شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱  |  Saturday, 02 July 2022

دیباچه

کد خبر: ۱۴۰۲۲
تاریخ انتشار : ۵۳ : ۱۱ - ۰۹ تير ۱۳۹۵
دیباچه:محمد مهدی عسگرپور کارگردان سینما و تلویزیون، مدیریت آگاهانه مدیران فرهنگی را در دفع تحریفات و خطرات احتمالی آرمان‌های انقلاب اسلامی بسیار ثمربخش دانست.

به گزارش دیباچه ، عسگرپور در گفتگو با روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با توجه به نقش هنرمندان و سینماگران در جلوگیری از تحریف احتمالی اهداف والای انقلاب و  امام (ره) یادآور شد: تغییر و تحریف اهداف اصلی یک نظام فکری بعضا توسط برخی از پیروان و حامیان همان اندیشه و آن‌هم تنها به منظور تبیین اهداف و منافع شخصی یا جناحی صورت می‌گیرد.

کارگردان فیلم سینمایی « قدمگاه» اعمال تحریف توسط برخی افراد ذی‌نفع را امری ممکن و اجنتاب‌ناپذیر دانست و بیان کرد: در همه جای دنیا سخنان و اندیشه‌های رهبران فکری و سیاسی بعد از مدتی توسط برخی گروه‌ها و افراد در راستای اهداف مد نظرشان  مورد تغییر قرار می‌گیرد و ایران اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نیست، حتی فرمایشات پیامبر اکرم (ص) نیز توسط برخی از نزدیکان زمان حیات ایشان بعد از رحلتشان مورد تحریف قرار گرفت.

دیباچه-محمدمهدی عسگرپور


وی در همین رابطه افزود: این برداشت ناصواب و در عین حال هدفمندانه از  اعتقادات و اندیشه‌های رهبر یک جامعه یا آرمان‌های یک جوشش انقلابی اگر چه امری طبیعی بوده و ریشه تاریخی دارد، اما حاوی تبعات ناگواری اعم از عدم معرفی صحیح مولفه‌های ارزشمند و حقیقی به نسلی است که دلایل بروز آن انقلاب یا رهبر جامعه را درک نکرده اند.

مدیر عامل پیشین بنیاد سینمایی فارابی، مهم‌ترین دلیل تهدید اهداف انقلاب را مطامع اقتصادی و مالی خواند و عنوان کرد: یکی از برجسته‌ترین عواملی که مسبب بروز این دست اقدامات شده است ، دستیابی به خواسته‌های اقتصادی توسط برخی سودجویان است.

کارگردان فیلم سینمایی «مهمان داریم» در عین حال با توجه به گسترش شبکه‌های اینترنتی و دسترسی آسان و فراگیر مردم به اطلاعات خاطر نشان کرد: خوشبختانه امروزه به علت وجود شبکه‌های اجتماعی و امکان دسترسی همگانی مردم به اطلاعات، جریانات فکری و به ویژه سیاسی در شکل حقیقی‌تری در جامعه منتشر می‌شود و این پیشرفت رسانه ای می‌تواند در تبیین حقیقی اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب موثر بوده و تا حدودی نسل جوان امروزی را از خطر دست‌یابی به اطلاعات تحریف شده حفظ نماید.

کارگردان مجموعه تلویزیونی «جراحت» ضمن اشاره به تاثیر آثار فیلم‌سازان و سینماگران در جلوگیری از این قبیل غرض‌ورزی ها بیان کرد: با وجود اینکه تا به امروز همواره حساسیت مدیران فرهنگی در خصوص اجرای صحیح و طرح‌ریزی درست و موثر در دفع خطرات و تحریفات احتمالی و تهدید ارزش‌های واقعی انقلاب اسلامی مورد تاکید بوده است؛ اما همچنان لزوم این تاکید به صورت پررنگ‌تری احساس می‌شود.

مدیر عامل سابق خانه سینما در خاتمه، تحقق اهداف جشنواره‌های موضوعی و مضمونی مانند جشنواره فیلم مقاومت را از طریق اتخاذ سیستم مدیریتی جامع و کارآمد امکان‌پذیر دانست و افزود: قاعدتا اساس کار جشنواره ها مبنی بر پایه‌گذاری و اشاعه یک تفکر بوده و هر یک از آن‌ها در موضوع خود مروج فرهنگی خاص در جامعه هستند؛ لذا با توجه به این خصیصه مهم، جشنواره‌های موضوعی باید پیش از هر چیز، با مدیریتی آگاهانه دست به برگزاری چنین رویداد سینمایی بزنند؛ چرا که در غیر این صورت نتایج، اهداف و سیاست‌های اجرایی جشنواره ها از دایره نظریه‌ها فراتر نخواهد رفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
ابراهیم فروزش کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با دیباچه مطرح کرد

ارگان‌های دولتی ما بودجه کمی در سال برای ساخت یک فیلم بلند دارند / امیدوارم این کارگروه فارابی قدم‌های مثبتی بردارد

۱۷:۰۳  -  ۰۴ تير ۱۴۰۱
گفت و گو دیباچه با جهانگیر کوثری تهیه کننده مطرح سینما

الزامی بودن نگاه سیاسی فیلم‌ها برای قبولی در جشنواره های خارجی را قبول ندارم ؛ آیا رنگ خدا سیاسی بود؟

۱۳:۱۸  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
غلامرضا مازندرانی، سرمربی تیم ملی کبدی در گفت و گو با دیباچه مطرح کرد

هر اردوی تیم‌ملی برای فدراسیون ۱۵۰ میلیون آب می‌خورد/ برای حضور در لیگ جهانی سهمیه بیشتری را تقاضا خواهیم کرد

۱۱:۵۴  -  ۰۲ تير ۱۴۰۱
مدیر سینما سپیده، تهیه‌کننده فیلم تقاطع و یک منتقد سینما در گفت و گو با دیباچه مطرح کردند؛

طرح شناور بلیط سینما ، گیشه را پرُ رونق می‌کند/ حوزه هنری با اموال بیت‌المال فیلم خوب بسازد/ این طرح در نقش مُسَکِن عمل می‌کند

۱۶:۳۶  -  ۰۶ تير ۱۴۰۱
پربازدیدها
آخرین اخبار