چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰  |  Wednesday, 14 April 2021

دیباچه

کد خبر: ۱۳۷۶۵
تاریخ انتشار : ۳۶ : ۱۱ - ۰۸ تير ۱۳۹۵
دیباچه: بازیگر آخرین اثر نمایشی فرهاد نجفی در رابطه با انتقادهای مطرح شده در رابطه با به کار بردن برخی جملات از تفاوت معانی کلمات فارسی در موقعیت های مختلف سخن گفت.

به گزارش دیباچه به نقل از برنا، همایون ارشادی بازیگر سریال "آسپرین" در رابطه با انتقاد مطرح شده به این سریال در خصوص برخی دیالوگ ها در این اثر، اظهار داشت: واژه‌ها یا جملات در زبان فارسی معانی زیاد می‌تواند‌‌ داشته باشد. بنابراین باید در ابتدا ببینیم در چه موقعیتی این جملات به کار رفته است؟ ولی مسئله‌ای که مطرح شده در این رابطه براساس پیش فرض‌هایی  صورت گرفته و نیتی پشت آن  نبوده است.

دیباچه-همایون ارشادی


وی با اعلام اینکه برخی از منتقدان بر این باور هستند که وجود چنین مسائلی ولنگاری فرهنگی به بار می‌آورد، خاطرنشان ساخت: شاید چون بیکار هستیم، ایراد‌های این چنینی می‌گیریم، زیرا از هر اثر نمایشی بنا به همین دلایل می‌توان ایراد گرفت. چنین نظراتی اصلا مورد قبول نیست. ولنگاری فرهنگی با وجود مسائل این چنینی به وجود نمی‌آید و تعاریف گسترده تری دارد، نباید با " آسپرین" برخوردهای این چنینی کرد. تعریف و مصداق‌های ولنگاری فرهنگی مشخص و روشن است.

ارشادی در پاسخ به اینکه " آسپرین" چه شاخص‌های داشت که وی در آن نقش آفرینی کرد، اعلام کرد: ایده نو و نگاه تازه‌ای که در این سریال توسط کارگردان جوان آن وجود داشت، نظر من را به خودش جلب کرد، امیدوارم این سریال پس از "شهرزاد" مورد توجه مخاطبان خودش قرار بگیرد، البته ذکر این نکته ضروری است که قصه و زمانی که " شهرزاد" در شبکه رسانه خانگی توزیع شد، عامل مهمی در کنار دیگر فاکتورهای موفقیت این سریال قلمداد می‌شود، امیدوارم که همچنان موفقیت آن سریال تکرار شود و آسپرین هم با توجه به ژانر معمایی، پلیسی که دارد، مورد توجه مخاطبان خودش قرار بگیرد. زیرا این سریال با نگاه و ساختار جدید ساخته شده تا نگاه مخاطب را همراه خود داشته باشد.

ارشادی با اشاره به اینکه طول و عرض نقش ها برای وی اصلا مطرح نیست، گفت: اصلا به این مسئله فکر نمی‌کنم، هرجا احساس کنم که می‌توانم مثمر ثمر واقع شوم در آنجا حضور خواهم داشت، حتی اگر بازی در فیلم کوتاه و همکاری با جوانان باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مطالب برگزیده
در کارگاه مجازی زبان و ادبیات فارسی مطرح شد

زبان و ادبیات فارسی بیش از ۸۰۰ سال زبان و ادبیات رسمی و دیوانی هندوستان بوده است!

۱۳:۴۱  -  ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
گفت و گو صمیمی دیباچه با « صهبا شرافتی » بازیگر نقش روناک در سریال « نون خ »

کاراکتر « روناک» شبیه شخصیت خودم است! | هر حرفی جایی دارد ،اگر موقعیت‌ها اشتباه گرفته شود عصبانی می­ شوم!

۱۱:۵۳  -  ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

« کرونا » خانه سینما را تعطیل کرد!

۱۳:۴۴  -  ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آخرین اخبار