جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱  |  Friday, 07 October 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۶۸۰۷
تاریخ انتشار : ۱۳ : ۱۴ - ۲۲ تير ۱۳۹۵
دیباچه: برنامه موسیقی محور «نقد موسیقی» شب گذشته (دوشنبه) با حضور رضا یزدانی و با موضوع «مخاطب ایرانی و موسیقی پاپ - راک» از شبکه چهار سیما پخش شد.

دیباچه - رضا یزدانی

به گزارش دیباچه، به نقل از روابط عمومی برنامه «نقد موسیقی»،  رضا یزدانی، خواننده پاپ - راک در آغاز این برنامه با اشاره به اینکه یکی از پرکارترین خواننده‌ها در تیتراژخوانی محسوب میشود، گفت: تا به حال تیتراژهای بسیاری از سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی را خوانده ام که به همین خاطر از نظر اغلب مخاطبانم صدای من به سینما گره خورده و به نوعی اغلب آثارم رنگ و بویی از سینما و جلوه های گوناگون آن به خود میگیرد.

وی در ادامه در خصوص ویژگی های یک تیتراژ موفق گفت: بدون شک یک تیتراژ موفق میتواند مخاطبان بسیاری را جذب سریال و یا اثر سینمایی مورد نظر بکند و از سویی دیگر مخاطبان تنها شاید یک یا دو بار یک اثر سینمایی و یا سریال را تماشا کنند اما ممکن است همان مخاطب تیتراژ آن اثر را بارها بشنوند که بدین صورت آن اثر نمایشی برایش تداعی میشود.

یزدانی در ادامه در خصوص سبک کاری خود گفت: همیشه در وهله اول من ترانه را انتخاب میکنم و بر اساس ترانه، ملودی ساخته میشود و در اغلب موارد نیز شاید آثار کاملا بر اساس موسیقی راک تنظیم شده و برخی مواقع هم اینچنین نبوده است و از سوی دیگر سبک راک در بدو شروع در ایران از الگوی غربی تبعیت میکرد و جنبه اعتراضی و اجتماعی داشت که من سعی کرده ام موسیقی راک را متناسب با فرهنگ جامعه خود به مخاطبان ارائه دهم.

علی اوجی در این برنامه درمورد مخاطب شناسی موسیقی پاپ گفت: همانطور که همه به خوبی آگاه هستند، موسیقی پاپ از مخاطبان عام بیشتری نسبت به سایر گونه های موسیقی برخوردار است به طوری که در جوامع امروز فرهنگ شنیداری عامه مردم به سمت و سوی موسیقی پاپ گرایش پیدا کرده است و  این گونه موسیقی از طرفداران بیشتری نسیت با سایر ژانرها برخوردار است.

این تهیه کننده موسیقی ادامه داد: صنعت موسیقی یک صنعت سودآور در جهان محسوب میشود و امروزه مخاطبان تاثیر زیادی در این سود بزرگ ایفا می کنند.

اوجی در ادامه به نقش تهیه کنندگان در این صنعت اشاره کرد و گفت: تهیه کنندگان و سرمایه داران موسیقی نیز اگر با علم و تحقیق بتوانند در عرصه موسیقی سرمایه گذاری کنند بالطبع هم می توانند موجب ارتقای سطح کیفی و کمی آثار موسیقایی کشور خود شوند و هم خودشان از سود قابل توجهی در عرصه موسیقی برخوردار شوند.

پیروز ارجمند، مجری کارشناس برنامه نقد موسیقی در این برنامه گفت: صنعت سینما و موسیقی بخش اعظمی از پیشرفت خود را مدیون رسانه است چرا که موسیقی بدون رسانه دوامی نخواهد داشت، البته موسیقی از معدود هنرهایی است که با کمک رسانه می تواند روی پای خود بایستد و با کمک رسانه ها به اوج برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفتگو دیباچه با سردار سرتیپ "بهمن کارگر" رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید آثار در این عرصه حمایت همه جانبه خواهد کرد/ "موقعیت مهدی" اثری با روایت صحیح بود

۱۰:۰۵  -  ۲۸ شهريور ۱۴۰۱
در گفت و گو دیباچه با "سید محمدرضا خوشرو "مدیر شبکه نسیم مطرح شد

شبکه نسیم بزودی پربار می‌شود / «خندوانه» تا پایان سال ۱۴۰۱ به روی آنتن نمی‌رود / « دورهمی و کتاب باز » هرگز تعطیل نمی شوند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ مهر ۱۴۰۱
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱