سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰  |  Tuesday, 18 January 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۶۸۷۱
تاریخ انتشار : ۱۷ : ۱۶ - ۲۲ تير ۱۳۹۵
در جلسه مسئولان مرکز گسترش و مؤسسه تصویر شهر مطرح شد:
دیباچه:در جلسه‌ای که عصر دیروز (دوشنبه 21 تیرماه 1395) با حضور مسئولان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و مؤسسه تصویر شهر برگزار شد، مشارکت در تولید فیلم‌های مستند و انیمیشن مرتبط با شهر تهران و همکاری در برپایی جشنواره‌های سینماحقیقت و شهر، مورد بحث و توافق قرار گرفت.

به گزارش دیباچه، در این جلسه که با حضور آقایان سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد (مدیرعامل مرکز)، سیّدعلی احمدی (مدیرعامل مؤسسه تصویر شهر)، مرتضی رزاق‌کریمی (قائم مقام و معاون فرهنگی مرکز)، علیرضا قاسم‌خان (معاون پژوهشی مرکز) و رضا اصلاح (مدیر تولید مؤسسه) در این «مرکز» برگزار شد، طرفین به تبیین راهکارهای حداکثری برای مشارکت فیمابین در تولید آثار مرتبط با شهر تهران پرداختند.

در این نشست، طرفین توافق کردند که مجموعه تولیدات مستند و انیمیشن با موضوعات فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، زیست محیطی، معماری و... شهر تهران را بعنوان فعالیت مشترک مورد حمایت قرار دهند.

دیباچه-همکاری مرکز گسترش و تصویر شهر


ضمن اینکه مقرر شد تا مرکز گسترش پروژه‌های مصوب شهری خود با موضوع شهر تهران را برای همکاری مشترک به مؤسسه تصویر شهر معرفی کند. البته این نوع همکاری صرفاً جنبه مالی نداشته و به لحاظ فکری و محتوایی و پشتیبانی علمی و پژوهشی نیز مورد توجه خواهد بود.

لازم به ذکر است که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از مدتی قبل، همکاری در تولید فیلم‌های مستند شهری را با مشارکت مؤسسه تصویر شهر آغاز کرده که فیلم مستند «خیابان مولوی» به کارگردانی «شهرام میراب‌اقدم» بعنوان اولین محصول مشترک دو مجموعه به تصویب رسیده و هم اینک در مرحله تصویربرداری است.

گفتنی است که همکاری مشترک در برگزاری جشنواره‌های «سینماحقیقت» و «شهر» نیز از دیگر محورهای مورد بحث و توافق این نشست بود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو «دیباچه» با رئیس مرکز پویانمایی صبا

پخش بی رویه انیمیشن‌های خارجی در پلتفرم‌ها، مانع رشد و توسعه انیمیشن داخلی است

۱۱:۲۴  -  ۲۷ دی ۱۴۰۰
گفتگو دیباچه با آقای دوبلور و آقای مجری- بازیگر درباره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران

شروین قطعه‌ای: از نمایشگاه مجازی کتاب استقبال چندانی نخواهم کرد / کیوان ساکت‌اف: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب به محیط زیست کمک می‌کند

۱۶:۵۹  -  ۲۲ دی ۱۴۰۰
تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی "چیا" به دیباچه گفت

فیلمنامه و قصه جذاب، تضمین کننده موفقیت انیمیشن‌ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است

۱۵:۳۶  -  ۲۱ دی ۱۴۰۰
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها