که سازمان از نظرات هنرمندانی که مد نظر خودش بوده بهره می‌گیرد. البته این یک معضل نیست، اما اصول کار این است که دو نفر از انجمن در شورا باشند.


این هنرمند همچنین بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات ما برگزاری سمپوزیوم‌ها و دوسالانه‌های مجسمه‌سازی بدون هماهنگی با انجمن است. انجمن در چارتی که از طرف وزارتخانه اعلام شده به عنوان رکن اصلی معرفی می‌شود، اما از انجمن نظرخواهی نمی‌شود.


قشقایی در ادامه گفت: سمپوزیومی با قیمت معقول در کاشان برگزار شد که هنرمندان در آن حضور پیدا کردند و آثار خوبی هم خروجی آن بود، اما سازمان زیباسازی برای برگزاری سمپوزیوم مشاهیر قیمتی در نظر گرفته است که مناسب نیست. انتظار ما از سازمان و آقای قالیباف این است که حداقل‌هایی را که برای یک کار لازم است و تعریف شده در نظر بگیرند که مشکلی پیش نیاید. انتظار داریم نماینده‌هایی از طرف انجمن برای همفکری در برگزاری این رویدادها حضور داشته باشند تا مشکلی برای اعضا پیش نیاید و هم شهرداری به خواسته خود برسد، هم هنرمندان متضرر نشوند.نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران مطرح کرد:

امروز تهران در شرایط کاملا قرمز کرونایی به سر می برد| چرخش ویروس جهش یافته انگلیسی تابلوی عمومی کشور است!

۱۶:۵۲  -  ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

درباره خودروی بتمن بیشتر بدانید!

۱۶:۵۷  -  ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو خودمانی دیباچه با حمیدرضا حافظ شجری ،بازیگر سریال « نوروز رنگی »

کسانی که مرا به خاطر شرایط جسمی‌ام مسخره می‌کردند الان از شدت خجالت نزدیکم نمی‌شوند!

۱۴:۱۶  -  ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

سینماهای تهران رسما تعطیل شد !

۱۳:۵۳  -  ۱۶ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار