چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۷۴۴۱
تاریخ انتشار : ۵۱ : ۱۴ - ۲۵ تير ۱۳۹۵
دیباچه: پرویز تناولی با بیان اینکه آنچه در برخی رسانه‌ها علیه او مطرح می‌شود را تکذیب می‌کند، گفت: ادعای شکایت یک مجموعه‌دار خصوصی از من که از سوی برخی سایت‌ها گفته می‌شود؛ کذب محض است.دیباچه-تناولی

به گزارش دیباچه به نقل از ایلنا؛ در یکی از سایت‌های خبری درباره موضوع ممنوع الخروجی پرویز تناولی و اتهامات وارده به این هنرمند، آمده بود؛ شکایت یک مجموعه‌دار خصوصی علت ممنوع‌الخروجی تناولی است.

پرویز تناولی در نمایشگاهی در سال گذشته؛ خواستار خرید یا معاوضه تعدادی از نخستین مجسمه‌هایش که در مالکیت یکی از مجموعه‌داران بود، می‌شود.

براساس ادعای این سایت خبری؛ به دلیل عدم انجام تعهدات از سوی تناولی؛ این مجموعه‌دار خصوصی برای احقاق حقوقش، ناچار به پیگیری حقوقی شد و از این هنرمند شکایت می‌کند. در همین راستا با دستور قضایی، تناولی به عنوان یک بدهکار تا زمان تعیین تکلیف این پرونده که ارزشی مالی بسیار بالایی دارد، ممنوع‌الخروج شد.

پرویز تناولی با بیان اینکه تبلیغات سوء در رسانه‌ها علیه او می‌شود، درباره ادعاهای مطرح شده از سوی برخی رسانه‌ها به خبرنگار ایلنا گفت: آنچه از سوی برخی رسانه‌ها مبنی بر شکایت مجموعه‌دار خصوصی از من مطرح شده را تکذیب می‌کنم. حدود سی‌سال است که هیچ سفارشی را قبول نکرده و پولی بابت آن نگرفته‌ام. این موضوع مربوط به معاوضه‌ای است که در حدود ۸ ماه پیش انجام شده.

او با بیان اینکه در حال حاضر ترجیح می‌دهم درباره پرونده‌ام صحبتی نکنم، ادامه داد: آنچه در کیفرخواست من آمده بود‌‌ همان موضوعی است که قبلا به آن اشاره کردم.

این هنرمند گفت: چگونه ممکن است شکایت یک مجموعه‌دار منجر به اتهاماتی "تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب" که در کیفرخواست آمده، شود؟!

تناولی با تاکید دوباره بر رد ادعاهای مطرح شده در برخی سایت‌ها علیه خود گفت: اگر این دوستان راست می‌گویند مدارکی در این زمینه ارائه دهند. این معاوضه به صورت کامل انجام شده و مجموعه‌دار مورد نظر برخی از تابلوهایی که من به او داده بودم را فروخته است.

 

دیباچه-تناولی2
برچسب ها: پرویز تناولی
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱