پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳  |  Thursday, 13 June 2024

دیباچه

کد خبر: ۱۷۴۸۵
تاریخ انتشار : ۴۱ : ۱۷ - ۲۵ تير ۱۳۹۵
در هم اندیشی مدیران سازمان سینمایی ،مسئولان شورای صنفی نمایش و مدیران پردیس های سینمایی عنوان شد
دیباچه: نخستین  جلسه مدیران پردیس های سینمایی تهران با بحث و تبادل نظر در خصوص  آیین نامه و ضوابط نمایش سال 95وطرح مشکلات اکران در این حوزه با برگزار شد. 

دیباچه-سازمان سینمایی

به گزارش دیباچه به نقل از روابط عمومي سازمان سينمايي  ،در جلسه صبح چهارشنبه 23 تیر كه با حضور معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، مدیر کل سینمای حرفه ای ،رییس شورای صنفی نمایش و مدیران پردیس های سینمایی در محل سازمان سينمايي شد در فضای همدلی و وهمفكري ،حاضران در جلسه با تاکید بر پایبندی به مفاد آیین نامه شورای صنفی اکران سال 1396-1395 به بیان مشکلات و مسایل اجرای آيين نامه در حوزه نمايش و اكران برای پردیس های سینمایی پرداختند .

در ابتدای جلسه " محمد رضا فرجی "مدیر کل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی با اشاره به گلایه ها ،از مدیران پردیس های سینمایی درخواست کرد تا مصوبات شورای صنفی نمایش را طبق آیین نامه اجرایی مصوب اجرا کنند .

وی با تأکید برتشکیل این جلسه برای تفاهم و همدلی  ، از پردیس های سینمایی خواست به عنوان همکار و یاری دهنده ،تلاش کنند تامصوبات این شورا به درستی اجرایی شود.

در اين جلسه  ،  "حبیب ایل بیگی " معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سينمايي، با تشکراز حاضرین در جلسه خواستار تداوم اینگونه این جلسات شد.

" ایل بیگی " با اشاره به اتفاق خوب و مثبت فروش در سه ماهه نخست سالجاری از مدیران پردیس های سینمایی تهران خواست تا با سرویس دهی مناسب ،رعایت نظم و انضباط در اکران و در نهایت جلب رضایت مردم شاهد تداوم این روند باشیم.

وی با اعلام تصميم قطعي سازمان سينمايي براي حمايت همه جانبه از هنر –صنعت سينما در كشوربا اشاره به کمک گیری و استفاده از نظرات مردم و سالن دارها در حوزه اکران و همچنین نظارت مداوم سازمان سینمایی برای تداوم  روند روبه رشد و مطلوب فروش فیلم ها افزود : فقط با صرف اتکا به رقم فروش یک فیلم نمی توان سلیقه مخاطبان را سنجید وانشاءالله با برنامه ریزی و استفاده مناسب از بحث های مرجع ،به بستر سازی برای ایجاد فرهنگ سینما رفتن در میان مردم بپردازیم.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در خاتمه از خروج شورای صنفی نمایش از سازمان سینمایی و برگزاری جلسات در خانه سینما ابراز رضایت کرد.

الزام پردیس های سینمایی به اکران 6سانس در روز با توجه به پراکندگی جغرافیایی این سالن ها در مناطق مختلف شهری و ترکیب متفاوت مخاطبین، هزینه های باالای لامپ سرور در این سالن ها به خاطر نمایش زیاد در سانس های کم یا بدون مخاطب ،اجازه کم یا زیاد کردن نوبت اکران فیلم ها بر اساس استقبال مخاطب پس از دو هفته نمایش بر اساس الزام در قرارداد از جمله خواسته های حاضرین در جلسه بود.

در ادامه " همایون اسعدیان "رییس شورای صنفی نمایش ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با مدیران پردیس های سینمایی گفت:فروش خوب و استقبال بی نظیر از سینما در سال جاری مرهون زحمات مجموعه دوستان بوده است و بنده از طرف شورای صنفی اکران از دوستان سپاسگذاری می کنم.

رییس شورای صنفی نمایش فیلم با بیان اینکه خواسته های شورای صنفی تنها اجرای آیین نامه ها و مصوبات شورا  می باشد گفت ما همه سعی خود را برای پیشبرد منافع کلی سینما با همکاری و همیاری شما عزیزان انجام میدیم  و امیدواریم شما هم با اجرای مصوبات برای رسیدن به اعتلای سینما ما را یاری کنید.

وی در ادامه افزود ما مرتب با تذکر کارگردانان و تهیه کنندگان فیلم ها در خصوص اکران تک سانس و دوسانس فیلم ها مواجه ایم و از شما می خواهیم تا مطابق قرارداد فیلم ها در سه سانس چرخشی با رعایت اعتدال اکران کنید.

در این جلسه " محمد قاصد اشرفی"رییس صنف سینما داران و مدیر مجتمع سینمایی  ماندانا هم با اشاره به اینکه در آیین نامه فعلی سقف خواسته های پردیس های سینمایی در حوزه اکران بر آورده نشده است گفت: آیین نامه فعلی با مشارکت نخبگان حوزه سینما تدوین شده و علیرغم وجود محاسن و معایب ظاهری در روح آن منافع کلیت سینما دیده شده است و فقط به پردیس های سینمایی پرداخته نشده است.

دراين جلسه "همایون اسعدیان"رییس شورای صنفی نمایش ،"محمد قاصد اشرفی" مدیر مجتمع سینمایی ماندانا،"محمد رضا صابری " مدیر پردیس کوروش،"حسین اسلامی " مدیر اریکه ایرانیان، "وحید عابدین" مدیر پردیس جوان ، " فرجام آژیر" مدیر پردیس راگا ،"مقصود نیا " مدیر سینما ایران، " حسین مقیمی " مدیر سینما مرکزی،"مجید فولادی" مدیر پردیس راگا ،"امیر عباس گردان " مدیر پردیس سمرقند ، "مسعودنجفی " مدیرپردیس تماشا ،" میلاد مالکی" مدیر داخلی کوروش ، "حبیب ایل بیگی"و "محمد رضا فرجی" شركت داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

امیدوارم که رئیس جمهور بعدی، راه شهید جمهور را ادامه بدهد

۱۶:۲۳  -  ۱۹ خرداد ۱۴۰۳
گفتگو دیباچه با مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش

کار سنجش نزدیک به ۲۰ هزار نوآموز عشایری انجام شده است!

۱۶:۳۵  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
گزارش دیباچه از نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

تمهیدات ترافیکی  سی و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعلام شد

۱۶:۱۲  -  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
عضو تیم‌ملی فوتسال بانوان در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

به همه آرزوهایم در فوتسال رسیدم/ کسب موفقیت همیشه دشوار است

۱۷:۱۶  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
حادثه تلخ برای عمو قناد

مجری خاطره ساز، از تصادف جان سالم به در برد

۱۱:۲۴  -  ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
کارگردان میرو در گفتگو با دیباچه:

آثارم بر اساس قصه‌های استان سیستان و بلوچستان و فرهنگ بلوچ است

۱۷:۰۲  -  ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
کاپیتان تیم‌ملی تنیس در گفتگو با «دیباچه» مطرح کرد؛

صعود به دسته ۲ جهان دشوار است/ شرایط فعلی ادامه یابد پیشرفت تنیس متوقف می‌شود!

۱۲:۴۹  -  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
رهبر انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت:

تشییع باشکوه شهدا نشان داد ملت ایران زنده است

۱۷:۰۰  -  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳