دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱  |  Monday, 23 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۶۸۰۷
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۴ - ۲۲ تير ۱۳۹۵
دیباچه: برنامه موسیقی محور «نقد موسیقی» شب گذشته (دوشنبه) با حضور رضا یزدانی و با موضوع «مخاطب ایرانی و موسیقی پاپ - راک» از شبکه چهار سیما پخش شد.

دیباچه - رضا یزدانی

به گزارش دیباچه، به نقل از روابط عمومی برنامه «نقد موسیقی»،  رضا یزدانی، خواننده پاپ - راک در آغاز این برنامه با اشاره به اینکه یکی از پرکارترین خواننده‌ها در تیتراژخوانی محسوب میشود، گفت: تا به حال تیتراژهای بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی را خوانده ام که به همین خاطر از نظر اغلب مخاطبانم صدای من به سینما گره خورده و به نوعی اغلب آثارم رنگ و بویی از سینما و جلوه های گوناگون آن به خود میگیرد.

وی در ادامه در خصوص ویژگی های یک تیتراژ موفق گفت: بدون شک یک تیتراژ موفق میتواند مخاطبان بسیاری را جذب سریال و یا اثر سینمایی مورد نظر بکند و از سویی دیگر مخاطبان تنها شاید یک یا دو بار یک اثر سینمایی و یا سریال را تماشا کنند اما ممکن است همان مخاطب تیتراژ آن اثر را بارها بشنوند که بدین صورت آن اثر نمایشی برایش تداعی میشود.

یزدانی در ادامه در خصوص سبک کاری خود گفت: همیشه در وهله اول من ترانه را انتخاب میکنم و بر اساس ترانه، ملودی ساخته میشود و در اغلب موارد نیز شاید آثار کاملا بر اساس موسیقی راک تنظیم شده و برخی مواقع هم اینچنین نبوده است و از سوی دیگر سبک راک در بدو شروع در ایران از الگوی غربی تبعیت میکرد و جنبه اعتراضی و اجتماعی داشت که من سعی کرده ام موسیقی راک را متناسب با فرهنگ جامعه خود به مخاطبان ارائه دهم.

علی اوجی در این برنامه درمورد مخاطب شناسی موسیقی پاپ گفت: همانطور که همه به خوبی آگاه هستند، موسیقی پاپ از مخاطبان عام بیشتری نسبت به سایر گونه های موسیقی برخوردار است به طوری که در جوامع امروز فرهنگ شنیداری عامه مردم به سمت و سوی موسیقی پاپ گرایش پیدا کرده است و  این گونه موسیقی از طرفداران بیشتری نسیت با سایر ژانرها برخوردار است.

این تهیه کننده موسیقی ادامه داد: صنعت موسیقی یک صنعت سودآور در جهان محسوب میشود و امروزه مخاطبان تاثیر زیادی در این سود بزرگ ایفا می کنند.

اوجی در ادامه به نقش تهیه کنندگان در این صنعت اشاره کرد و گفت: تهیه کنندگان و سرمایه داران موسیقی نیز اگر با علم و تحقیق بتوانند در عرصه موسیقی سرمایه گذاری کنند بالطبع هم می توانند موجب ارتقای سطح کیفی و کمی آثار موسیقایی کشور خود شوند و هم خودشان از سود قابل توجهی در عرصه موسیقی برخوردار شوند.

پیروز ارجمند، مجری کارشناس برنامه نقد موسیقی در این برنامه گفت: صنعت سینما و موسیقی بخش اعظمی از پیشرفت خود را مدیون رسانه است چرا که موسیقی بدون رسانه دوامی نخواهد داشت، البته موسیقی از معدود هنرهایی است که با کمک رسانه می تواند روی پای خود بایستد و با کمک رسانه ها به اوج برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار
پرطرفدار ترین ها