چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۳۹۲۷
تاریخ انتشار : ۱۶ : ۰۹ - ۰۹ تير ۱۳۹۵
دیباچه: رمان «خانۀ پدری» دربارۀ زندگی جلال آل احمد به قلم شهریار زمانی منتشر شد.

به گزارش دیباچه به نقل از ایلنا، دفتر نشر فرهنگ اسلامی در معرفی این کتاب نوشته است: «خانۀ پدری» عنوان رمانی است دربار‌ه‌ی زندگی جلال آل احمد که تلاش می‌کند چهره‌ی ‌جدیدی از این نویسنده صاحب‌نام معاصر را به نسل جوان معرفی کند.

این کتاب را می‌توان به جرات نخستین رمانی دانست که دربار‌ه‌ی این نویسنده برجسته به زبان فارسی به رشته تحریر درآمده، اثری که نویسنده‌اش «شهریار زمانی» است. نویسنده یک مامور دولتی را به عنوان راوی داستانش انتخاب کرده است.

دیباچه-خانه پدری


ناشر در معرفی جلال آل احمد و نویسنده رمان او نیز عنوان کرده است: «جلال آل احمد» نویسنده‌ی شاخص، نقش موثری در پیشبرد ادبیات معاصر ایفا کرد و با ایجاد تشکل‌های ادبی و صنفی، از جمله کانون نویسندگان ایران و تالیف و ترجمه‌ی آثار ارزنده‌ی متعددی توانست جهش بی‌سابقه‌ای در نثر فارسی ایجاد کند. بر همین اساس آشنایی مخاطبان به‌ویژه نسل جوان با زیر و بم زندگی آل احمد و نیز نشان دادن چهره‌ی تازه‌ای از او، از امتیازات این کتاب است که جای خالی آن در بازار نشر به چشم می‌خورد.

نویسنده‌ی این کتاب، شهریار زمانی نویسندگی را از دفتر نشر فرهنگ اسلامی با انتشار کتاب «ماجرای معنویت در دوران جدید» در حوزه‌ی غرب‌شناسی  آغاز کرد. سپس با توجه به اهمیت داستان در عصر کنونی، رو به نگارش رمان آورد و با توجه به تجربه حضور در جبهه، رمان‌های «زنی بدون کیف دستی» و «هیرو» را در حوز‌ه‌ی دفاع مقدس نگاشت. «هیرو» کتاب برگزیده‌ی پنجمین جشنواره‌ی قلم ارتش شد.

زمانی در ادامه با توجه به علاقه‌ای که به مضمون انقلاب اسلامی داشت در این حوزه هم کتاب‌های «ناهید» و «نشان لبخند» را نوشت که دومی در جایزه‌ی قلم زرین سال 94 رتبۀ تمجیدی را کسب کرد.

رمان «شیر علم» نیز از دیگر نوشته‌های این نویسنده، به‌تازگی از سوی نشر کوله‌پشتی منتشر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار