شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰  |  Saturday, 23 October 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۷۹۰۵
تاریخ انتشار : ۳۵ : ۱۵ - ۲۷ تير ۱۳۹۵
دیباچه: به جای دلقک‌بازی بگویید چه کسانی باعث مرگ کیارستمی شدند
دیباچه:داریوش مهرجویی در واکنش به مصاحبه پزشک عباسی که خواستار عذرخواهی او از به کاربردن واژه احمق درباره برخی پزشکان شده بود، یادداشت تندی را منتشر کرد.به گزارش دیباچه؛داریوش مهرجویی کارگردان سینما که در مراسم بزرگداشت کیارستمی با عصبانیت پزشکان مقصر را قاتل خوانده بود، در پی انتشار عکس‌های دکتر حسن عباسی متخصص ارتوپدی بیمارستان جم با نوشته‌هایی دور از انتظار و فحاشی، جوابیه‌ای را منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید.

photo_2016-07-16_11-40-04

«آقای دکتر، سعى نکنید بی‌لیاقتی، بی‌کفایتى و بی‌مسئولیتی خود و برخی همکاران‌تان را زیر نقاب الفاظی نظیر صنعتی/ سنتی که فقط خودتان معنای آن را می‌دانید و احتمالا سخت گرفتارش هستید پنهان نمایید.

حیف از روپوش سفید پاکى که بر تن شماست.

بهتر بود به‌جای این دلقک‌بازی‌ها خود شما به عنوان یک پزشک هرچه زود‌تر آشکار می‌کردید که چه کسی و چه کسانی باعث مرگ دلخراش کیارستمی عزیز ما شدند.

انگار باید براى شما بازهم تاکید کنم که خطاب من به کل جامعه پزشکى نبوده و نیست، فقط خطاب به پزشکانى است که در طول درمان کیارستمى سهل‌انگارى کردند و تمام شواهد و مدارک آن نزد خانواده کیارستمى موجود است.

بد نیست فیلم «آسمان محبوب» من را ببیند که چگونه از یک پزشک متعهد و با وجدان که جان خود را فداى بیمارانش مى‌کند، تقدیر کرده‌ام.»

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نادر فلاح در گفتگو با دیباچه از چالش‌های نقش خود می‌گوید

خانه تئاتر با خانه سینما تعامل داشته باشند و بگویند حتما از بچه های تئاتر برای نقش ها در فیلم ها استفاده کنند!

۱۱:۰۷  -  ۲۹ مهر ۱۴۰۰
دیباچه گزارش می‌دهد

روایتی از تولد دوباره یک فرهنگ/کشتی قصه به راه افتاد!

۱۳:۰۰  -  ۲۴ مهر ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها