چهارشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۱  |  Wednesday, 28 September 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۵۵۹۵
تاریخ انتشار : ۲۲ : ۱۱ - ۱۸ تير ۱۳۹۵
یکی از اعضای هیات انتخاب نمایش‌های خیابانی جشنواره تئاتر شهر:
دیباچه: محمد لارتی که به عنوان یکی از اعضاء هیات انتخاب نمایش‌های خیابانی پنجمین جشنواره تئاتر شهر، ارزیابی متون و انتخاب طرح‌های این بخش را به عهده داشته، معتقد است کیفیت آثار و موضوعات نشان می دهد که جشنواره راه خود را پیدا کرده است.

دیباچه- جشنواره تئاتر شهر

به گزارش دیباچه، به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره تئاتر شهر، محمد لارتی؛ زبان‌شناس، کارگردان و آهنگساز تئاتر در رابطه با بررسی طرح‌های خیابانی این دوره از جشنواره گفت: کیفیت وموضوعات ارزشمندی با محوریت مدیریت شهری و مشکلات شهر و شهر نشینی در این دوره از جشنواره به چشم می‌آمد.

وی افزود: طی بررسی طرح‌های خیابانی، نوعی بلوغ و رشد چشمگیرکمی و کیفی درموضوعات دیده می‌شد که با در نظر گرفتن معضلات شهر و شهرنشینی و همچنین توجه به لزوم برنامه‌ریزی در مدیریت شهری توسط هنرمندان حرفه‌ای تئاتر کشور در طرح‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اولویت‌های موضوعی در فراخوان جشنواره تئاتر شهر، گفت: تعداد زیادی از این طرح‌ها ومتون نمایشی پیشنهادهای ارزشمند و قابل توجهی برای مدیریت شهری ارائه داده‌1اند.

لارتی پرداختن به موضوع معضلات و ارائه راه‌حل مشکلات شهری را یکی از ویژگی‌های این جشنواره عنوان کرده و گفت: به نظر من شهرداری بهترین راه را برای دستیابی به اهداف خود در زمینه مدیریت شهری انتخاب کرده است زیرا امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا پس انجام آزمون خطاهای بسیار به این نتیجه رسیده‌اند که راه‌حل بسیاری از مشکلات شهری و مدیریت کارآمد شهری تنها با مشارکت حداکثری مردم و برقراری ارتباط و آموزش به شهروندان امکان‌پذیر است.

این کارگردان تئاتر افزود: به درستی می‌توان گفت جشنواره تئاتر شهر به عنوان یکی از ابزار های کار آمد در جهت رشد و ارتقاء سلامت شهروندان و همچنین پیشبرد اهداف کلان شهرداری تهران در زمینه مدیریت شهر و شهرنشینی مامورت خود را به نحو احسن به انجام رسانده است.

وی تصریح کرد: جشنواره تئاتر شهر با تولید و اجرای نمایش‌های خیابانی فاخر و هدفمند راه درست را پیدا می‌کند و به انجام می‌رساند. از این روی شهرداری تهران به درستی راه را پیدا کرده است. ولی تا چه اندازه بتواند از این ظرفیت عظیم و ارزشمند استفاده کند باید در آینده در این خصوص قضاوت کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیباچه:

اخلاق حرفه‌ای در سینما از اهمیت زیادی برخوردار است/ سیمرغ‌ها در جشنواره‌ها باید معنای واقعی پیدا کند

۱۶:۲۸  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
گزارش تصویری دیباچه

شاهکار بچه‌های معلول و ناشنوا در تئاتر شهرزاد

۱۱:۲۶  -  ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
گفتگو دیباچه با داریوش مؤدبیان

تئاتر تلویزیونی حیثیت تولید تلویزیونی است / من همیشه خود را یک پژوهشگر می‌دانم

۱۷:۰۷  -  ۲۰ شهريور ۱۴۰۱
«دیباچه» در گزارشی بررسی کرد؛

چرا « یاغی » را اثری فاخر و باورپذیر برای معرفی کُشتی نمی‌دانیم؟

۱۷:۲۵  -  ۲۳ شهريور ۱۴۰۱
روز‌های منتهی به اربعین/ ثانیه‌هایی که ما را به اربعین وصل میکند

حجت الاسلام سرلک در گفتگو با دیباچه: پیاده روی اربعین را از آمیزه‌های سلیقه‌ای خارج کنیم/ طهارت شرط افزایش رزق

۱۶:۵۹  -  ۱۹ شهريور ۱۴۰۱