چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱  |  Wednesday, 25 May 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۵۵۹۵
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۱۱ - ۱۸ تير ۱۳۹۵
یکی از اعضای هیات انتخاب نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر شهر:
دیباچه: محمد لارتی که به عنوان یکی از اعضاء هیات انتخاب نمایش‌های خیابانی پنجمین جشنواره تئاتر شهر، ارزیابی متون و انتخاب طرح‌های این بخش را به عهده داشته، معتقد است کیفیت آثار و موضوعات نشان می دهد که جشنواره راه خود را پیدا کرده است.

دیباچه- جشنواره تئاتر شهر

به گزارش دیباچه، به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره تئاتر شهر، محمد لارتی؛ زبان‌شناس، کارگردان و آهنگساز تئاتر در رابطه با بررسی طرح‌های خیابانی این دوره از جشنواره گفت: کیفیت وموضوعات ارزشمندی با محوریت مدیریت شهری و مشکلات شهر و شهر نشینی در این دوره از جشنواره به چشم می‌آمد.

وی افزود: طی بررسی طرح‌های خیابانی، نوعی بلوغ و رشد چشمگیرکمی و کیفی درموضوعات دیده می‌شد که با در نظر گرفتن معضلات شهر و شهرنشینی و همچنین توجه به لزوم برنامه‌ریزی در مدیریت شهری توسط هنرمندان حرفه‌ای تئاتر کشور در طرح‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اولویت‌های موضوعی در فراخوان جشنواره تئاتر شهر، گفت: تعداد زیادی از این طرح‌ها ومتون نمایشی پیشنهادهای ارزشمند و قابل توجهی برای مدیریت شهری ارائه داده‌1اند.

لارتی پرداختن به موضوع معضلات و ارائه راه‌حل مشکلات شهری را یکی از ویژگی‌های این جشنواره عنوان کرده و گفت: به نظر من شهرداری بهترین راه را برای دستیابی به اهداف خود در زمینه مدیریت شهری انتخاب کرده است زیرا امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا پس انجام آزمون خطاهای بسیار به این نتیجه رسیده‌اند که راه‌حل بسیاری از مشکلات شهری و مدیریت کارآمد شهری تنها با مشارکت حداکثری مردم و برقراری ارتباط و آموزش به شهروندان امکان‌پذیر است.

این کارگردان تئاتر افزود: به درستی می‌توان گفت جشنواره تئاتر شهر به عنوان یکی از ابزار های کار آمد در جهت رشد و ارتقاء سلامت شهروندان و همچنین پیشبرد اهداف کلان شهرداری تهران در زمینه مدیریت شهر و شهرنشینی مامورت خود را به نحو احسن به انجام رسانده است.

وی تصریح کرد: جشنواره تئاتر شهر با تولید و اجرای نمایش‌های خیابانی فاخر و هدفمند راه درست را پیدا می‌کند و به انجام می‌رساند. از این روی شهرداری تهران به درستی راه را پیدا کرده است. ولی تا چه اندازه بتواند از این ظرفیت عظیم و ارزشمند استفاده کند باید در آینده در این خصوص قضاوت کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
گفت و گو دیباچه با "علی توکل نیا " کارگردان فیلم سینمایی "چندمیگیری گریه کنی۲"

اعتقادی به انتقال پیام به واسطه ساخت آثار نمایشی ندارم / " چند میگیری گریه کنی ۲" کمدی‌تر و شیرین‌تر از فصل اول آن است!

۱۳:۱۹  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
احمد کاوری کارگردان و بازیگر تلویزیون در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

محسن برمهانی، انتخاب شایسته‌ای برای سمت معاونت سیما است / امیدوارم بحران مخاطب رسانه ملی برطرف شود

۱۳:۳۷  -  ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با « مجتبی فلاحی » بازیگر سریال «حکم رشد»

« حکم رشد » بیشترین بازدید را در « تلوبیون» داشته ، این نشان‌ از قصه جذاب و بازی قابل قبول نقش آفرینان دارد!

۱۳:۵۶  -  ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در گفت و گو اختصاصی با دیباچه مطرح کرد

استاد " فاطمی نیا "نسخه دوم کسی نبود

۱۲:۰۱  -  ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
گفت و گو اختصاصی «دیباچه» با "سعید عمرانی" معاون قضایی دادستان کل کشور

هرموضوعی که عفت عمومی را جریحه دار کند، دادستان با قاطعیت وبدون شکایت شکات به آن ورود خواهد کرد

۱۵:۴۶  -  ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار